Příspěvky uživatele - 130.20

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování jabloní v létě, 17.6.2009
Několikrát jsem úspěšně rouboval jabloň za vegetace zelenými rouby, naprosto nutná je však klimatizační buňka - mikroklima s vodou v mikrotenovém rukávci s opěrnou tyčkou. Popis je trochu složitý, lze najít v literatuře.
Letní průřez hustých stromů, 16.6.2009
K Vašim otázkám: Podle mého názoru (a určitě budou i jiné). 1. Stříháním v létě vezmete stromu živiny i energii, která lzůstane spolu s mízou v ostřihaných větvích. Nešel bych na víc než 30%, ale myslím, že strom vydrží i 50, možná i více. Nakonec... celý příspěvek >
Calistemon - štětkovec, 11.6.2009
Štětkovec nestříháme, jen jej od jara do podzimu venčíme na plném slunci, v zimě zimuje v chladné ale slunné místnosti. Jak roste, přesazujeme do většího květináče. Kvete každým rokem. Pokkud to zvládnu, přiložím foto.
Co přes léto do skleníku?, 4.6.2009
Řeším totéž. Zkouším údajně letní salát z Lídlu, zatím vysetý na misce, pak jej dám do gumových květináčů o průměru asi 15 cm, které po čase "přirostou " k zemi, přišel jsem na to pokusem a líbí se mi to. Budu zkoušet i občas přitemnit... celý příspěvek >
Pahýly na stromech - má se to napravovat?, 3.6.2009
Už tady bylo řečeno, že rány o průměru 8-10cm a zvláště u starých stromů se již nikdy zcela nezavalí. Nejhorší řezy jsou vodorovné s řeznou plochou vystavenou slunci i dešti, kde spolehlivě začně hniloba střední části kmenu. U svislého pahýlu... celý příspěvek >
Rouby, 3.6.2009
Pokud není roub scvrklý, vyschlý, může vyrašit dokonce i ve druhé míze v srpnu. Zkuste mu domluvit, moje kolegyně rostlinkám i zpívá, možná z toho vyrostu i já.
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 3.6.2009
Hledám i v zahraničních pramenech, vím, že v Polsku je údajně velmi oblíbená, ale kvalitní pomologický popis nebo praktické zkušenosti v našich podmínkách jsem nikde nenalezl. Přitom chuťově jde ještě teď o dobré jablko a pokud se osvědčuje v... celý příspěvek >
Sousedka klepna, 3.6.2009
Hranice mezi "normálním" jednáním a neomaleností je velmi subjektivní a člověk někdy má na druhé jiné měřítko, než na sebe. Nevadí mi sbírání šišek ze sousedovy borovice, která větvemi zasahuje nejméně tři metry nad můj pozemek, nevadí mi... celý příspěvek >
Co s novými letorosty na jabloni?, 1.6.2009
K autorce dotazu: Nenapsala jste, co už bylo provedeno od doby výsadby. Výsadba byla vloni, či předloni na podzim, či na jaře? A byl proveden základní řez? Ty třapce na koncích mne totiž vedou k myšlence, že - snad jen letos - na stromek nebylo ani... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 22.5.2009
Použitelný popis Pillar systému lze najít v publikacích. Na internetu je pouze slovensky na jcernans.blog.sk ale s obrázky a dobrým popisem. Praktické zkušenosti nemám, ale Horní Bělá je v ovocnářství důvěryhodná značka vysoké kvality.
Netradiční metoda řezu, 22.5.2009
Extenzivní sadaření s dojížděním na velkou zahradu, mnoho vysokokmenů a čtvrtkmenů s mohutnými korunami a předjarní řez pouze pilkou a pákovými nůžkami s nutností několikadenní dovolené a pak metráky jablek, v lepším případě prodané za cenu o pár... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 21.5.2009
Tím ořežu je míněn výřez v této době a to větví strom nepřiměřeně zahušťujících a to nůžkami - jen to, co vezmou. Řezem za vegetace příliš růst nepodnítím. Řidší strom - méně ovoce v příštím roce, tedy faktor omezující alternativní plodnost.  S... celý příspěvek >
Drtič, 21.5.2009
Drtič Al-ko z Baumaxu je vhodný na delší, rovné pruty bez listí, v praxi hodně málo použitelný. Na likvidaci po průklestu ovocných stromů za zelena vidím pro malý rozsah optimální systém špalek - sekera - kotel. Kvalitní drtič asi vyjde dráž než... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 21.5.2009
Pane Vysloužile, myslím, že máte pravdu s výřezem větví i s plůdky, dělá to i můj známý pěstitel broskví na Moravě v zájmu jejich velikosti a tím i prodejnosti. Ale já to dělat nebudu, zvlášť pokud jde o odrůdy, které větší úrodu "unesou" a... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 19.5.2009
Pro p. Ronyho i paní Alenu (aby z toho nebyla jelen): Myslím, že se nic neděje, pořád stejné téma. Koruna stromu musí být vzdušná, dostatečně řídká, přístupná světlu a poměr růstu, počtu listů a počtu plodů takový, aby plody byly vybarvené a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika