Příspěvky uživatele - 112.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dozrávání renklód, 29.7.2014
Ty co sklízím jsou žluté a velmi sladké, zítra připojím fotku, dnes už je pozdě. Dozrávají postupně. Mám tento strom už 8 let a až teprve letos takto zarodil.
Dozrávání renklód, 29.7.2014
Tak už jsem dnes začal sklízet, za první den cca 15 kg, dozrává to postupně. Překvapuje mě velikost plodů, mají 60 - 70 g. Škoda, že se do tohoto vlákna nikdo nezapojil, zajímala by mě úroda ostatních. U mě to vypadá tak cca na 80 kg, i když denně... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 22.7.2014 Obsahuje fotku
Tak už plody pomalu přestávají opadávat, už bylo na čase. Dnes jsem posbíral asi 10 ks pod dvěma stromy. Tak snad je to už zažehnáno, i přesto zůstalo na obou stromech více než loni, tak snad už žádná pohroma nepřijde.
Dozrávání renklód, 22.7.2014 Obsahuje fotku
Začíná mi dozrávat zelená renklóda, nevím jestli to není oulinská. Plody začínají žloutnout, ale také hnít. Asi je to u tohoto druhu normální, podle zdejší diskuse. Stříkat už nebudu, jen jsem se chtěl zeptat, jak sklízet. Na stromu je toho poměrně... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 17.7.2014
Tak to by mě nenapadlo.
Předčasné modrání plodů švestky, 17.7.2014 Obsahuje fotku
Jakou mám odrůdu bohužel nevím. Počasí tady nebylo nic moc, teplo jen pár dní v červnu a až teď. Vody spadlo málo. Já zalívám tak dvakrát týdně pod oba stromy, no nechám hadici téci tak 20 - 30 minut. Kolik to je vody to skutečně nevím, ale když... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 17.7.2014 Obsahuje fotku
Rozlousknul jsem několik pecek ze spadaných plodů a porovnal jsem je s těmi co dále rostou. Ty vlevo, spadané, mají jádro v pecce uschlé a hnědé, a ty v pravo, jádro plné a bílé. Škůdce jsem žádného neobjevil. Jen mě napadá, že je jádro hnědé a... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 17.7.2014 Obsahuje fotku
Suchem to rozhodně nebude, zalévám minimálně dvakrát v týdnu a to dost vydatně, mám vlastní studnu a vody hodně. Podle mě chybí stromům nějaký prvek. Plody zcela standartně rostou, zvětšují se, ale část z nich předčasně zmodrá a opadne a nejsou ani... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 17.7.2014
Plod jsem rozpůlil a vypadá zcela normálně, jako ostatní. Stopy po nějakých červech žádné ani po pilatce. Co je tmavka nevím. Právě, že je mi to letos záhadou. Mšice také nemám.  20 metrů mám strom se zelenými rynglemi a je obsypaný, až jsem... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 17.7.2014 Obsahuje fotku
Tak toto jsem dneska posbíral pod dvěma stromy. Je to za dva dny. Už mě to nebaví.Kdy to konečně skončí?
Předčasné modrání plodů švestky, 11.7.2014
Řekl bych, že se o propad nejedná. Založil jsem toto vlákno a od té doby denně sbírám 20 - 30 předčasně zmodralých a opadlých plodů. Že by červnový propad trval až do 11. července? Škoda, že nikdo nepřišel na to, o co vlastně jde, aby jsme se toho... celý příspěvek >
Nemocné slivoně, 7.6.2014 Obsahuje fotku
Žádal jsem vás o pomoc a radu. Je tu tolik odborníků a nikdo mi nedokáže poradit, co se děje s mými švestkami. Už asi 10 dní část malých plůdků postupně zmodrají a upadnou. Normální propad také probíhá, ale to plody zežloutkou, ale ne zmodrají. Nevím... celý příspěvek >
Nemocné slivoně, 1.6.2014 Obsahuje fotku
Poraďte mi prosím, co se děje s mými švestkami. Začínají předčasně modrat a opadávat. Když plod rozpůlím, je pecka nahnědlá. Stromy vypadají zdravě. Nevím co to je. Díky
Předčasné modrání plodů švestky, 1.6.2014 Obsahuje fotku
A ještě jedno foto, pecky uvnitř hnědnou.
Předčasné modrání plodů švestky, 1.6.2014 Obsahuje fotku
Další foto
Další diskuze:  6,  7,  8  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika