Příspěvky uživatele - 28.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tuhé vlákno v meruňce, 26.7.2018
Řekla bych, že spíš odrůdová vlastnost. A asi to některé vlivy zhoršují. Mám 2 stromy Bergeronu, oba mají v plodech tuhá vlákna (vynikne to více v kompotu, za syrova se to jíst dá). Jeden strom je ale napadnutý šarkou a strupovitostí a plody z tohoto... celý příspěvek >
Choroba nektarinek, 25.7.2018
Mám na starším stromě část plodů napadených strupovitostí (či suchou skvrnitostí - špatně se to rozlišuje). Napadené plody jsou scvrklejší a menší než ty zdravé. Štěpánka
Velmi rané broskve, 12.7.2018 Obsahuje fotku
Mohl by někdo dát tip, co bych to mohla mít za odrůdu nektarinky (byla koupená jako celočervená broskvoň)? Je bělomasá, ještě není úplně zralá, ale první plody, které jsem musela odstranit (nahnilé od stopky), už se daly docela jíst. Olomoucko, 220... celý příspěvek >
Mandle 2018, 12.7.2018 Obsahuje fotku
Také budu mít letos prvních pár kousků vlastních mandlí, teda možná, pokud mi je nějací škůdci nezničí. Plody jsou něčím nahlodané, je to pro další vývoj jader nebezpečné? Jeden kousek jsem rozpitvala, oplodí bylo částečně prokousané, ale červík už... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 25.6.2018
Jaká je účinnost Lepinoxu proti druhé vlně obaleče?
Invaze housenek na dřišťálu - co jsou zač a jak se jich zbavit?, 3.6.2018
A nebo jednoduše ručně posbírat (třeba oklepat do kyblíku s vodou), než se vám to zakuklí a ještě víc rozmnoží.
Je to choroba Taphrina Pruni?, 28.5.2018
Nebo zobonoskou.
Škůdci švestka, 26.5.2018 Obsahuje fotku
Po delším hledání jsem odpoledne našla i pukličí maminky. A spoooustu dětiček .
Škůdci švestka, 26.5.2018
Hledám, gůglím a asi to bude puklice švestková (nebo něco podobného).
Škůdci švestka, 25.5.2018 Obsahuje fotku
Záhada bílých kuliček rozluštěna - jde o produkt \"trilobitů\". Co jsou ovšem za potvůtky ti \"trilobiti\"?
Vosy a sršni na hrušních, 25.5.2018
To Calypso nezabralo? Já ty mery na svých malých hrušních identifikovala až letos, takže zkušeností s jejich likvidací moc nemám. Co jsem tak zatím vyčetla, tak ta mera má několik genarací, takže předpokládám, že se musí ošetřovat podle výskytu. Já... celý příspěvek >
Pilatka angreštová, 24.5.2018
Máte prosím někdo zkušenosti s Lepinoxem na pilatku? Předpokládala jsem, že by to na ně také mohlo zabírat, ale asi ne. Postřik byl v sobotu, dnes je čtvrtek a vesele si žerou. Zahájila jsem ruční sběr 
Škůdci švestka, 24.5.2018
Prosím zkušenější o radu. Dnes jsem načapala na nových slivoních na plodech nějaké podezdřelé potvůrky. Vypadaly jako 2 mm trilobit. Některé byly světlé, větší hnědé. Kolem některých byla bílá "hmota". Je to nějaký škůdce? Dále mám některé slivoně... celý příspěvek >
Neduživá nektarinka, 24.5.2018
Vaši nektarinku trápí i suchá skvrnitost listů peckovin.
Vosy a sršni na hrušních, 22.5.2018
Mera hrušňová
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika