Příspěvky uživatele - 191.123

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zahnívání rajčat a patizonu, 8.7.2018
Některé odrůdy jsou na to více citlivé. Pravidelně tím u mě trpí San Marzano, ale i jiné podobného typu. Dokud jsem je nepěstoval, nevěděl jsem že něco takového existuje.
Pozdně letní jabloň - určení odrůdy, 6.7.2018
V tom případě je to ještě víc nadějné :-) Takže letos na podzim seženu a do tří let se zase ozvu Na rozdíl od zázračných jahod, ostružin, banánů a angreštu ale musím říct že ta jabloň sice zázračná není, ale skvělá ano. Tak snad je to opravdu... celý příspěvek >
Pozdně letní jabloň - určení odrůdy, 5.7.2018
Dobrý den, jsem rád že jsem svůj příspěvek z roku 2015 ještě dohledal :-) Podle naší debaty z roku 2015 jsem si ještě ten rok na podzim pořídil u pana Kubáčka odrůdu DESERT, u které jsem loni sklízel čtyři první plody. Výsledek: odrůda skvělá,... celý příspěvek >
Černé fleky na listech rajčete, 26.6.2018
Ač nejsem zastánce přehnané aplikace chemie, použil bych ji hned teď. Každá nemoc rostlinu oslabuje a dělá ji náchylnější pro průnik další a horší infekce - plísně bramborové. Ta už se chystá na útok. A teď ještě rajčata nezrají, takže si... celý příspěvek >
Černé fleky na listech rajčete, 25.6.2018
Je to plíseň. Hlasuji pro septoriovou skvrnitost rajčete, ale přiznám se, že ji nerozeznám od alternariové skvrnitosti. Septoriová skvrnitost nenapadá plody, ale může časem zničit rostlinu. Kdyby byl konec září, asi bych to nechal být. Jelikož je... celý příspěvek >
Rajka, 24.6.2018
V loňském roce jsem měl asi třetí sklizeň, ale na mém stromku na M9 mě naprosto zaskočila hořká pihovitost, kterou jsem nečekal. Od letoška proto přidávám vápník do listové výživy. Jinak je stromek v pohodě, loňské pozdní mrazy přečkal zcela bez... celý příspěvek >
Okurka salátová - zesvětlání listů, 24.6.2018
Je to sviluška. Téměř jistě. Když se podíváte na spodní stranu listů, musíte ji vidět- malinaktý roztoč, vypadá jako pavouček. Až jich bude víc, uvidíte i pavučiny v rozích nebo kolem paždí listů. Podle toho v jaké fázi to máte můžete volit mezi... celý příspěvek >
Leskora, 23.6.2018
Pánové děkuji Vám za Vaše postřehy. Jsem už vcelku rozhodnutý, že si Leskoru na volné místo pořídím. Takže za 2-5 let podle jarních mrazů budu vědět, jestli mám Leskory dvě, nebo Leskoru a někoho jiného. Zas tak moc mě to netíží, chtěl bych ještě... celý příspěvek >
Leskora, 22.6.2018
Obávám se, že to konkrétní zahradnictví není moc spolehlivý dodavatel pravých odrůd. "Průsvitné letní" od nich je červené jablko zrající v září a ve stejném roce můj děda kupoval také švestku pro přímý konzum, kompoty a pečení a prodali mu odrůdu... celý příspěvek >
Leskora, 22.6.2018 Obsahuje fotku
Podle Vašich fotek jsem právě letos usoudil, že o Leskoru určitě nejde. To moje "obvinění stromu", že jde právě o Leskoru, vychází ze starých srovnání (2013-14). Od té doby se dost změnilo. Průměrná hmotnost plodu 30g (hmotnost 10ks 301g), zaráží mě... celý příspěvek >
Leskora, 21.6.2018
Máme na zahradě meruňku u které neznám název odrůdy. Několik let jsem si myslel, že by mohlo jít o Leskoru, ale tento rok už o tom pochybuji, podle vícero znaků mi to neklape. Jak je na tom Leskora s velikostí plodů? V roce 2015 jsme měli přeplozeno,... celý příspěvek >
Netkaná textilie - škodlivost?, 17.6.2018
Ještě bych dodal že jsem otevřený všem ekologickým novinkám, které můžou nahradit tato nekoncepční řešení produkující plastový odpad (použité textilie). Ale musí fungovat. Snažím se všemožně omezovat množství odpadu které doma produkujeme, řekl bych... celý příspěvek >
Netkaná textilie - škodlivost?, 17.6.2018
Ten článek negující vlasntosti fólií je bohužel napsaný tak tendenčně a zavádějícím způsobem, že pro něj nemám ani špetku respektu. V textu se pořád dokola míchají vlastnosti fólie x textilie. Je tam řečeno, že "ani textilie nejsou OK, protože jsou z... celý příspěvek >
Plíseň bramborová na rajčatech 2018, 9.6.2018
Dejte vědět, jak jste s Polyversem při testování uspěla. Jahody, okurky a révu mi chrání spolehlivě, na rajčata jsem testoval dva roky ale na plíseň nemělo žádný vliv - přišla stejně rychle, jako na neošetřené rostliny. Z ekonomických důvodů tedy o... celý příspěvek >
Co je to zač? Zelenina, nebo plevel?, 1.6.2018
Je to skoro jistě mochyně, a podle hladkých listů bych tipnul mochyni dužnoplodou. Množí se samovýsevem celkem snadno, taky jsem ji měl  v zahradě jako plevel. Pokud si ji tam necháte ještě pár dnů, budete si jistý - uvidíte "bramborovitý květ" a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika