Příspěvky uživatele - 228.179

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
broušení kosy, 16.5.2008
před lety vyšel návod na takovou naklepávačku v USS (udělej/urob si sám). Je to na principu radiálního ložiska, které otáčením kuličkama ztenčuje list kosy. Jak skvěle to funguje, to ale netuším.
Rybíz - červenání listů - kroucení, 15.5.2008
Mno načasování této choroby se až nápadně kryje s kadeřavostí broskví...
Napadení jabloní, 14.5.2008
Tak jsem včera postříkal 2 Jonathany - loni jsem je ponechal svému osudu a téměř neměly jablka. Podobně silný infekční tlak padlí v květnu nepamatuju.
kosa, 7.5.2008
Naprostý souhlas s p. Vysloužilem! Dobře naklepaná a seštelovaná kosa jde do trávy sama - díky tomu se při práci tolik neunavím (to ale platí o i dlátech, hoblících a nakonec veškerém stopkovém nářadí...) Pokud navíc nepoužívám hrubou sílu, při... celý příspěvek >
Jak zvýšit výnosy brambor, 5.5.2008
Já netvrdím, že jste si něco vymyslel, ani nejsem pro nadužívání pesticidů (naštěstí na své úrodě nejsem existenčně závislý)  Ale pokud se obáváte kancerogenů (obecně), podívejte se na stránky IARC  (www.iarc.fr) - to je mezinárodní... celý příspěvek >
mám na zahradě hady - co s nimi?, 29.4.2008
Zmije v kompostu, to mi moc nesedí - užovka, to je jiná. Podél Ohře jsou jich stovky a spousta zahrádkářů je má v kompostě. Zmije jsou tam taky, ale dál od vody.
snížení PH v půdě před zasetím nového trávníku, 29.4.2008
jak pravil pan Vysloužil, vůbec bych to neřešil - tráva vyroste stejně. A je otázka, jestli ten váš levný měřák funguje. U pH metrů se elektroda musí pravidelně kalibrovat a třeba po dvou letech se vyhodí a koupí nová.
Jak dlouho se dá uchovat postřik, 29.4.2008
Myslím, že není problém naředit jenom takové množství přípravku, které okamžitě potřebuji.  Většinu starších, osvědčených přípravků, které se dávkují ve větších koncentracích (např. Kuprikol a spol, mankozeb, syllit, captan) lze snadno rozvážit... celý příspěvek >
mám na zahradě hady - co s nimi?, 29.4.2008
ten klikyhák by měl být směrodatný, tedy pokud si jste jistá. Zmije je nehezký had - tělo má (vzhledem k délce) dost tlusté - pokud to byl štíhlý, elegantní had, je to spíš užovka. Loni se mi něco obrovského (asi užovka stromová) objevilo u... celý příspěvek >
Motorová sekačka - výměna oleje, 28.4.2008
Profesionálové asi vyjetý olej jenom odsávají, že? Bude to rychlejší a čistější. Ale stejně si myslím, že výpustným šroubem spolehlivě vypustím pevné částečky, které se usazují na dně klikové skříně. To se mi nějakou stříkačkou nikdy... celý příspěvek >
Briggs, 25.4.2008
Literatury je fůra, ale vše v angličtině (a samozřejmě) za peníze. Dobrým výchozím bodem jsou stránky výrobce, něco bylo na amazonu a v obchodech na ebay.
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 23.4.2008
No já nepoužívám kompost jako skládku ale kousek igelitu nebo víčko od koly občas taky vytěžím - o víkendu jsem přihnojoval kompostem a vykopal jsem prázdnou láhev od zavařeniny  Naprostou jistotu by vám dal jenom chemický rozbor,... celý příspěvek >
Jaké vápno do kompostu? A hlavně kolik?, 23.4.2008
Zbytečně moc to s tím nebezpečným odpadem prožíváte. Baterie, lahvičky, plechovky dejte pryč - pro zinek(baterie) v kompostech snad ani není legislativní limit. Farmaka jsou ve vodě rozpustná, za 3 roky budou pryč nebo rozložené, těkavé látky z... celý příspěvek >
živý plot z bambusů, 23.4.2008
Pokud nechcete (tolik zatracovaný) zerav, zvolte habr, nebo lísku. Bambus roste první roky dost pomalu, a vyžaduje péči - zálivka, zakrývání na zimu... Mám na zahradě jeden ostrůvek bambusů (naštěstí), nechtěl bych se takhle starat o několik... celý příspěvek >
UV ochrana vody v bazénu, 23.4.2008
Řeč byla o modré skalici, zelená (tj. síran železnatý) není toxická pro řasy...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika