Příspěvky uživatele - 238.190

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Aroma slivovice, 11.12.2018
Za sebe si myslím, že ne. Možná má na to někdo jiný názor. 1.Vykvašený mošt si myslím bude mít jiné aroma, jak vykvašené rozdrcené jablko. 2.Lisovat před kvašením a po kvašení. Určitě po vykvašení dostanu přes lis více štávy, než kdybych to... celý příspěvek >
Aroma slivovice, 10.12.2018
Lisuji zatím dvěma způsoby. Základ ovoce šrotuji ve šrotáku před naložením kvasu. První způsob Drenážní roura dole zadělaná nebo sítko.Co nateče odsaji přes vrtačku na kterém mám přidělané čerpadílko.Přečerpám do 60 litrové bečky, kterou... celý příspěvek >
Aroma slivovice, 9.12.2018
Jednoplášt takzvaná Polská opičárna, jak jí zde někteří nazívají. Než jsem si vše vychytal hodně jsem se natrápil, ale nyní naprostá spokojenost a jen se mi potvrdilo, že i natakové opičárně se dá vyrobit kvalitní a aromaticky vonící kořalka. Dnes si... celý příspěvek >
Kvas ze švestek, 6.12.2018
Nebo zkresluje letošní cukernatostí a vysokým podílem alkoholu refraktometr, jak již to zde letos bylo výcekrát spomínáno. Mám u letošních kvasů všude vysoké hodnoty Brix. U všeho mezi 9 až 12 Brix před pálením.
Aroma slivovice, 6.12.2018
Nechávám si pálit slivovici od roku 1994.Švestky mám cca. co druhý rok. dle úrody. Jeden rok jsou druhý rok neseženu ani kilo.Od minulého roku, jsem se dal vlastní cestou. Dnes jsem zavíral letošní švestky, které jsem nechal 14 dní odvětrávat. Když... celý příspěvek >
Jablkovy kvas meranie cukru, 27.11.2018
Přesně na toto jsem se chtěl zeptat i já. Podobná zkušenost a lámu si s ní hlavu celou sezónu. Refraktometr na cukr mi letos ukazuje po vykvašení vysoké hodnoty. Někdy 9 někdy dokonce i 11 Brix. Refraktometr zkalibrovaný od výroby a i při... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 19.11.2018
Já osobně z důvodů jednopláště řeším takto veškerý kvas včetně jablek. Kvas naložím klasicky jako každý jiný. Po vykvašení ze dva dny před pálením vytáhnu ze sudu tekutý podíl. Na husté jsem si vyrobil takový trychtýř z plachetky, která... celý příspěvek >
Pálenka z moštu, 14.11.2018
Já mám klasické modré sudy 120 litrů s víkem na který se dává spona. Ve víku mám navrtanou direčku a v ní bublátko. Letos se mi stalo toto. Vše jako vždy klasika. Sud začal druhý den bouřlivě bublat.Třetí den, jako když utne. U prostřed víka jsou... celý příspěvek >
Škrábavost pálenky, 13.11.2018
To snad ne. Já žil do dneška v domění, že metanol je jen strašák. Že se ho v kvasu nenachází až takové množství. Tak maximálně na pořádnou kocovinu a zkažený žaludek.
Jablkovy kvas meranie cukru, 6.11.2018
Mě letos ty švestky ukazují také po 8 týdnech kvašení při stabilní teplotě 20/22 stupnů 9 Brix.Při zakládání kvasu jsem přidával na 120 litrů bečku 1 kilo cukro na rozkvašení a kvasinky. Vstupní hodnota byla 20/21 Brix. Svíčka stále zhasíná.Nejdříve... celý příspěvek >
Kvas ze švestek, 5.11.2018
I mě stále kvasí.Naložené 9.9 což bylo včera rovných 8 týdnů a dnes naměřeno ještě 9 Brix. Test Svíčkou zhasla tak jsem opět zavřel a dám tomu ještě 14 dní.Poté uvidíme zda se to hne.
Třešně, přeslazený kvas, doba kvašení, kdy pálit?, 25.7.2018
Všude čtu použít na pěnění olej, který trochu eliminuje pěnění při pálení. Zeptám se jaký rostlinný olej používáte a jaké množství by jste přilili do 50 litrového kotle, aby to neovlivnilo výsledný produkt? Druhý dotaz jaké kvasy jsou ještě... celý příspěvek >
Destilace na polské koloně, zápach výstupu, teploty?, 24.7.2018
Předpokládám, za dodržením určitých pravidel se dá i na této kolině vypálit docela chutná pálenka. Základ řádně vyčištěná kolona před pálením. Před pálením řádně vylisovat kvas a do kotle jen holá štáva, žádné husté, které se bez mýchání... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika