Příspěvky uživatele - 101.14

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 21.9.2019 Obsahuje fotku
Skazka (Pohádka) Další z bezsemenných odrůd Viktora Kaluhina, tentokrát z kombinace Talisman x Osennij korolevskij (Podzimní královský, bezsemenná odrůda). Autorem je deklarována modrá barva, velikost hroznů 700-800 g, bobulí 6-7 g, odrůdová... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 21.9.2019 Obsahuje fotku
Ivanka a Uspěch Jedná se o dvě bezsemenné odrůdy ukrajinského šlechtitele Viktora Kaluhina, v současnosti největší hvězdy v tomto oboru na východě Evropy. Krátká jazyková vložka - v azbuce se jeho jméno píše... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 20.9.2019 Obsahuje fotku
Klubničnyj Odrůda Klubničnyj (šlechtitel Šapovalov) je poněku záhadného původu. Jak psal nedávno Milaník, matka má být Vostorg krasnyj, opylena prý byla směsí pylu Lidia, Nina a Anjuta. Směs pylu je fajn věc, fyzicky však otcovská odrůda je pouze... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 20.9.2019
Nejprve za sebe. Sice "moje hrozno vyzera byt zdravé", ale to platí hlavně na fotkách vybraných keřů. Jinak byl a je letošní rok na mém vinohradu špatný. O důvodech jsem již vícekrát psal, takže jen shrnutí: - léta 2015 až 2018 byla extrémně... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 20.9.2019
Asi vás zklamu, ale vloni jsem viděl Solaris totálně zničený padlím. Pravda, bylo to na JZ stěně garáže. Svědčí to o tom, že s odolností proti padlí je to všelijaké, a také, jak důležité je proudění vzduchu.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 20.9.2019
Bobule Aladdinu letos nepraskají, i když poslední měsíc pršelo hodně.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 20.9.2019
Ohledně konzistence bobulí u Landyše. Je to subjektivní pocit a každá sezóna může být jiná, ale charakterizoval bych ji jako šťavnatou a docela pevnou. Teď jsem pro porovnání vyzkoušel Aladdin, je výrazně méně pevný. Landyš mi přijde jako... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 16.9.2019 Obsahuje fotku
Landyš (Talisman x Kišmiš lučistyj) Landyš je na východní poměry stará odrůda, pěstuje se již více než 10 let. Zraje na úrovni Talismanu, je citrónově žluté barvy. Hmotnost bobulí je deklarována na 8-14 g. Chuť má být muškát s příchutí konvalinky... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 15.9.2019
Já bych to zkusil bez emocí a nepoužíval silná slova. Faktem je, že pojem rezistent je chápán velmi různě a všemi akceptovatelná definice zřejmě neexistuje. Vzpomeňme jen na odrůdy jabloní kdysi rezistentní proti strupovitosti, které již nyní... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 13.9.2019 Obsahuje fotku
Podarok bratu Tato odrůda byla opět vyšlechtěna Viktorem Kaluhinem z křížení Talismanu a Veliky. Deklarováno je rané zrání, žlutá barva, harmonická sladká chuť, velikost bobulí 18-25 g. Tedy v zásadě shodné s odrůdou Tavel belyj. U mne... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 13.9.2019 Obsahuje fotku
Tavel belyj Tato odrůda byla vyšlechtěna současnou kometou ukrajinských šlechtitelů Viktorem Kaluhinem z křížení Talismanu a Veliky. Deklarováno je rané zrání, žlutá barva, harmonická sladká chuť, velikost bobulí 15-20 g. U mne tříletý keř,... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 12.9.2019 Obsahuje fotku
Zolotce Nyní (alespoň doufám) udělám radost i těm, kteří hledají něco kvalitativně odlišného. Zolotce skutečně tuto charakteristiku naplňuje ve více ohledech. Jedná se o bezsemennou odrůdu vyšlechtěnou v Institutu v Novočerkassku. Deklarována... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 10.9.2019 Obsahuje fotku
Nazarij Nazarij také již není žádná novinka, u mne tříletý keř, dal podruhé úrodu. Hrozny jsou dlouhé, příliš se nevětví do šířky. Po květnovém mrazu nebyly letos úplně veliké. Bobule modré barvy velmi slušné velikosti. Chuť harmonická, s... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 10.9.2019 Obsahuje fotku
Gold Finger Jde o odrůdu japonského původu, exotického vzhledu i chuti. U mne čtyřletý keř, který toho zatím mnoho neukázal, jeho největší hrozen v historii mého vinohradu je na snímku. Jsou deklarovány hrozny 500 - 700 g a velikost bobulí 6-8 g.... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 10.9.2019 Obsahuje fotku
Albina Další odrůda šlechtitele Bačinského, který má velmi dobrou pověst a šlechtí odrůdy zejména na odolnost proti mrazu. Řízky této odrůdy po 24 hodinovém pobytu v mražáku při -28 rašily z 30 %. To je velmi slušný výsledek, který tuto odrůdu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika