Příspěvky uživatele - 167.111

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
hrušeň Dicolor, 10.9.2007
Máte prosím někdo zkušenosti se zimní hruškou Dicolor? Plánuji ji na podzim vysadit a zatím jsem o ní četl dosti pozitivní názory, včetně degustací. děkuji Lucas
Lískové ořechy, 10.9.2007
Nosatce lískového je třeba likvidovat v místech většího výskytu běžnými insekkticidy (Sumithion, Zolone) - v období konec května, začátek června. Někdy pro moniliosu je třeba postřik v době kvetení - konec března, jinak jak uvádí p. Vysloužil -... celý příspěvek >
Jahody, 3.9.2007
Na upraveném záhonku folii,či textilii rozprostřete,přesahy okrajů jsou vhodné asi 15-2Ocm.Já dělám kolem záhonku rýhu, do které založím přesahující folii a tu zahrnu a tím okraje upevním (lze i na pár týdnů folii něčím zatížit,aby ji neodnesl silný... celý příspěvek >
hnojení kompostem, 23.8.2007
Je dle vás vhodnější hnojit kompostem (stromy, keře) spíše na podzim nebo raději na jaře. Jsou uváděny obě možnosti. Lucas
nestejně vyvinuté plody, 18.8.2007
Coby začátečníkovi v pěstování stolní révy se mi u první úrody u 3.lété révy objevily nestejně vyvinuté hrozny. Některé bobule zůstávají malé,jiné dále rostou. Jedná se o odrůdu Diamant.Moholo by to být špatným opylením? Za rady děkuji Lucas
Ostružiny, 17.8.2007
Já je zkracuji až v předjaří (únor, březen) asi na 3 m, postranní obrost asi na 20 cm. Na zimu před tím je nezkrácené odvážu z konstrukce a na zemi nechám pod sněhem (pokud nějaký je) Lucas
tzv. sloupové ovocné stromky - např. jabloně, 17.8.2007
Chtěl bych se zeptat na chuťové kvality těchto odrůd balerin. Někde jsem četl, že jsou průměrné. Pak efekt v jejich pěstování vidím jen v úspoře místa. Lucas
postřiky na jabloně, 17.8.2007
používáte oba postřiky (Zolone a Clarinet) současně? Nebo máte někdo jiné vhodné kombinace postřiků? Milan
Rodíl mezi kanadskou a kamčatskou borůvkou., 8.8.2007
O omyl nešlo - byly to borůvky kamčatské originál od p. Chovance. Moc mi po nich není líto neboť na jejich místo přijde ranná švestka (Katinka či Topfitst) - a to už bude jiná chuť Lucas
Rodíl mezi kanadskou a kamčatskou borůvkou., 7.8.2007
také je rozdíl v chuti - kanadské se i chuťově blíží a někdy jsou i chutnější než klasické borůvky, zimolez kamčatský  má spíše natrpklou chuť. I když je to nejrannější naše ovoce, tak jsem se pro zklamání z jeho chuti rozhodl o likvidaci všech... celý příspěvek >
První květy po výsadbě, 6.8.2007
do vyšších poloch bych doporučil Konfereci - je rannější, velmi chutná. Lucas
stromková líska, 4.8.2007
Máte někdo zkušenosti se stromkovu (roubovanou) lískou? Též bych měl dotaz, kde ji sehnat. děkuji  Milan
postřiky na jabloně, 4.8.2007
obdobné schéma - tedy postřik proti strupovitosti (a ne v nadměrném množství) volím i já, proti přezimujícím škůdcům jsem letos vynechal (nějak to nevyšlo) - a taky se nic nestalo. Oblači jsem pár jablek obětoval. Jinak ale u broskví proti... celý příspěvek >
Jahody, 31.7.2007
Já už řadu let používám klasickou černou folii, která vydrží 3 roky (i déle). Netkaná textilie zpravidla při okraji záhonu např. při sečení trávy se poškodí. Lucas
Praskání jader broskví před dozráním, 23.7.2007
u některých broskvoní může být praskání jader druhová vlastnost Lucas
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika