Příspěvky uživatele - 228.179

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lepidlo na dřevo, 21.4.2008
Já znám malé systémy, používané pro dýhování oblých a jinak nerovných předmětů. Je to vlastně plastový vak, do kterého se lepený (a lehce fixovaný) předmět umístí. Vak se pak evakuuje vývěvou - atmosférický tlak vně vaku pak rovnoměrně zalisuje... celý příspěvek >
Monitorování škůdců a chorob SRS, 21.4.2008
Princip, jak to (u strupovitosti) zhruba funguje s dobou ovlhčení vs. teplota - tohle chápu. Co nechápu, jak mohu svůj způsob 3 jarních postřiků dostat na kvalitativně vyšší úroveň.  Mám-li pro prvý postřik ve fázi rašení, resp. myšího ouška,... celý příspěvek >
Meruňka Goldrich, 18.4.2008
Podle některých zdrojů na Netu (university a třeby plzeňský Fytos) je Goldrich částečně samosprašný. Tož uvidíme. Mám ho od podzimu, děkuji za upozornění.
Lepidlo na dřevo, 17.4.2008
Já se nechci o nikoho otírat,  mainstream je daný poptávkou.  Ale zpět k podtlakové fixaci - vaše poznámka o ní mě velmi překvapila, já ji znám spíše v souvislosti s dýhováním oblých a členitých předmětů.
Je už čas na stříkání jabloní - Kumulus/Polygram?, 11.4.2008
u sebe v počítači to nemohu najít, ale na stránkách rostlinolékařské správy (doufám že tam)  byl krásný článek o strupovitosti - doporučuji najít, byly tam i fotky rašících pupenů. Já jsem stříkal před týdnem- není od věci koordinovat fáze... celý příspěvek >
vyvažovačka na nože, 9.4.2008 Obsahuje fotku
už se to tady probíralo snad dvakrát...  dělaj se i plastové...
DDT není jen zlo, 7.4.2008
Přesně tak. Švagr je dermatolog, reklamní prospekty na mastičku na svrab s obsahem 1% lindanu jsem viděl ještě před 10 lety.  Humánní medicína je (ve vztahu k chlorovaným uhlovodíkům) svět sám pro sebe - intoxikace jednou takovou mastí je... celý příspěvek >
DDT není jen zlo, 7.4.2008
Příznivce DDT možná potěším, když uvedu, že stejně pragmatický postoj k chlorovaným uhlovodíkům mají i přední světoví výrobci pesticidů. Vím naprosto jistě, že lindan (gama-HCH) byl jedním velkým evropským výrobcem (jeho jméno raději neuvedu)... celý příspěvek >
Roubování, 4.4.2008
Pane Boštičko, mně ten Váš kobercový nůž jako ostuda nepřijde, tenká čepel jde určitě dobře do dřeva. Já spíše nepochopím, jak může začátečník- samouk úspěšně nabrousit (a roubovat) s těmi nožíky z Mikovu, které se prodávaj za ceny kolem 150-200... celý příspěvek >
Jakou příručku pro roubování?, 27.3.2008
Dobrý den. Těch knížek bude spousta. Každý autor bohužel akcentuje něco jiného. Informace o roubování jsou (okrajově) v každé pořádné příručce o pěstování ovocných stromů, ze starých mě napadá třeba Pěstování jabloní od Dvořáka, z novějších... celý příspěvek >
Lepidlo na dřevo, 21.3.2008
A proč by podtlakovou fixaci měli znát profesionálové? Nechci se nikoho dotknout, ale většina profíků sesazuje hranaté škatule z lamina a to tuhle technologii nepotřebují...
staré venkovské okrasné dřeviny - poradíte?, 14.3.2008
Ještě bych doplnil plot z habru. Není to sice okrasná dřevina v pravém slova smyslu, u venkovského stavení se však vyjímá lépe nežli zeravy.
Dezinfekce půdy, 10.3.2008
Je  pravda,  že velké zdroje emisí (spalovny, elektrárny, výroba tepla ve velkém)  jsou dnes technologicky náležitě vybaveny,  a splňují limity, pohybuji se v tomto prostředí. Trochu jiná situace je u metalurgických provozů... celý příspěvek >
meruňky z Francie, 4.3.2008
Zrovna loni bylo počasí kdy by se delší doba kvetení šikla. Meruňky šly do květu, když se  tuším 19.3. snížily teploty a nasypalo 15 cm sněhu. Mně tenkrát (ještě před změnou počasí) pomohly konve vody.
meruňky z Francie, 4.3.2008
Dobrý den, jenom doplním paní Andreu - francouzské meruňky má v nabídce i pan Matějka. Doufám, že se objeví prodejce i na Moravě...
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika