Příspěvky uživatele - 90.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivoně 2017, 17.6.2017
Přidám také pár svých postřehů z Kroměřížska. Stromy v sadě jsou ještě mladé, zasazeny před 2 roky, ale i tak bude pár prvních plodů na Stanley. Katastrofou jsou pro mě letos špendlíky u domu. Po loňské první úrodě stromy letos obsypané. 2 x jsem... celý příspěvek >
Hniloba na plodech trnky - konkrétně JOJO, 17.6.2017 Obsahuje fotku
Zdravím, pozná někdo z vás z fotek, čím je hniloba způsobena. Neměl jsem možnost sledovat průběh, ale takto zcela shnilé plody jsem ještě neviděl. Děkuji.
Špendlíky, 20.5.2017
Děkuji za info. Ale je to stejně v pr... Při bližším ohledání napadeno 80-90% plodů a to jsou stromy obsypané! Žádný plod napadený pilatkou, žádný zmrzlý plod, žádná šarka! Letos pro změnu puchrovitost. Se té úrody nedočkám!
Špendlíky, 20.5.2017
Děkuji za vyjasnění, asi není o co stát, ale pořád lepší než šarka. Co způsobuje, napadené plody již nedozrají a když je neotrhám nemoc se bude šířit dál na zdravé plody?? Prosím ještě o odpověď na druhou otázku ohledně dozrání/nedozrání mladých... celý příspěvek >
Špendlíky, 20.5.2017
PS: loni jsem měl úrodu jen na jednom ze stromů, ale nic takového jsem nepozoroval. Co spadlo, tak kvůli pilatce, zbytek krásně dozrál.
Špendlíky, 20.5.2017 Obsahuje fotku
Zdravím, mělo by se jednat o špendlík katalonský. Přikládám fota 5 plodů (každý 2x). Nezdá se mi ten jejich tvar. Doufám, že to není šarka, protože projevy na listech nepozoruji. Velikost plodů cca 1-1,5cm. Nezdá se mi ten nepravidelný tvar a... celý příspěvek >
Mráz, 6.5.2017
Přesně tak, první mráz před cca 14 dny meruňka přežila, zůstalo tak 80% plodů, navíc nyní již v plné palbě opylené a obsypané špendlíky. Jak to teď zmrzne, tak se začnu učit vázat uzly...
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 2.5.2017
Takže pokud jsem doteď nestihl, tak není problém během května ještě postříkat?A co s již napadenými listy, otrhat? Děkuji.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 1.5.2017
V jakém termínu je možné tímto stříkat? Děkuji.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 1.5.2017
Zdravím, skutečně lze proti kadeřavosti použít Horizon? V příbalovém letáku o tom není ani zmínka. Horizon mám, Sylith jsem nesehnal, takže bych rád ten Horizon použil. V jakém poměru a v jakém termínu lze tedy použít proti té kadeřavosti? Děkuji.
Mráz, 30.4.2017
Děkuji za reakci. Tak stále živím naději. Scvrklých a zaschlých plůdků, které máte na fotografiích jsem měl pouze pár, ostatní vypadají opravdu jinak, snad zdravě. Jen mě trochu znervózňuje, že se mně zdá, že za těch 8 dnů mají stále stejnou... celý příspěvek >
Mráz, 29.4.2017 Obsahuje fotku
Zdravím Waltře, poznáte z přiložených fotek jestli letos ještě žiju? Lehké zhnědnutí na rozkrojených plodech se objevilo až pár sekund po rozkrojení. Mráz u nás byl před 8 dny. Všechny plody, které jsem namátkově rozkrojil, vypadají stejně. Na... celý příspěvek >
Zákrsek, špičák, polokmen, čtvrtkmen, 26.4.2017
Měl bych další dotaz, lehce související. Mám zasazené slivoně ve tvaru polokmen. Zároveň mám zasazené slivoně ve tvaru čtvrtkmene v jiné lokalitě. Slivoně ve tvaru čtvrtkmene rostou výrazně bujněji(stejné druhy slivoní v obou lokalitách) Může to být... celý příspěvek >
Mráz, 26.4.2017
Tak minulý týden mi mrazy pěkně předpověděla foreca. Teď pro Kroměřížsko výhled na 10 dnů vše nad nulou. Tak že bychom měli letos už po mrazu... Snad se opět trefí s předpovědí.
Řez trnky - obecná zásada na konkrétním případu, 26.4.2017
Pán Hlavatý, ďakujem za informacie.Na indiány si dám příště pozor a na dogmata taky Pravdou je, že stromky pěstuji cca 10 roků a ty které jsem nestříhal vůbec, tak si taky poradili a krásně plodily, ikdyž nepravidelně. Nicméně rád bych měl aspoň... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika