Příspěvky uživatele - 238.28

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ovocné stromy v oblasti pohoří Brdy, 10.2.2021
Je otázka, jak je ten jíl (asi naplavený) hluboký a jakým podnožím se tam daří. Ten kraj není proslulý úrodností. Zkusil bych zkopírovat to nejlepší, co je po okolí vidět, případně vybrat z moderního sortimentu podle nejbližší analogie. V místě,... celý příspěvek >
Ovocné stromy v oblasti pohoří Brdy, 9.2.2021
Kde přibližně zahradničíte? Mám zkušenosti z Radečska, cca 520mnm. Podloží křemenný porfyr, úplně prázdná půda. Co se týká jablek, nejlíp jdou staré bezejmenné stromy s hlubokými kořeny a vysokým kmenem. Určitě vybírejte hluboko kořenící podnože.... celý příspěvek >
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 7.2.2021
Dost lidí se snažilo přenést využití tkánových kultur do domácích podmínek. Existuje hodně materiálu v tomto smyslu ke studiu. Moje rady pocházejí z těchto zdrojů... ostatně v Asii takhle v garážích množí orchideje pro Evropu... K mikroskopu si... celý příspěvek >
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 7.2.2021
Stejně by bylo zajímavé mít kontrolní skupinu a zjistit, jak různé způsoby zabraly. Dejte vědět jak to dopadlo.
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 7.2.2021
...ale třeba to půjde i bez nich... ať si to zbytečně nekomplikujete... zkuste jich pár naklíčit jen tak
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 6.2.2021
Jak říkám, jde o postup, který se snaží v jednoduchosti kopírovat přípravu pro tkáňové kultury. Cílem je sterilizovat semena a nasadit je do sterilního substrátu, ideálně tak daleko od sebe, aby když nějaké zplesniví, nechytlo to další. Savo - kromě... celý příspěvek >
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 6.2.2021
Je otázka, jak namáčet semena před výsevem za běžných podmínek a odpověď na ni závisí na Vašich podmínkách, ve kterých máte úspěch. Já semena připravuji jako explantát do tkáňové kultury - nejdřív roztok sava se smáčedlem, potom alkohol, nakonec 2... celý příspěvek >
Sloní česnek, 22.1.2021
V oblastech s mírnou zimou se česneky vyvijejí jinak. V Egyptě se česnek sklizí na jaře, v Izraeli kvete v květnu. Pokud známý píše, že mu pokvete v Oct/Nov, odpovídá to dubnu/květnu, tedy obvyklý čas pro podnebí odpovídajicí jižnímu Středomoří.
Sloní česnek, 21.1.2021
Můj klon se jmenuje "Hairy friend" a je to jeden z okrasných klonů. Tvoří stroužky větší, než česnek, ale 15cm palici asi neudělá (mám jej ostatně z jiných důvodů)... jinak jsou mezi A. Ampeloprasum i jiné zajimavé rostliny, které tvoří (jedlou)... celý příspěvek >
Sloní česnek, 21.1.2021
Píše, že je pošle, ale kvetení očekává během Oct/Nov. (Sklizeň jako u česneku může proběhnout přibližně v čase antheze nebo pokud bude čekat na semena, tak později).. takže to máte zajištěné, ale já je kdyžtak můžu poslat dřív.
Sloní česnek, 21.1.2021
V létě bude v nabídce na mnoha shopech s cibulovinami po Evropě. Teď je to snažení na náhodu. Třeba na slovenském fb "pestujeme cesnak" si i nedávno psali o sadbu GHG. Z těchto zdrojů bych to ale sázel jen do květináče.
Sloní česnek, 20.1.2021
I bez toho... to, co od nich pořídíte, není sadba. Z toho samotného plynou rizika.
Sloní česnek, 20.1.2021
Podívejte se na jejich fotky, jak vypadal jejich letošní česnek. Jestli se odvážite to zasadit do svojí půdy...
Sloní česnek, 19.1.2021
Vždyť jsem to psal...
Sloní česnek, 19.1.2021
Klonů sloního česneků je několik, některé jsou hexaploidní, jiné octaploidní. Bylo zjištěno, že vznikly polyploidizací a křížením komplexu druhů kolem A. Ampeloprasum. Tradičně se soudilo, že semena netvoří, a pokud je vytvoří, vyroste z něj něco... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika