Příspěvky uživatele - 228.179

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak dlouho se dá uchovat postřik, 16.9.2008
Je nutné si uvědomit, že po celém světě je používáno kolem 800 pesticidů (účinných látek, nikoliv přípravků, tady bychom napočítali vyšší číslo). Takto široká skupina sloučenin má velmi rozdílné chem. vlastnosti (nemám na mysli mechanismus... celý příspěvek >
Snížení kyselisti ve víně, 15.9.2008
Teď se na to znovu dívám - svou první odpoveď jsem jsem si spojil s vápencem, který vy jste ale nepoužil. Jedlá soda samozřejmě žádné vápenaté ionty neobsahuje, takže nemá co vypadávat.
Lis na ovoce, 11.9.2008
Spíše z bukových - z dubu se - snad kromě speciálních barikových sudů - předměty, které přicházejí do styku s potravinami, nevyrábí...
Lis na ovoce, 10.9.2008
K jistému "rozbití molekul" ale stutečně dochází, i když v procesu drcení - dojde k narušení buněčných membrán a enzymy, lokalizované původně uvnitř/nebo vně buňky se vylijou a všecko se to promíchá... V jablečném moštu takhle vzniká třeba... celý příspěvek >
čím hnojit na podzim?, 3.9.2008
Vápnit lze i starým zvětralým vápnem ze stavby - chce to jenom zaschlé hroudy rozsekat nadrobno. U stálezenených travin (bambusy) lze teď -lépe už v srpnu - přihnojovat draslíkem. Zlepší se tím vyzrávání stvolů a sníží pravděpodobnost vymrznutí.
Odrůda Rosela, 1.9.2008
odrůdu Angold udržuje Sempra v Litoměřicích.
Zaslání zboží (pily) z USA, zkušenosti?, 27.8.2008
Vaše kladná zkušenost mně nepřekvapuje, na ebay nakupuji často a funguje to spolehlivě - je tam dost ochranných mechanizmů na to, aby vás někdo podvedl... Jsem však trochu jelen z toho výpočtu cla a DPH - vychází mi, že vás celníci zkásli o nějakých... celý příspěvek >
Použitelnost po expiraci, 19.8.2008
Rezidua DDT ( a potažmo DDE)  lze dodnes najít v ŽP prakticky kdekoliv - pitnou vodu nevyjímaje 
ohnuta oska na kosacke, 15.8.2008
V Americe prodávají klikovky na BS od 50 dolarů (dalších cca 25 USD je doprava). Jestli dobře počítám, je to pořád bezcelní dovoz (tzn. v ČR žádné clo a DPH navrch). P.S. Ohnul jsem kliku u Quantumu před 3 rokama, cena za rovnání byla tenkrát 500,-... celý příspěvek >
Postřik proti strupovitosti, 11.8.2008
Postřik močovinou je "prevencí"  pouze v tom smyslu, že se listí rychleji rozloží a je tudíž kratší dobu potenciálním zdrojem životaschopných konidií. Shrabat spod jabloní ho musíte stejně. Spíše bych se soustředil na... celý příspěvek >
můžu ještě zachránit staré jabloně?, 9.8.2008
No je dost možné, že jste si udělala chybné závěry - nezapomínejte, že letošní rok je extrémně vlhký, poslední dva roky nebyla pořádná zima... Tím chci říci, že mám na zahradě 4 staré jabloně (odhadem 60 let a více),  nejsou ořezané a ta... celý příspěvek >
Bambusy - do jaké výšky skutečně vyrostou?, 1.8.2008
Velice dobrá otázka! V roce 2005 jsem zakoupil přes Internet za docela nehorázné peníze 5 chcípáčků. O pořádném růstu se dalo hovořit až od 3. roku pěstování, v letošním roce (tj, čtvrtý rok) mám rostliny vysoké cca 2,5m, rok předtím byly na 1,70m.... celý příspěvek >
Sršně - jak na ně?, 31.7.2008
Pro likvidaci vos nebo sršňů v zemi považuji za daleko účinnější (něžli různé insekticidy ve spreji) aromatické uhlovodíky - např. toluen, nebo ředidlo do starších typů barev - večer trochu nalít do díry a dobře ucpat.  Jsou to látky... celý příspěvek >
Rozpor - hořká pihovitost vs. Wuxal kalcium, 26.7.2008
Já stříkám 0,5 % roztok (dle doporučení, které jsem našel v 1000ti dobrých radách pro zahrádkáře). Během prázdnin cca 2-3 postřiky (v druhé polovině června jim předchází jednou Wuxal Ca). Letos díky permanentnímu dešti a 14-denní dovolené v... celý příspěvek >
Zemní vruty pro kotvení plotů, 25.7.2008
Máte někdo s touto technologií dlouhodobou zkušenost - jak dlouho ten vrut doopravdy vydrží v zemi? a co pevnost v porovnání se zabetonovaným sloupkem? předem děkuji
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika