Příspěvky uživatele - Jan pěstitel

Mýtus Strýmka, 21.2.2013
Když dáte do unavené půdy brambory tak taky žádný výnos očekávat nemůžete. Každopádně já na A2 pěstuju v horší jílovité půdě, která byla vyhnojena hnojem a jsem s růstem stromů zatím spokojen a dřívější ukončení vegetace také není k zahození. Zvolil... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 19.2.2013
Pane Vladislave, nebudu vstupovat do vaši debaty s host - xxx.xxx.102.201 mě jen zajímalo co opylovala. A2 patří opravdu k velmi bujně rostoucím podnožím, ikdyž záleží také na naštěpované odrůdě.
Jak docílit aby sazenice paprik byla silná a zdravá, 19.2.2013
Ano letošní Meika.
Jak docílit aby sazenice paprik byla silná a zdravá, 16.2.2013 Obsahuje fotku
Já to pěstování nemám tak vymakané jako vy. Pěstuju na parapetu jihozápadního okna. Letos jsem se zase jednou vykašlal na kupovaný substrát a použil hlínu, kterou krtci vyryli v trávníku u nás na zahradě. Sazeničkám to vůbec nevadí a rostou pěkně.... celý příspěvek >
Prasklé broskve, 15.2.2013
Já osobně pokud se takový problém s praskáním plodů vyskytl, tak vždy hodně pršelo a to popraskají třeba i třešně. Pecku jsem nikdy puklou neměl. Ty jsou tak pevné, že je problém je roztlouct kladivem, aby jádro zůstalo celé. Problém je v tom,... celý příspěvek >
Doporučte dobrého architekta, 15.2.2013
Lesnické pletivo je levnější než klasika proti vysoké má smysl, ale na zajíce neplatí. Ten stromek není dílem zajíce, srnec si tam vytloukal paroží. Plot tam nemá žádný a chráničky jsem neviděl. Na okus větví jsou stejně k ničemu.
Jak zkvalitnit půdu pro jarní výsadbu česneku, 15.2.2013
Z hlediska zpracování půdy jsou brambory nejlepší. Pak ale zaznívají diskuse o negativním vlivu brambor na česnek, a že čím delší je odstup od sklizně brambor k výsadbě česneku tak tím je to lepší. Proto tam kde plánuju česnek sadím ranné brambory,... celý příspěvek >
Tunelový foliák, 15.2.2013
Kašírovaná s UV stabilizací, záleží na síle a na tom, kolik má gramů na m². Přiznám se, že jsem folii moc neřešil až doslouží tak ji nahradím lexanem, který sbírám z různých odpadů. Už ho mám na ¾ plochy foliáku.
Prasklé broskve, 15.2.2013
Nedostatek bóru se projevuje už u mladých mlůdků, jsou zdeformované a praskají. Další příznaky chloróza vrcholových listů, odumírání vrcholů letorostů, mohou praskat i ty pecky. Vy píšete, že vám plody praskají až v době zrání a nezmiňujete se jestli... celý příspěvek >
Prasklé broskve, 15.2.2013
Plody pukají především v důsledku střídání sucha a vydatných dešťů. Pukání pecek nebo odlamování špiček je asi spíš ta odrůdová vlastnost.
Doporučte dobrého architekta, 15.2.2013 Obsahuje fotku
Pane Stanislawe, nejde o okrasnou zahradu a ani o to být akorátní, ale o to poklidit trochu kolem domu, nesušit trávu na stojatě atd... Já bych okrasné zahrady navrhovat neuměl a ani u nás na dvorku a nebo zahradě nemáme koberce. Ale je rozdíl mezi... celý příspěvek >
Jak zkvalitnit půdu pro jarní výsadbu česneku, 15.2.2013
Při výsadbě česneku se musí počítat i s předplodinou. Upravovat půdu těsně před sázením už je docela pozdě. U těžkých půd platí, že čím víc do nich z jara zasahujete tak tím víc se utuží a je to jen horší.  Písek použít jde, ale nemá živiny tak... celý příspěvek >
Doporučte dobrého architekta, 15.2.2013
Nejlepší vizitkou každého architekta je jeho vlastní zahrada. Najdou se někteří lidé, kteří si troufnou nazývat se zahradními architekty, vychvalují se kolik už udělali projektů, ale u nich doma to podle toho nevypadá! Přitom k tomu aby zahrada a... celý příspěvek >
Tunelový foliák, 15.2.2013
Tohle je na delší diskusi tak pokud foliák opravdu chcete stavět tak si budete muset dát práci s nalezením vhodného tématu. Já stál také před podobným problémem a nakonec jsem zakoupil levnější model a trochu ho vylepšil. Bez dostatečně... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 15.2.2013
Pane Vladislave, mohu se jen tak pro zájímavost zeptat co opylovala? Pokud vím, tak Strýmka je špatným opylovačem.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika