Příspěvky uživatele - 228.179

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak stanovit obsah C vitamínu v moštu? , 25.7.2008
nevím co k tomu chcete dodat - oxidimetrie je o předávání elektronů, jedna látka se redukuje, druhá oxiduje. Takhle to funguje mezi dichlorfenolindofenolem a vitaminem C. Elektrony však můžete předávat i z elektrody na látku (tedy vitamin C), pro... celý příspěvek >
Parazitické hlístice, 22.7.2008
za pomoci hlístic jsem vyhubil lalokonosce na Rododendronu, takže spokojenost, na druhé straně znám lidi, kteří to zkoušeli s hubením slimáků ve skleníku a spokojení nebyli
Impregnace lávky přes jezírko, 17.7.2008
zelená skalice rozhodně NE!  (Já bych pro tuto aplikaci nepoužil ani modrou skalici, na trhu jsou určitě účinnější napouštědla na bázi např. triazolů)
Impregnace lávky přes jezírko, 15.7.2008
Biocidní nátěr by měl být účinný - zde několikrát zmiňované boritany se tomuto požadavku zcela vymykají...
hašené staré vápno... co s ním, 14.7.2008
Pokud jste si jist, že je to opravdu vápno, CaO (tedy nehašené vápno) to po letech nebude. CaO váže vodu i reaguje s kyselinami (tedy i vzdušným kysličníkem uhličitým). Běžne se mi stává, že i pečlivě a v suchu skladovaný pytel se mi druhým... celý příspěvek >
voda v bazénu, 11.7.2008
V tom případě se Vám omlouvám, tohle má logiku, myslel jsem, že paušálně doporučujete snižovat pH. za své praxe jsem se (před asi 15lety) setkal s jednou mělkou nádrží, používanou pro výrobu pitné vody, byla hluboká snad 2metry, tedy něco jako... celý příspěvek >
voda v bazénu, 11.7.2008
Já nemám vůbec nic proti dešťovce ani proti vodě ze studny (sám tuto možnost nemám). Já pouze poukazuji na to, že pH je zapotřebí zvyšovat.  Soda na praní je stále dostupná za pár šupů. 
voda v bazénu, 11.7.2008
rád bych uvedl na pravou míru některé  zavádějící informace z příspěvku pana J.S. z 7/7/08: 1) - trihalometany (THM) nemají s dusíkem nic společného. Již z jejich názvu vyplývá, že jsou to chlorované, ev. chlor-bromované metany (konkrétně... celý příspěvek >
voda v bazénu, 4.7.2008
ad host xxx.xxx.99.106: Modrá skalice je fungicid, brání rozvoji řas (=bazén nekvete). Dávkuje se jenorázově na počátku sezony.  Rozumně chlorovat je nutné i tak. Pokud používáte chlor ve formě tablet, je potřeba hlídat pH (rozklad tablet je... celý příspěvek >
voda v bazénu, 1.7.2008
U modré skalice je doporučená dávka 5-7 g/m3 vody.
modrá skalice, 27.6.2008
nebylo by lepší kůly opálit??
Olej na ochranu zahradního nábytku, 11.6.2008
Já bych doporučil napuštění fermeží (nejlépe horkou), hodně natřít a co se do 15 minut nevsákne vytřít hardem nebo suchým štětcem.
Jak jste na tom s kadeřavostí?, 6.6.2008
Já naopak sázím na Syllit - letos jsem místo něj jednou použil mancozeb. A jeden, byť důkladný postřik Kuprikolem, který jsem aplikoval před ním, to zjevně nevytrhnul 
Jak jste na tom s kadeřavostí?, 5.6.2008
u lehce "chyceného" stromu může pomoci hnojivo na list - strom lépe a rychleji zregeneruje.
Strupovitost, 5.6.2008
Zdravím a potvrzuji též výskyt strupovitosti na Šampionu - Golden se kupodivu drží (mám zahradu cca 20 km severněji). Přitom    jsem letos aplikoval 4 postřiky fungicidy.   Infekční tlaky jsou vysoké... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika