Příspěvky uživatele - 112.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice z odpeckovaného kvasu, 26.9.2014
Byl jsem v palírně a pán přede mnou měl z 200 litrů mače 28 litrů naředěné 55 %. Nevím, co pálíte v Čechách, ale u nás na Moravě je to zcela běžné. Jestli pálím z vypeckovaných, přezrálých švestek, tak je zcela normální vypálit super slivovici, a ne... celý příspěvek >
Slivovice z odpeckovaného kvasu, 22.9.2014
Tak jsem právě přijel z palírny, a jsem spokojený. Ze 160 litrů vypeckovaného kvasu jsem přivezl 21 litrů 55 % po naředění. Vloni byla výtěžnost vyšší, ale nedá se to porovnat s letošním létem plném deště. Tak ať vám všem teče jako mně!!!
Slivovice z odpeckovaného kvasu, 21.9.2014
Vloni bylo krásné léto, spoustu Slunce. Všichni v mém okolí pálili neskutečně hodně. I v palírně říkali, že to loni teklo extrémně hodně. Můj kvas žádný řepný cukr neobsahoval. Jen jsem sklízel co nejpozději a bylo opravdu 11 litrů 55% po naředění. V... celý příspěvek >
Slivovice z odpeckovaného kvasu, 21.9.2014
Už jsem si všimnul, že tuto diskusi ovládáte vy a vaše názory. Já jen popsal skutečnost, nic jiného.
Hruškový kvas z neskorých odrôd, 20.9.2014
Hruškovici už dávno popíjím, je skvělá jako vždycky. Do 100 litrů kvasu dávám 100 gramů kys. citronové koupené v každém obchodě a přidám cca 2 kg cukru. Letos bylo vykvašeno v cca 20 stupních za 3 týdny a vypáleno z 140 litrů kvasu 14 litrů 53%... celý příspěvek >
Slivovice z odpeckovaného kvasu, 20.9.2014
Já vypeckovávám švestky každým rokem a jsem velmi spokojený. Vloni jsem z 60 litrů vypeckovaného kvasu - Gabrovská - získal 11 litrů 55% slivovice po naředění. V pondělí jedu pálit 160 litrů vypeckovaného kvasu ze švestek, tak jsem zvědavý jak to... celý příspěvek >
Co je to za švestku?, 14.9.2014
Velikost plodů byla 20-30g, místy i35 g, ale to jen zřídka. Měl jsem možnost vidět Gabrovskou v jednom z obchodních řetězců, byla z Česka, ale plody byli podstatně větší než ty moje. Chuť se nedala porovnat, jejich plody byli podtržené, tudíž kyselé.... celý příspěvek >
Co je to za švestku?, 11.9.2014
Ano, oba stromy jsou stejné, kupoval je se mnou i můj známý a má stromy stejné velikosti a plody jsou rovněž shodné. No nic, hlavně že stromy plodí a jsou zdravé a že taky něco vypálím. Na jaře jsem vysadil Durancii a teď chci dávat ještě jednu, nebo... celý příspěvek >
Flora košt Olomouc - Olima, 10.9.2014
Tak jsem dnes odvezl vzorky mých ovocných destilátů na Košt na Floře, který proběhne 4. - 5. 10. 2014.  Dal jsem rynglovici, která se mi letos obzvlášť povedla a hruškovici, která je taktéž super. Byl jsem překvapen množstvím vzorků, které tam... celý příspěvek >
Co je to za švestku?, 10.9.2014 Obsahuje fotku
Tak já teda nevím, co to mám vlastně za odrůdu. Koupil jsem dva stromky před osmi léty v Kauflandu. Já vím, řeknete si, proč zrovna tam. Neměl jsem se zahradou žádné zkušenosti, to až teď mě to začalo velice zajímat. Prvních pár let toho moc neměly,... celý příspěvek >
Co je to za švestku?, 9.9.2014
Nemá Domácí velkoplodá větší plody? Ta moje měla něco mezi 20-30g? Dnes jsem sklízel poslední, už měli zcvrklé prdelky, jsou už přezrálé.
Co je to za švestku?, 8.9.2014 Obsahuje fotku
Podle znaků z jiného vlákna se jedná o Gabrovskou. Má vysoký obsah cukru, zraje v těchto dnech. Má ¨čárky na plodech¨.
Gabrovská - chutná švestka, 7.9.2014 Obsahuje fotku
Ještě jedna fotka.
Gabrovská - chutná švestka, 7.9.2014 Obsahuje fotku
Takže by tato moje švestka byla teda Gabrovská? Už dlouho se snažím zjistit, co jsem to vlastně před osmi léty koupil. Sklízím ji už asi týden, ještě na stromě zbývá zhruba třetina plodů, ale dávám vše do bečky, tak jsou tak akorát. Loni jsem vypálil... celý příspěvek >
Špačci na švestkách, 3.9.2014
No nic kos, nebo špaček, zatřepal jsem se stromy a už jsem za dopoledne posbíral ze dvou stromů 50 kg švestek. Bude to asi tak třetina, nebudu čekat, než mi to shnije, nebo sežerou ptáci.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika