Příspěvky uživatele - 157.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odstranění pařezu, 6.10.2011
Všechny rady na vykopání pařezů jsou hezké, ale hodí se jen na malé stromy. Teď jsem kácel ořech 80 let, výška 13m, kmen 70 cm, průměr koruny 15 m, nad plotem. Než jsem ho zpracoval a uklidil, tak utekl týden. Kdysi zamlada v 17 letech jsem jeho... celý příspěvek >
Nahrada za švestku domácí, 23.9.2011
Ano, durancie je skvělá, ale má-li člověk víc stromů, tak je to děs. Myslím tím tu nekonečnou práci s odstraňováním stopek.
Ředění slivovice, 9.9.2011
Ano, to vím a plně souhlasím. Reagoval jsem na příspěvek...173.6 8.2.2011 18:42, že se máme v podstatě slepě spolehnout na obsluhu pálenic, kde se přece nemůže nic zmršit. Jako skeptik se držím názoru, že různí penzisti pracující v palírnách to... celý příspěvek >
Vyčistění beček na kvas, 9.9.2011
Nepomohlo by vnitřek beček zalíčit vápnem? Vápno je žíravina, ale dá se dobře vypláchnout a ani nějak nesmrdí. Ale nejsem chemik.
Ředění slivovice, 8.9.2011
V pálenici si nemůže být jistý nikdo ničím - záleží samozřejmě na znalostech a svědomitosti obsluhy a provedení a materiálu zařízení. Ale už jsem zažil těžké zákaly u slivovice ředěné v pálenici včetně zabarvení z měděnky. Největší víru v nezávadnost... celý příspěvek >
Rozmačkání švestek, 7.9.2011
Letos jsem dal na rady a poprvé šrotuji trnky vrtačkou. Stará narexka na 2100 otáček, v ní míchadlo na barvu, 6 lopatek dole a 6 lopatek asi o 8 cm výš. Lopatky mají sklon aby přitláčely trnky ke dnu. Každou druhou lopatku jsem ulomil, aby měly trnky... celý příspěvek >
Uchování moštu bez sterilace, 26.8.2011
Šroťák mám dřevěný válec s hřebíkama, průměr asi 20 cm, 1400 ot/min, drť asi 5-8 mm, lis 100 L, nahoře šroub, dole panenka 3 t, výtěžnost asi 50%. Lisuji hned po šrotování, aby drť nezměkla na kaši. A už jsem to tu někde psal, že bezkonkurenčně... celý příspěvek >
Postupné zakládání kvasu, 26.8.2011
Znamená to, že i když není bečka plná, ale začne pěnit, tak se skončí s dosypáváním? To by bylo prudce neefektivní využití prostoru.
Postupné zakládání kvasu, 26.8.2011
Promiňte, nepochopil jsem termín "předbíhat pěna", mohl byste ho trochu objasnit? dk
Slivovice vs. calvados, 18.8.2011
Částí mého dědictví byl i demižon slivovice z roku 1974. Když jsem chtěl prověřit kvalitu, abych věděl jestli má cenu ho dál skladovat, tak jsem se do něho nemohl dostat bez zničení špuntu. Byl seshora zamáznutý plastelínou, byl z jednoho kusu a byl... celý příspěvek >
Kvas z letnich jablek, 18.8.2011
Mám mechanicko-hydraulický lis (nahoře šroub a dole hydraulická 3t panenka na náklaďák), náplň asi 100 kg a s únikem jablek mezi špryclama jsem si pěkně užil. Po experimentech s pytlama na obilí, staréma firhaňkama a pod. se naprosto dokonale... celý příspěvek >
Ředění slivovice, 15.8.2011
V praktickém životě ten vzorec přesto funguje. Já totiž počítám s hodnotou změřenou u zchlazené slivovice, kdy špiritusměr ukazuje méně, kdežto páleničář to ještě přepočítává na 20 stupňů C. Ještě nikdy jsem nevypočítal víc vody než on.
Ředění slivovice, 29.7.2011
A ještě jedno. V knize je psané, že když se pálí nadvakrát, tak by měl mět lutr okolo 30%. Po přepálení je blízko konzumní koncentraci a nemusí se moc ředit. Čím víc musíme do slivovice nalít vody, tím víc se ředí nejenom špiritus ale i aroma a chuť.... celý příspěvek >
Ředění slivovice, 27.7.2011
Mě učil tata počítat vodu na ředění takto: rozdíl stupňů x počet litrů x 2. Např: mám 30 L, 68 stupňů, chci 52 stupňů. 68 - 52 = 16, 16 x 30 = 480, 480 x 2 = 960 tzn. 9,60 litru vody. Když si to zkusíte přepočítat podle tabulek, tak zjistíte že je to... celý příspěvek >
Technika orby s tk 14 a podobným typem - Holdr, 27.6.2011 Obsahuje fotku
...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika