Příspěvky uživatele - 111.183

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak udržet napadený kvas ještě týden?, 9.11.2015
V takové směsi alkohol změřit nejde. (Nebo nevím jak.)  Jsou to Joja, cukernatost určitě nebyla jako u Durancií nebo Toptastu. Že by bylo maximum alkoholu a ještě tolik cukru zbylo, se mi zdá u této odrůdy nepravděpodobné. I když důvod k radosti... celý příspěvek >
Jak udržet napadený kvas ještě týden?, 9.11.2015
Kotlík docestuje o víkendu, tak ten sud s bílým povrchem už nebudu řešit, těch pár dní snad vydrží.  Ale ten druhý, 200l jsem dnes proměřil a má stále 9st. brix. Ze středu trubičkou vytažený vzorek krásně čistý, ale trochu sladkosti tam je.... celý příspěvek >
Jakou hadici ke kořenům?, 8.11.2015
Ferdo mravenče, hosta 123.101 jsem pochopil tak, že myslel v uvedené hloubce vytvořit kruh kolem stromu ve vzdálenosti 75-100cm. Kruh je snad dokonalá symetrie. I ta hloubka by u mě asi vyhovovala. Kolem 30cm hluboko je rozhraní ornice a podloží, tam... celý příspěvek >
Jakou hadici ke kořenům?, 8.11.2015
Důvod je letošní brutální sucho, trvající do teď. Ostravsko- Opavsko.  Zalíval jsem v létě i 8-9 leté stromy na myr. podnožích po té, co jim začaly žloutnout listy. Četl jsem, že hadicí ke kořenům to je účinnější, neodpaří se beztak polovina z... celý příspěvek >
Jak udržet napadený kvas ještě týden?, 8.11.2015
Měl bych ještě jeden dotaz z jiného soudku a to doslova. V druhém sudu 200l mi ukazuje refraktometr 9st. Podivné je, že před dvěma týdny ukazoval 8!! Změna je pravděpodobně způsobena změnou obsahu líhu ve směsi. Takže se asi jen zvětšila chyba... celý příspěvek >
Jak udržet napadený kvas ještě týden?, 7.11.2015
Taky jsem nikde neslyšel, že by to někdo takto plynoval. Napadlo mě to na stránkách akvaristů, že by to mohlo posílit protivzduchovou bariéru. Asi tam ještě jednou nahlídnu, kdyby se to náhodou chystalo potopit. Vždy jsem po otevření ke kontrole a... celý příspěvek >
Jak udržet napadený kvas ještě týden?, 6.11.2015
Sirný knot mám doma, to můžu udělat hned, ty chemikálie ani nevím, kde shánět. Nechal bych toho kusek dohořet v nerez misce pod přiklopeným víkem. Jen abych nevyhnal čerta ďáblem. Kdosi psal, že čpěla síra z kvasu tak, že mu nadávali v pálenici a... celý příspěvek >
Jak udržet napadený kvas ještě týden?, 5.11.2015
Na jednom švestkovém kvasu (ostatní jsou čisté) mám na povrchu vrstvu křísu nebo plísně nebo co to je. Tenká bílá vrstva. Ocet cítit není, nijak to nesmrdí.  Kvas je dokvašený, asi 5st. brix, což bude asi 2% cukru, po odečtení "lihové... celý příspěvek >
Výroba domácího vína - dotaz, 5.11.2015
Za mlada, což je dost dávno, jsem kvasil dost. Proto to tipuju na drobnější netěsnost špuntu a bulkátka. Jakou máte zátku?  Pokud by se vám podařilo tam fouknout trochu tlaku, třeba 1cm v.sl., musí udržet, pokud se nebude měnit okolní teplota a... celý příspěvek >
Jakou hadici ke kořenům?, 5.11.2015
Jakou používáte hadici k zavlažování kořenů?  40mm drenážní?  S geotextílií nebo bez? V jaké vzdálenosti od stromu a jak hluboko? Dva okruhy?  Budu sadit švestku na St. Julien. Po letošním suchém roce to už budu dávat všude, jen nevím... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 2.11.2015
Minulý týden jsem byl v Lipníku. Při koupi jsem si vyptal vzoreček slivovice. Byl jsem tam autem, tak to byla jen asi třetina malé štapmrle, takže to je víceméně pocit, než objektívní hodnocení.  Slivovice pěkně a dostatečně voněla (!!!), což... celý příspěvek >
Toptaste, 2.11.2015
5m strom lze postříkat s 3m nástavcem lehce. Nedělá se s ním moc dobře, ale jde to.   R.
Řez slivoně, 22.10.2015
To vyholení cca 30 cm něčemu vadí? Čemu? Co by tam mělo být? Větve, ať se můžou za dva roky vyříznout, jako zahušťující? Nebo obrost? Kdo ho tam má, na prvních centimetrech za rozvětvením?  Vskutku těžko začátečníkovi se orientovat v přestřelce... celý příspěvek >
Toptaste, 16.10.2015
Co Vám ta komise zjistila, kterou nemoc? A říkali, čím to může být, že to je jen někde v tak velké míře?  Mi to na Hanity ani Presenty neleze. Nevím kde jsem to četl, ale někdo vysledoval, že choulostivé na toto jsou odrůdy, které mají v... celý příspěvek >
Moj sklenik z CD profilov, 16.10.2015
Natírat nezoxidovaný pozink je nesmysl, nátěr se oloupe.  R.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika