Příspěvky uživatele - Jan pěstitel

Švestky v sezóně 2012, 25.2.2013
Já nějak nechápu o jakou připomínku se jedná?
Švestky v sezóně 2012, 25.2.2013
Nevím co si mám představit pod pojmem bohatá plodnost u vás, topend a topfive nemám a odrůdu kalipso vůbec neznám.
Švestky v sezóně 2012, 24.2.2013
Já presentu nemám tak můžu soudit jen podle knihy: Odrůda vyžaduje delší vegetační dobu a nelze ji vysazovat do poloh, kde nemůže dobře vyzrát. Já mám v tomhle sklizňovém období (září, říjen) elenu a pokud je nepříznivý podzim tak problémy s... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2012, 24.2.2013
Otázka je to, co je u těchto odrůd standart a já to u těchto odrůd nevím, já nemám na jednom stanovišti 10 letou hanitu a vedle ní 2 letou a nemůžu to porovnat. Zasadil jsem jednoleté špičáky a i na těch se objevovaly květy, první plody se ale... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2012, 24.2.2013
Ono pokud přezraje durancie tak je to taky břečka, ale do kvasu výborně použitelná. Četl jsem kdysi tabulku a když se dívám na poznámky, které mám v knížce tak mezi lépoticou a hanitou není v obsahu cukru téměř žádný rozdíl.
Švestky v sezóně 2012, 24.2.2013
Já nejsem žádný odborník, první německou švestku mám pořízenou tuším teprve od roku 2005 a byla to elena, pak následovalo jojo, tophit atd. naposled byl pořízen loni topgigant. Teď mám stop stav a už nebudu nic dalšího nakupovat jen si ještě pokusně... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2012, 24.2.2013
Aha, já jsem je hledal ve vašem profilu, máte tam krásné jablka a hrušky, ale ty trnky tam nebyly. Ale v těch vláknech už je vidím...
Švestky v sezóně 2012, 24.2.2013
Obrázky plodů budete přidávat také? Těšil jsem se, že s vámi porovnám fotky jednotlivých odrůd z loňska, ale asi paly za oběť při čištění počítače. Možná je ještě někdy vyštrachám...
Švestky v sezóně 2012, 24.2.2013 Obsahuje fotku
Ponechám-li stranou převážnou většinu stromů, které jsem si štěpoval sám doma a když se dívám na tu fotku části jmenovek stromů zakoupených a porovnávám nejen odrůdy mezi sebou, ale také podnože (myrobalán, st. julien, wangenheimova, zelená... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2012, 23.2.2013
Pokud budu hodnotit přímý konzum, tak je z mého pohledu nejlepší hanita a lépotica a navíc obě dvě jsou spolehlivě plodící. Pokud nepříjdou nějaké nečekané mrazy. Hanita má pevnější menší plody a není tak šťavnatá, ale šárku u mě nemá a... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2012, 22.2.2013
Toptaste na st. julien a myrobalánu obojí roste dobře, hagantu na wangenheimově a myrobalánu ten je lepší. Kamarád pořídil loni 5 stromků toptaste na krymsku, tak jsem zvědavý jaké bude mít letos přírustky. Různé renklody a mirabelky mám... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2012, 22.2.2013
Máte to hezky zmapované pane Petře. Mimo opálu, valor, empress, anna spat, president a presenta mám všechny vámi uváděné. Chuťově je mým faforitem hanita, cukernatost na kvas nějak neřeším, protože pokud chci nakládat tak použiju osvědčené... celý příspěvek >
Jak zkvalitnit půdu pro jarní výsadbu česneku, 21.2.2013
50 ml sulky na 1 l vody, ale zaměřte při moření i na houbové choroby je tu o tom hodně psáno ve vláknech o česneku.
Trvanlivost a uchování vepřových střev, 21.2.2013
Jen menší podotázka a odkud budete kupovat maso, také po internetu? Řeznictví, kde nejsou schopni zajistit střeva to není řeznictví... Ale to je jen můj osobní názor. Uchovat se dají, záleží na jejich kvalitě, ale dva roky vydrží pokud budou dobře... celý příspěvek >
Sloupovitá meruňka, 21.2.2013
Musíte najít dobrého školkaře a nebo aspoň prodejce a ten vám poradí a pokud bude vidět, že nakupujete pravidelně a vracíte se tak vám sežene i nějakou tu novinku.  Osobnímu nákupu v ovocné školce, kde si můžete vybrat strom podle svého a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika