Choroba nektarinek



host - 28.101 (?)
25.7.2018 21:12

Mám na starším stromě část plodů napadených strupovitostí (či suchou skvrnitostí - špatně se to rozlišuje). Napadené plody jsou scvrklejší a menší než ty zdravé. Štěpánka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 254.170 (?), 25.7.2018 16:36, zobrazeno: 3968x
Dobrý den, letos mi poprvé odkvetla nektarinka a těšil jsem se na plody. Ty ale nyní začínají zasychat. Předpokládám, že to je způsobeno skvrnitosti peckovin. Pomůže ještě postřik nějakým fungicidem nebo snad i kumulusem? Díky. Happy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 25.7.2018 18:36

postřik v této fázi dozrávání nepomůže. Navíc zasychání podle mě není projevem houbové choroby, ale nejsíš nedostatkem vláhy v době před dozráváním plodů, kdy mají broskvoně na vláhu vysoké nároky, dále také možná příliš velké množství plodů na stromku a s tím spojený nedostatek živin. To vše dohromady mohlo zapřičinit předčasné dozrání plodů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.101 (?), 25.7.2018 21:12

Mám na starším stromě část plodů napadených strupovitostí (či suchou skvrnitostí - špatně se to rozlišuje). Napadené plody jsou scvrklejší a menší než ty zdravé. Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 26.7.2018 15:04

také mám na stromech plody broskvoní napadené strupovitostí. I letos, a to přesto, že strupovitost na jádrovinách letos prakticky není. V posledních 5ti letech jí mám každoročně na odrůdách počínaje Redhavenem a pozdnějšími. Plodům napadeným strupovitostí většinou popraská slupka a následně shnijí dříve, než stačí dozrát. Plod na snímku mi jako napadený strupovitostí nepřipadá.  Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika