Ředění slivovice



host - 157.7 (?)
9.9.2011 8:45
Ano, to vím a plně souhlasím. Reagoval jsem na příspěvek...173.6 8.2.2011 18:42, že se máme v podstatě slepě spolehnout na obsluhu pálenic, kde se přece nemůže nic zmršit. Jako skeptik se držím názoru, že různí penzisti pracující v palírnách to kazili celý život sobě zadarmo a teď na stará kolena to kazí jiným za peníze. Jsou však i odborníci před kterými se skláním v úctě. Např ing.Ivoš Parák, Němčice n.H., který mě každou otázku zodpověděl stručně, jasně a logicky, takže se rozum nevzpírá takovému vysvětlení. A když nevěděl nebo byl na pochybách, tak to čestně přiznal. Slepou vírou a nepřiměřeným očekáváním a nadějemi se pravidelně vyznačují ti, kteří nemají o dané věci nejmenší ánunk. A to platí pro všechny činnosti v životě.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 106.3 (?), 11.2.2011 0:00

Přidaný cukr nemá vliv na raní bolest hlavy. Bolest hlavy po domácí pálence je zcela jiné téma, ale rozhodně to není nadměrným cukrem v máču...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 12.2.2011 0:14

Čištěná voda z lékárny je na ředění vhodná. Pokud jde o hmotnostní koncentrace, pak hmotnost původního destilátu vynásobená jeho koncentrací se rovná výsledné hmotnosti produktu vynásobené požadovanou koncentrací. (10x60=mx50). Pokud tedy ředím vodou 10 kg pálenky o hm. koncentraci 60% na hm. koncentraci 50%, přidám 2kg "čištěné" vody do 12 kg. Ještě k tomu zákalu: zkoušel jsem odstranit nefiltrovatelný jemný zákal ve zředěném alkoholu (špatná voda)zmrazením. Po vytemperování při pokojové teplotě zákal zcela zmizel. Možná, že se vybil náboj na vločkách a ty se mohly shlukovat a sedimentovat. Časem by se ten náboj mohl vybít i sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 12.2.2011 18:03

Mohly sedimentovat, to nepopírám. Otázka zní proč a jak jste je odfiltroval. Čtenáře zajímá, jakou technikou a kdy, tedy po jaké době. S nařeďováním koncentrovaných ovocných destilátů mám jakési zkušenosti. Především chci zdůraznit, že líh, tedy ethylalkohol obohacený o jakési chuťové KOMPONENTY, se mísí s měkkou vodou v jakémkoliv poměru bez ohledu na teplotu obou médií. S tímto poznáním jsem ve sporu s názory různých autorů popisující ředění alkoholů, kteří doporučují předepsané teploty, které pokud se neodrží, zákal vždy vzniká. Není to pravda pokud není destilát zasažen úkapovými či dokapovými složkami. Ovšem pokud primární destilát těmito složkami zasažen je a po naředění se zakalil a po nějaké době zase vyčeřil, svědčí to pouze o tom, že se příslušná komponenta ze směsi částečně vypařila, ale k pití to je jen s rizikem ranního bolení hlavy. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.7 (?), 8.9.2011 7:55
V pálenici si nemůže být jistý nikdo ničím - záleží samozřejmě na znalostech a svědomitosti obsluhy a provedení a materiálu zařízení. Ale už jsem zažil těžké zákaly u slivovice ředěné v pálenici včetně zabarvení z měděnky. Největší víru v nezávadnost a kvalitu slivovice z oficiálních pálenic mají dle mé zkušenosti lidé, kteří někdy ani jednou jedinkrát se pálení nezůčastnili. Mám známého, skutečně inteligentního inženýra, který zaboha nemohl pochopit, že se v pálenici nedělají žádné rozbory na metylalkohol. Co k tomu dodat..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.113 (?), 8.12.2012 19:44

K ředění pálenek je nejlepší použít tabulky ředění ze starých knih. Nestačí prostý výpočet, díky měnící se viskozitě která není linearní to v určitých koncentracích nesedí, po naředění rozhodně překontrolovat lihoměrem a doladit.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.120 (?), 8.9.2011 11:23
Bežné kvasy (a to aj tie menej kvalitné) obsahujú metylalkoholu veľmi málo na to aby výsledný destilát ohrozoval zdravie konzumenta. Navyše protijedom pri požití metylalkoholu je etylalkohol ktorého je v destiláte mnohonásobne vyššia koncentrácia. Preto je postup páleníc v tomto smere dostačujúci. Tým samozrejme netvrdím že by sa nemal pri destilácii odstraňovať predok. Hovorím len, že z metylalkoholu netreba robiť zbytočného strašiaka...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.7 (?), 9.9.2011 8:45
Ano, to vím a plně souhlasím. Reagoval jsem na příspěvek...173.6 8.2.2011 18:42, že se máme v podstatě slepě spolehnout na obsluhu pálenic, kde se přece nemůže nic zmršit. Jako skeptik se držím názoru, že různí penzisti pracující v palírnách to kazili celý život sobě zadarmo a teď na stará kolena to kazí jiným za peníze. Jsou však i odborníci před kterými se skláním v úctě. Např ing.Ivoš Parák, Němčice n.H., který mě každou otázku zodpověděl stručně, jasně a logicky, takže se rozum nevzpírá takovému vysvětlení. A když nevěděl nebo byl na pochybách, tak to čestně přiznal. Slepou vírou a nepřiměřeným očekáváním a nadějemi se pravidelně vyznačují ti, kteří nemají o dané věci nejmenší ánunk. A to platí pro všechny činnosti v životě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.6 (?), 5.12.2019 5:01

Zkrátka souzi z NDR někde udělali chybu. Buď jsi na vařák použil modrý sud od nafty wink, nebo měděné trubky napadené měděnkou, nebo ti tam vlítlo více dokapu/zadku...? indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.23 (?), 6.8.2012 10:14

Dobrý den, zkusil někdo roztát a ředit čerstvě napadaným sněhem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.51 (?), 21.10.2013 19:10

Osobně bych volil destilku, tak ředí v mnoha pálenicích a velká část vody v destilátu je taky "destilka". Kupované vody bych nebral, jednou to výrobce "ojebe" a pak to budete vylévat do záchodu za stálého míchání :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika