Příspěvky uživatele - 157.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Motorová pila s elektrickým startérem, 19.2.2016
Kdysi jsem četl o čtyřtaktu pro křovinořez, který byl mazaný směsí olej-benzin jako dvoutakt. Směs šla po cestě: karburátor, kliková skříň, víko ventilů, sací ventil válec, výfukový ventil, výfuk. Bylo naprosto jedno jak byl motor otočený.
Servořízení TZ4k14 foto pro p. Chrástka, 15.2.2016
To vypadá na T4K-10, startér na levé straně a zasunutý do příruby spojky, z přední strany zavazí přední víko motoru. Taky sem se s tím kdysi mordoval. Přitom vysunout a zasunout jde startér poměrně snadno. Přesně pod motorem, přesně v... celý příspěvek >
Archivace slivovice, 10.2.2016
Děkuji. Zkusím sehnat a nasadím.
Archivace slivovice, 9.2.2016
Už jsem to kdysi kdesi psal. Zdědil jsem demižon z roku tuším 1973. Byl zašpuntovaný špuntem z jednoho kusu, tedy ne z drtě, nahoře zamáznutý plastelínou, skladovaný v baráku při pokojové teplotě. Chtěl jsem okoštovat a zjistil jsem, že špunt je... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 22.1.2016
A kdyby se druhá část z druhého pálení dala do zbývajícího již vykvašeného a dosud nevypáleného kvasu a nechala se pár dní působit, tak se takto zvýšenou lihovitostí kvasu dosáhne lepšího rozpuštění žádoucích chuťových a aromatických složek ze slupek... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 13.1.2016
Při prvním pálení se aspoň v našem kraji jede v každé pálenici do 10 až 8 procent, při druhém do 40 až 35 procent - koštuje se aby tam nešla kyselka.
Kvalita domacej palenky, 12.1.2016
Hlavní rozdíl bych viděl v konstrukci zařízení. V pálenici je kotel vždy nízký vzhledem ke svému průměru, takže kvas má velkou plochu kterou se odpařuje. Navíc má míchadlo, což opět podporuje snadné odpařování a trubky jsou velkého průměru, takže se... celý příspěvek >
T4 K14 vs TZ4 K14, 29.10.2015
Mám na T4K10-C výrobní štítek přinýtovaný na levé straně u spojky, rozměr asi 6x12cm. Navíc je na levé straně převodovky odlité na bloku převodovky číslo značící měsíc a rok odlití převodovky - toto samozřejmě nemusí souhlasit s datem samotné montáže... celý příspěvek >
Destilační přístroj - sestrojení, 16.10.2015
Motorový silikon vydrží 300 st.C, nehne s ním olej nafta benzin, takže předpokládám že ani líh.
Čím vymýt sudy na kvas?, 4.9.2015
A co třeba bečky zalíčit vápnem a druhý den vydrhnout vodou?
Motor Slavia diesel 1válec vzduch, 25.5.2015
Je to dvoutakt a má ztrátové mazání, tzn mazací lis dávkuje olej na mazání motoru z předního víka do ložisek, po promazání motoru se olej dostane přepouštěcími kanály nad píst kde se spálí, co se nespálí vyletí výfukem, to je OK a jediná možná... celý příspěvek >
Olej na údžbu nářadí, 22.5.2015
Pluhy, rýče, sekery, sazeč a vyorávač zemáků a pod. mažu vyjetým olejem, drobné nářadí jen mastnou hadrou. Hlavně nemazat naftou, ta na sebe váže vodu a nářadí potom rezne víc než kdyby se nenamazalo. Jinak olej hlínu určitě neotráví, protože... celý příspěvek >
Ochrana proti srnkám, 19.3.2015
Zaujal mě výraz "pachový ohradník". To neznám. Co to je, jak to vypadá a kolik to stojí peněz?
Co kontrolovat při koupi TZ 4K 14, 15.10.2014
Kloubové řízení při orání je průser při použití originálního závěsu pluhu. Tady na "zahrada.cz" v diskuzi "způsob orby s TK, holder" jsem kdysi popsal a nafotil závěs pluhu se kterým jsem schopen s T4K orat rovně i do oblouku naprosto bez problémů.... celý příspěvek >
Divné otáčky u Vari dvoutakt, 6.10.2014 Obsahuje fotku
Z dílenské příručky.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika