Příspěvky uživatele - 44.124

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
cacanska lepotica?, 17.2.2008
Ano toto je přesné ošetření slivoní. Ještě bych však provedl ošetření proti roztoči, neboť se domnívám, že toto je ten problém tazatele. V loňském roce bylo napadení v některých lokalitách velmi silné a popis tomu... celý příspěvek >
Sloupovitá odrůda třešní - popř hrušní, švestek, jabloní a drobného ovoce, 14.2.2008
Nenechte se oklamat trošku nevhodnou nabídkou některých firem. Sloupovité odrůdy ovoce neexistují. Vždy se jedná o odrůdu naroubovanou na málovzrůstné nebo zakrslé podnoži. Například žádná Balerina ještě doposud chuťově nepřekonala odrůdy které zde... celý příspěvek >
Veselku či jinou odrůdu meruňky?, 8.2.2008
Domnívám se, že Veselka je dobrá Volba, dále do okrajových oblastí Veharda či Kráska. Tyto odrůdy mají tzv. meruňkovou chuť a jsou dosti odolné vůči mrazům. Ovšem přesně Vám nikdo neporadí. Toto uvádím z oblasti Lounska, kde jsem v mrazové kotlině a... celý příspěvek >
Vhodná odrůda broskvoně, 6.2.2008
Rozhodně bych volil odrůdu Red Haven, která je velice plastická a jako další budete vidět zda jít do plusu či minusu. Myslím tím dobu zrání. Nadmořská výška není tak podstatná jako lokalita. Velice praktické je porozhlédnout se po okolí, co sousedé... celý příspěvek >
Zelená ringle, 4.2.2008
Ano je to již zde řečeno. 1. Šarka,  2. úprava půdy,  3. zářez, který bych ovšem neprováděl. Toto bych nahradil zaškrcením kmene ve spodní části, nebo redukcí... celý příspěvek >
Radličkový kypřič, 4.2.2008
Dle mé zkušenosti je použitý materiál slabý a při použití v horších půdách se kroutí. Navíc při hloubějším zaorání (zaboření) má motor co dělat to utáhnout. Je dobré použít kolečko, nebo kluzák na nastavení konstantní... celý příspěvek >
Třešeň do tří metrů výšky, 25.1.2008
Volil bych třešeň naroubovanou na podnoži Colt. Osobně Mám vyzkoušeno cca 11 let. Dá se  udržet na výšce 2 až 3 m. Další variantou jsou podnože zakrslé typu P......atd. Mám rovněž vyzkoušeno. Nevýhodou druhé varianty je nutná dočasná opora,... celý příspěvek >
Zahradnické nůžky Fiskars - nic moc, 21.1.2008
Rád bych upřesnil, že jsem ve svém příspěvku měl na mysli nůžky ruční převodníkové za cca 1000 kč. Krátké Milan Boštička
Zahradnické nůžky Fiskars - nic moc, 20.1.2008
Plně souhlasím s názorem pana Vysloužila. Pokoušel jsem se dokonce břity nechat přerovnat na strojní brusce, avšak bylo to dobré pouze tak jeden den používání. Jakmile se střihne silnější větev , dojde k nepatrnému rozeklání čelistí a potom malé... celý příspěvek >
Nože do sekaček - materiál, 15.12.2007
Cementační ocel 14220, to bude asi nějaký překlep.                            Milan Boštička
Nože do sekaček - materiál, 14.12.2007
Krom jiných (nákladnějších) lze úspěšně použít tř. např. 14260 tzv. pérovou ocel. Požadavek na tento nástroj je aby byl povrchově tvrdý, ovšem zároveň pružný v jádru, aby např. při nárazu na kámen... celý příspěvek >
Grilování - uzení, 3.12.2007
Váš problém "začouzeného" masa zpočívá v tom, že jste maso určitě vkládal do předem nevyhřáté udírny, kde byla relativně vysoká vlhkost. Před uzením zvláště v chladném období (podzim, zima) je bezpodmínečně nutné vyhřát udírnu na teplotu vyšší než je... celý příspěvek >
Černání jablek, 1.12.2007
Vážený pane Vysloužile V žádném případě jsem Vás nechtěl urazit. Pokud se tak stalo, velice se omlouvám. Chtěl jsem právě zdůraznit to, že mnoho lidí zde na Vaše příspěvky čeká. Znovu však chci vyzdvihnout, že nemůžete vyvracet fakta (mám na mysli... celý příspěvek >
Černání jablek, 30.11.2007
Vážený pane Vysloužile, nedá se nic dělat, musím reagovat. Jestliže zde host napíše, že na černou hnilobu má výrazný vliv pozdnější postřik proti strupovitosti, např. Discus atd. tak to napsal protože to ví. Napsal to jako fakt. Nemůžete na to... celý příspěvek >
jabloně - vysokokmeny, 23.11.2007
Nepřikláněl bych se ke starším odrůdám. Použil bych MM 106 a stromek bych pustil výše. Takovéto jabloně jsou u Roudnice k dostání. Koruna bude dostatečně veliká, možno použít moderních odrůd. Navíc Roudnice je broskvařská oblast, tudíž není nutno... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika