Příspěvky uživatele - 248.227

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vzdálenost živého plotu od pletiva, 6.4.2017
Kdysi jsem měřila šířku dospělé sloupovité tůje (nestříhané) dole u země - měla 1,20m. Takže při vzdálenosti 1m vám tam ještě 40cm zbude a údržbu... Ostatní uváděné keře zaberou šířku tak cca 1,5m (některé víc, některé méně), ale lze je v případě... celý příspěvek >
Náprava sloupcovité jablone, 6.4.2017
Někde na netu jsem viděla řez sloupovitých jabloní, ale teď to nemohu najít.. Byly jako topol, úzké, ale měly postranní větve směřující vzhůru, jako je tomu u vás. Odstranila bych jen dvojáky na špičkách, do stran jdoucí spodní větve a udělala to,... celý příspěvek >
Postriky ovocnych stromu, 5.4.2017
Tak je honem postříkejte (Horizon nebo Signum) a při dokvétání znovu. Mohly by vám odejít na moniliový úžeh (to zvadnou a zhnědnou lístky). Lída
Postriky ovocnych stromu, 5.4.2017
No my jsme Rubín a Průsvitné také nikdy ničím nestříkali  ;-))   Maximálně 'Pirimorem, když mšice začaly cucat nové lístky. Ty meruňky pokud jsou malé a nekvetou, stříkat nemusíte, až pokvetou, bude to nutnost, hlavně když bude v době... celý příspěvek >
Maďarská višeň, nevím jak sestřihnout nový stromek, 5.4.2017
Kmínek zůstává takové výšky, jak si ho na začátku uděláte. Stářím pouze sílí (tloustne). Také bych ji nechala spíš výš, pod těch 50cm se ani nedostanete se sekačkou. Navíc sice višně z počátku dělají korunku do kulata, ale jako starší stromy spíš... celý příspěvek >
Postriky ovocnych stromu, 5.4.2017
Jak kdy - většinou preventivně, ale třeba na mšice jen, když tam jsou. Švestky stříkám při dokvétání na pilatku, meruňka se stříká na začátku a na konci květu proti moniliovému úžehu (pokud ten rok kvete), broskve na podzim +2x zjara na kadeřavost,... celý příspěvek >
Plevel v travniku, 5.4.2017
Do kompostu raději ne...
Maďarská višeň, nevím jak sestřihnout nový stromek, 5.4.2017
Rozmyslete si, jak vysoký chcete stromek, a podle toho řežte. Pokud chcete vyšší kmen, ořežte spodek, pokud nižší, ořežte vršek.    Lída
Pomůcky a nástroje používané jako rozpěry a k tvarování sklonu větví, 5.4.2017
Pokud se větev při nadlehčení závaží ještě narovnávala, tak jsem ho tam ještě nějaký čas nechala. Záleží na větvi.           Lída
Pomůcky a nástroje používané jako rozpěry a k tvarování sklonu větví, 5.4.2017
Posunovala jsem je po větvi podle potřeby  .           Lída
Nenaruší kořenový systém kanalizaci a vodovodní potrubí?, 5.4.2017
Potrubí vzdálené jen 1m od místa výsadby je příliš blízko - co když bude potřeba kanalizaci časem opravit? A tak blízko by ji i kořeny stromu mohly poškodit.           Lída
Zloutne mi cesnek, 5.4.2017
Jestli byl plesnivý, tak buď fuzarium nebo sclerocium - houbové choroby.  Nesázet tam, co poslední roky rostl.           Lída
Pomůcky a nástroje používané jako rozpěry a k tvarování sklonu větví, 5.4.2017
Vázala jsem na zavěšené háčky různé matice, kolínka od potrubí nebo u silnějších větví pet lahve s potřebným množstvím písku.           Lída
Mám ich nechať?, 5.4.2017
Květy odstranit. Jinak hrušně obvykle první rok po zasazení málo rostou.  Lída
Kaktus - je koniec?, 4.4.2017
Ta hnědá část může být také vycucaná od škůdce. Jinak žije. Hlavně ho teď už nezalévejte, počkejte s tím do poloviny května. Kaktusy se po zimě probouzejí sluncem a teplem, ne vodou. Dejte ho pak nejlépe na balkon (nejdříve do polostínu, na slunce až... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika