Příspěvky uživatele - 90.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 18.5.2015
Takže jako dobrý, kromě nepyramidálního tvaru koruny? Nějak nechápu, jestli popisujete, co vidíte na fotkách nebo jak by to mělo být? :)
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 18.5.2015 Obsahuje fotku
Tak pro "velký úspěch" a nečekaně obšírnou diskusi přidávám foto mého špendlíku s "dokonale kotlovitou" korunou... první 2 fota asi ze 7m, další 2 z asi 10m z patra... mně se líbí, akorát, že nemá ty 4 kosterní větve, ale asi 10-12 průměrných...
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 17.5.2015
Máte pravdu s těma nůžkama do hnoje, taky jsem si to kolikrát říkal :) Na druhou stranu jsem naštvaný, že to dělám 5 let blbě, ale nechci v tom pokračovat dalších 30let:) na fotce zapracuju;-)
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 17.5.2015
Jak dlouhé mají být zhruba průměrné větve rostoucí z kosterních větví? A jak docílím toho, aby větev která má být na bázi koruny zesílila? Děkuji.
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 17.5.2015
Máte pravdu, tak nějak to bylo. Ve snaze tvarovat korunu jsem stříhal příliš... nějaké květy tam jsou, ale čekal jsem, že bude víc. Je třeba tedy nyní zredukovat cca 12 hlavních větvích (všechny ale slabé) na 4 ze kterých se stanou kosterní? Nyní... celý příspěvek >
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 17.5.2015
Pokud nechám tak, větve sami nezesílí a plodonosný obrost se vůbec neobjeví nebo až mnohem později?
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 16.5.2015
Jedná se mi o švestky (u nás trnky) různé druhy a špendlíky. V současné době mám několik 5-ti letých špendlíků (čtvrtkmeny) výška cca 4m a díky špatnému řezu mám krásné stromky s krásnou kotlovitou korunkou, ale téměř bez plodonosného obrostu...... celý příspěvek >
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 16.5.2015
Děkuji. Teď je mi to více méně jasné :)
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 15.5.2015
to je přesně to, na co se ptám :) Takže po 5-ti letech přestat tvarovat a stromek si následujícím růstem udrží svůj dosavadní základní tvar koruny, zesílí a následně dosáhne třeba i té výšky 7m? Možná trochu jinak a polopatě. Pokud budu chtít mít... celý příspěvek >
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 15.5.2015
Zdravím všechny, mám velmi laický dotaz. Jsem samouk a dosud jsem se učil, tzv. " průzkumem bojem". Letos jsem něco nastudoval a mám docela jasnou představu jak vytvarovat "dokonalou korunu slivoně". Co mi ale není jasné je to, že pokud budu stromek... celý příspěvek >
Vysoká hladina spodní vody, 15.5.2015
Zdravím všechny odborníky i nadšence, již dlouho si pročítám zdejší diskuse a nyní bych se konečně rád aktivně zapojil s dotazy, neboť jsem nedávno založil vlastní sad... Mám sad na pozemku, který byl původně, dá se říci z velké části mokřadem s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika