Příspěvky uživatele - 112.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Špačci na švestkách, 3.9.2014
Nene, jsou to špačci, většinou mladí, ještě nejsou pořádně vybarvení. Nechal jsem si to potvrdit člověkem, který se v tom opravdu vyzná. Včera jsem je sledoval, sladké švestky naklovnou. Čekám, co dnes, ale asi začnu švestky pomalu sklízet.
Špačci na švestkách, 2.9.2014
Letos jsem poprvé viděl něco, co ještě předtím nikdy. Začínají mi dozrávat švestky, čekám na největší zralost a oni mi to požírají špačci. Asi mají takový hlad, že jdou i po švestkách. Potřeboval bych tak ještě týden, aby švestky úplně dozrály, ale... celý příspěvek >
Červivost švestek, 23.8.2014
Stříkal jsem proti pilatce při odkvétání a proti obaleči dvakrát na začátku července a skoro polovina plodů je červivá, ještě že to bude na tu slivovici, takže je to jedno.
Červivost švestek, 23.8.2014
Nejsou k ničemu, nahažte je do bečky, nechte vykvasit a vypálit. Červivost nevadí a bude dobrá slivovice.
Co je to za švestku?, 21.8.2014 Obsahuje fotku
Ještě jedna fotka z loňska v plné zralosti.
Co je to za švestku?, 21.8.2014 Obsahuje fotku
Zdravím všechny znalce švestek. Mám na vás prosbu, zda někdo poznáte, co je to za odrůdu švestky. Mám dva stromy, mají 8 let. Loni jsem sklidil z obou stromů cca 70 kg, vše jsem vypeckoval a nechal vykvasit. Byl jsem překvapen, výsledkem bylo 11... celý příspěvek >
Pálení špendlíků, 15.8.2014
Já bych to viděl teda naopak. Z jablek byla loni překvapivě výborná. Dnes jsem vypálil ryngle a jsou supr. Připomíná mi to meruňkovici, ale chce odvětrat a uvidíme.
Dozrávání renklód, 15.8.2014
Tak dnes jsem byl pálit tyto ryngle. Měl jsem celkem 80 litrů kvasu a vyteklo 8 litrů 64%, po naředění mám 9,5 litru 53%. Jsem spokojený. Kvasilo to hrozně rychle, ještě dnes jsem měřil a bylo 1,5.
Pálení špendlíků, 14.8.2014
Tak já jsem mirabelky letos zkusil poprvé, hlavně kvůli tomu, že mi zmrzly všechny meruňky. Tak jsem vyrobil cca 150 litrů kvasu, přidal jsem 3 kg cukru. Nečekal jsem, že bude tak rychle vykvašeno. Kvas jsem zakládal 23.7. a 12.8. jsem vypálil... celý příspěvek >
Oullinská renglóda, 4.8.2014 Obsahuje fotku
U mě už má bečka taky radost, i když jen 80 litrů, ale konečně úroda z tohoto osmiletého stromu.
Dozrávání renklód, 2.8.2014
Tak první bečka s rynglemi už kvasí od včerejška, samozřejmě jsem plody pomačkal a dnes už stoupla hladina mače o 10 cm, začalo to poměrně rychle. Žádné plesnivé plody tam nebyli, i přesto, že jsem plody sbíral asi čtyři dny. Jak píše pan Vysloužil,... celý příspěvek >
Dozrávání renklód, 31.7.2014
Už tu u nás od neděle prší, tak sbírám jen plody spadlé na zem. nad zítra to budu moct dotrhat a založit konečně kvas. Vyzkouším to a budu častěji měřit, když jsem uhlídal hruškový kvas, tak snad tento taky zvládnu, mám super pálenici, kde mi kvas... celý příspěvek >
Dozrávání renklód, 30.7.2014
Tak vidím, že názory se různí. Jsem 235m n. m, na Hané, plody dozrávají postupně. Na stromě je tak třetina co sklízím nažloutlá. Jinak i zelené jsou měkké a velmi sladké, už padají na zem. Těžko říct, co je to za odrůdu, ta velikost plodů by podle mě... celý příspěvek >
Dozrávání renklód, 29.7.2014 Obsahuje fotku
Velikost je od 55 - 70 g, některé dokonce i 80 g. Plod pod 50 g jsem nenašel.
Dozrávání renklód, 29.7.2014 Obsahuje fotku
Nakonec mi to nedalo, šel jsem udělat fotku do bečky, kam zatím plody ukládám, samotného by mě zajímalo, co to mám vlastně za odrůdu. Když jsem ji kupoval, tak jsem ještě do sadařství nebyl tak zapálený. Zajímalo by mě také jestli máte někdo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika