Příspěvky uživatele - 191.123

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lesní jahůdky, 25.7.2018
Ano, Rujanu musíte nechat doslova přezrát. Pak už budete spokojenější. Sice si myslím, že lesní jahody mají úroveň ještě o jednu třídu výš, ale Rujana je zase plodnější a stáleplodící. A hlavně dlouhověká, pěstujeme ji na jednom místě už deset let,... celý příspěvek >
Rajčat plíseň?, 22.7.2018
Hmmm, tak jestli tím kristalonem hnojíte pravidelně, plus ten přídavek kompostu, tak pak bude problém jinde.  Přesto bych ji ale primárně hledal u kořenů. Přemokření, hniloba, škůdce na kořenech. Každopádně o plíseň bramborovou by jít... celý příspěvek >
Odrůda švestek na povidla, 21.7.2018
Povidla ze švestek bez cukru se za poměrně vysokou cenu dají (myslím že z Valašska) sehnat v prodejnách farm.potravin po celé ČR. Já bych raději volil svou vlastní výrobu - jelikož na to mám prostor. Co se týče doslazování - vyrábíme doma džemy... celý příspěvek >
Odrůda švestek na povidla, 20.7.2018
Vážení pěstitelé, prošel jsem snad všechny diskuze na téma švestek, ale přesto jsem se nedostal k žádné kladné a relevantní zkušenosti. Ujíždím na švestkových povidlech -  těch pravých, nedoslazovaných. Dvě poslední léta jsem zkoušel povidla z... celý příspěvek >
Rajčat plíseň?, 20.7.2018
A zeminu v těch nádobách máte jakou? Máte tam totéž, co loni? Nebo novou, ale ze stejného zdroje jako loni? Anebo jde o nějaký kupovaný substrát? Dodávala jste nějaké živiny před výsadbou (granulované hnojiva,  organické, minerální?)
Rajčat plíseň?, 20.7.2018
Smutnice venku? Tomu se mi nechce věřit. Jestli Vám mohu do příštích let poradit, nedělejte tak hustý výsev. Z fotek nejde odhadnout jak velkou nádobu máte, ale vypadá to na velmi hustou výsadbu. Bejbino ve volné půdě udělá klidně 12 plodů na jednom... celý příspěvek >
Molice, 18.7.2018
No, jestli úplně zmizí to nevím, ale nic jiného než košťáloviny "nežerou". Jo a pokud byste si je "schovala" do skleníku, pařeniště, tak tam se jim nelíbí. Ale venku to pěstovat opravdu nemá cenu. Jakmile se objeví, do týdne je z toho kalamita a... celý příspěvek >
Rajčat plíseň?, 18.7.2018
Já bych řekl že jde o nějaký výživový problém, ne primárně o plíseň. Možná že se na těch slabších rostlinách nějaká houbovitá nemoc projevuje, ale to spíš až jako vedlejší problém způsobený oslabeným organismem. Nemohlo dojít k zasažení rostlin... celý příspěvek >
Jsou bobuloviny neškodné po postříkání Roundupem?, 18.7.2018
Místo takového souseda máme my za souseda zemědělské družstvo. A nevím jaké osvícení nastalo v uplynulých cca 10 letech, ale letošní cukrová řepa byla postříkána bůhvíčím celkem 12x!!! Zhruba v polovině případů šlo o aplikaci postřikové kapaliny v... celý příspěvek >
Meloun cantaloupe, 17.7.2018
Cantaloupy přes léto kupuju pravidelně, a pravidelně mi také vyrůstají z kompostéru z vyhozených semínek (společně s rajčaty). Každoročně cantaloup sklízím, navzdory tomu že vodní melouny nedokážu vypěstovat ani při nejlepší péči. Cukrové melouny... celý příspěvek >
Slimáci 2018, 17.7.2018
U nás v oblasti Opavska máme letos slimáky přemnožené. Na množství výrazně více, než za posledních pět let. Už dlouho se nestalo, že bych musel po dešti vyrazit s kyblíkem na ruční sběr. Poslední roky se totiž o jejich eliminaci staraly půl na půl... celý příspěvek >
Bergeval, 17.7.2018
Pane Vysloužile, a můžete na Hargrand zaslat nějaké hodnocení, jestli je to meruňka, která stojí za nákup? Chtěl bych rozšířit řady o nějakou pozdnější odrůdu která mi doplní Bergeron. Vím, že Hargrand má zrát o pár dnů dříve (na tom už tak nesejde).... celý příspěvek >
Molice, 17.7.2018
Moje jediná zkušenost je, že se jich zbavit nelze. Údajně snad na jahodách přezimují (ale to nevím jestli je pravda), každopádně na ně nezabrala chemie, nezabraly žádné přírodní prodávané postřiky a nezabraly ani žádné domácí vyrobené postřiky.... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 15.7.2018
No on ten zahradník říká, že sice vypadají jako jablka, ale jde o nový druh ovoce které vzniklo křížením mnoha ovocných druhů. Tak se pak není čemu divit že pravděpodobný kříženec jabloně s šípkem, moruší a jeřábem, nemá chuť (samozřejmě nadsázka,... celý příspěvek >
Některé nakládačky po zavaření mají zelený pásek, 12.7.2018
Loni jsem zkusil jednu z těch moudrých rad internetu a zavařil jednu dávku v myčce nádobí na 65°C / víc neumí. Okurky po roce chutnají normálně, nezkazilo se nic. Ale stejně jsem ten systém opustil, nelíbí se mi délka zavařování. Testovací... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika