Příspěvky uživatele - 209.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Destilace vína - vínovice, 24.10.2008
Tak to jsem netušil, že to děláte v tak malém množství. 1l úkapu je bráno na klasický kotel 130l. Množství si tedy upravte podle sebe.
Snížení kyselisti ve víně, 10.10.2008
Biologické odbourání kyselin je dobrá věc a pro většího vinaře téměř nutností. Ale v malých oběhem to přinese více škody než užitku, takže nikomu nebudeme pléct hlavu. Např. v demionech bych to ani já sám nedělal.
dotaz na druh vinné révy, 21.9.2008
Netuším, co je to za odrůdu, ale ten keř v květináči je ukázkový - jasný deficit bóru. Ikdyž učebnice píší, že je to rozšířený problém, v praxi jsem to v takovém stádiu neviděl. Předpokládám, že ji přesadíte někam ven. Ale i tak je dobré jej... celý příspěvek >
Praskání bobulí, 15.9.2008
V první řadě Vás musím pochválit za kvalitní ukázkové fotky . Ty skvrny na listech je pravděpodobně způsobeno nedostatkem Mg. S praskáním bobulí to ale nemá nic společného. 5ekl bych, že ji hodně zaléváte. Réva jakmile zcela zaměkne, už nepotřebuje... celý příspěvek >
Plíseň révová, 15.9.2008
Teď už s tím nic nenaděláte. Příští rok jeden postřik před květem a pak dle potřeby po 10-14 dnech. např.: 3x Aliette Bordeaux a dle potřeby Folpan či Captan.
Choroba vinné révy, 15.9.2008
Zolone je insekticid, nemá účinek na plísně. Rubigan je levný a celkem dobrý. Je však vhodný spíše pro první ošetření.
Sladká bílá odrůda - pro děti, 14.9.2008
Já si nemůžu chuťově vynachválit Favorit (pomerančovníky). Zraje koncem srpna, téměř bez semen, které jsou malé a měkké. Neřesti má nízkou mrazuvzdornost a vyžaduje základní chemickou ochranu, brzy také přezrává a hnije. Pokud ji pravidelně přebíráte... celý příspěvek >
Choroba vinné révy, 14.9.2008
Nechci Vám oponovat, fotografii rozumím, a TATO vložená fotka je černobílá. Možná jste vkládal barevnou fotku a převaděč ji změnil, nebo se tak stalo přímo ve vašem počítači. Co se týče postřiku. Budu předpokláda, že to rezistent není. Chce to... celý příspěvek >
Snížení kyselisti ve víně, 14.9.2008
Nejsem velký chemik, nevím. Přebytečný obsah sody se může mj. projevovat zemitostí (podobně jako kys. křemičitá při čeření). Ztráta aroma je opodstatněná, neboť se chemicky zvyšuje hodnota pH a část aromatických látek se naváže na estery. Víno pak... celý příspěvek >
Choroba vinné révy, 12.9.2008
A šel by ten obrázek i barevně? . I tak ale poznávám, že primárním problémem bylo padlí. Pak se k tomu mohla přidat plíseň šedá a vidím i nějakou pavučinku, asi od obaleče.
Zasychání třapiny od spodu trsu, 9.9.2008
Tak tedy veznu to popořádku: Kristalon - je pravda, že barvami se označují jenom ve větších balení, min. 25kg. To jsem nevěděl. Ale podobné složení vhodné pro révu by byly tyto: Kristalon podzim, plod a květ, jahoda. Všechny ostatní obshují více... celý příspěvek >
Červený pavouček, 9.9.2008
Pokudje tak velký, škůdce to určitě nebude.
Zasychání třapiny od spodu trsu, 5.9.2008
Já jsem jenom uvedl, že na těch prvních obrázcích je peronospora a ať tomu pán něvěnuje velkou pozornost. Tím jsem samozřejmě myslel, že to s vadnutím třapiny nemá nic společného a také, že s tím už nic nenadělá. Střídání vysokých teplot ve skleníku... celý příspěvek >
Destilace vína - vínovice, 5.9.2008
Zkoušel jsem hydrogenuhličitan vápenatý, ten se ale rozpouštěl pomalu a ne zcela. Draselný je proto vhodnější. Není k zahození ani jedlá soda - hydrogenuhličitan sodný. Musí se dávat pozor, aby pH nestouplo nad 7, pak může dojít k navázání těkavých... celý příspěvek >
hnojivo, 2.9.2008
Projdite si forum, odrůdy se tady řešily. Před výsadbou dobře vyhnojit jakýmkoliv organickým hnojivem, můžete koupit i komposty aj. Hluboce zorat, ve Vašem případě asi rytí, tak provést co nejhlouběji. Je to náročné, ale réva se Vám za pár let... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika