Příspěvky uživatele - 191.123

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosím co je to za houbu?, 24.9.2018
Uposlechl jsem vaši radu, přestože nemám kontakty na vystudované profesory mykologie, zašel jsem na poradu za člověkem kterého v této oblasti považuji za nejvíce erudovaného mezi mými známými. O kozáka jistě nejde a průkazná je v tomto fotografie č.2... celý příspěvek >
Prosím co je to za houbu?, 24.9.2018
Zbytky šupinek na fotce tazatelky právě já nevidím vůbec a dle mého názoru by částečně pozorovatelné měly být i při mechanickém poškození. Tazatelka by odpověď možná už mohla znát teď, v čistě smrkovém lese by kozák březový asi nenašla. Nesouhlasím... celý příspěvek >
Prosím co je to za houbu?, 23.9.2018 Obsahuje fotku
Dokumentačně přikládám fotku kozáku březového, nalezeného dnes ráno. Nevěřím tomu, že na fotce tazatele je kozák. Rourky svědčí o nepříliš dobré čerstvosti plodnice a nedostatku vody. Nemyslím že tvar klobouku by kozákům odpovídal (jakémukoli... celý příspěvek >
Prosím co je to za houbu?, 23.9.2018
Kozák je to jedině po plastické chirurgii... Třeň rozhodně nepatří kozáku, a klobouk má kozák taky jiný. Je to suchohřib, přesně tak vypadají aktuálně s ohledem na počasí které v tomto týdnu probíhalo. Není nazbyt vlhkosti.
Prosím co je to za houbu?, 23.9.2018
Ne zrovna čerstvý suchohřib hnědý.
Nejsladší rajčata, 31.8.2018
Neměřím cukr refraktometrem, nicméně "moje huba" za nejsladší rajčata z cca 40 odrůd které pěstuji, považuje Gardenberry a Sweet aperitif. Nezaměřuji se jen na cherry a pěstuji pouze to, co se dá sehnat přes české eshopy (a tím teď nemyslím ty... celý příspěvek >
Hrdza hrušková a jej množstvo u jednotlivých odrod, 30.8.2018
Já tedy nevím. Nevím jak moc má vliv odrůda, když píšete že je rzi hodně, zatímco já letos snad poprvé téměř bez rzi. Mám cca 25letou Clappovu a 5letou Karinu. Pár let zpátky to byla kalamita, pak jsem začal na jaře stříkat, což trochu zabralo. Ale... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 22.8.2018
Nejde jen o hledání zeleniny do suchých let, ale také o poznání, co která rostlina opravdu potřebuje a o rozumné hospodaření s vodou, proti tak oblíbenému všeobecnému všezalévání, které přitom nemusí všemu vyhovovat. Doplnil bych ještě mou... celý příspěvek >
Výsev a předpěstování sazenic v domě, 21.8.2018
Nespěchejte s výsevem. Rajčata nejdřív v polovině března, a tykvovitou ještě později. Úplně ideálně, tykvovité bych za okno schoval jen na mrazivé noci a předpěstovával je ve dne (jsou na vytahování citlivé). Nepíšete detaily o způsobu... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 19.8.2018
Nebudu bez podkladů v roce skeptik ; od kalifornských žížal mě taky spousta recenzí odrazovala, ale nikdy bych neříkal, že mají všichni kompostovat jen s nimi - nehodí se pro všechno. Řekl bych že tak 80% věcí co se o nich píšou jsou zavádějící, nebo... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 19.8.2018
Víte o tom, že od 1.1.2018 došlo ke změnám ve stavebním zákoně, a ty se patrně týkají i Vašich případů? Stavbu plotu již není třeba hlásit stavebnímu úřadu = nepotřebujete souhlas sousedů. Akorát nesmí hraničit s veřejným prostranstvím a být vyšší... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 14.8.2018
S rajčaty plně souhlasím. Od suchého extrému v roce 2015, kdy jsem si ověřil že zálivka jednou týdně bohatě stačí, rajčata zalévám jen tak dva tři týdny po výsadbě, a pak vůbec. Navíc to srovnávám se sousedem, který má sazenice ode mě, a zalévá jako... celý příspěvek >
Optimální parametry zalévání dýni v tomto suchém počasí, 1.8.2018
Souhlasím s poznámkou k pěstování rajčat. Ověřil jsem si to v extrémním roce 2015, kdy současné počasí panovalo zhruba 8 týdnů (bez jediné srážky nebo mlhy). Zaléval jsem pravidelně jednou týdně v neděli večer, rajčata byla naprosto v pořádku,... celý příspěvek >
Česnek Štěpán, 31.7.2018
Mám sklizeno, usušeno a dnes budu uklízet na půdu. Výhoda Štěpána proti ostatním třem odrůdám je hlavně v tom, že všechny palice má stejně velké (a opravdu velké). Mistrem nestability je Havran, u kterého mám některé paličky i dvojnásobné proti... celý příspěvek >
Hrušeň Karina, 28.7.2018 Obsahuje fotku
Můj dva roky starý stromek hrušně Karina letos poprvé plodí. Ta tmavě rudá barva hrušek je opravdu ohromující (a na jaře lákala i špačky) - každopádně je to u mě první stromek v letošním atypicky teplém roce, který se zbláznil a nasazuje další květy,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika