Příspěvky uživatele - 134.22

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dýně Muškátová, 14.3.2016 Obsahuje fotku
Nafotil jsem nějaké muškátové dýně, které pěstuji. Vždycky mi v zahraničí chutnala jídla z dýní a zkoušel jsem to i u nás, ale nebylo to ono. Až po nějaké době jsem zjistil, že to je druhem. V zahraničí se pěstovala tykev muškátová (tehdy v ČSSR... celý příspěvek >
Dýně Muškátová, 14.3.2016
Já ty stopky hned po sklizni ořežu na co nejkratší a pak je potřu kyselinou benzoovou - co se používala do marmelád aby neplesnivěly.A musí se nechat zaschnout. Jinak většinu dyní skladuji na zemi v pracovně - momentálně je tu 20C, prakticky asi 1m... celý příspěvek >
Dýně Muškátová, 14.3.2016
mám různé typy muškátových, jsou to takové, které jdou u nás, pokud by jste chtěla zkusit i něco jiného než z obchodu - napište mi na SZ
Dýně Muškátová, 14.3.2016
Ja s nimi nečekám až po zmrzlých, dávám je ven dřív, ale přikrývám je netkanou textilií. A přikryl jsem je i na podzim a dozrály i ty u kterých jsem ani nedoufal.
Dýně Muškátová, 13.3.2016
Já dávám v dubnu do kelímků v pařeništi, pak vyražené nejsou.
Dýně Muškátová, 8.3.2016
Muškátových dýní je mnoho druhů, jsou teplomilné a předpestovaní je výhodou. Pěstuji jich několik odrůd a chutnají mi velice. U nás je většinou k sehnání Provence a Butternut. Butternut dozraje bez problémů, u Provence to chce trochu štěstí. Vysejte... celý příspěvek >
Hokaido - dlouhodobbé skladování, 21.2.2016
Skladujeme je v pracovně vedle stolu s PC na zemi, teplota asi 20C, Hokkaidó, Blue Banana, Oregon Homestead Meat a asi 4 druhy muškátových, nejdéle vydržely muškátové až do srpna. Ale Hokkaidó nebyly o nic horší, jen jsme je dříve snědli.
Jakon, 13.2.2016 Obsahuje fotku
U jakonu je možnost sázet hlízky přímo do květináčků, ale někdy vyklíčí z jedné hlízy více rostlin, pak je možno vzniklý trs rozdělit na několik rostlin. Já používám trochu pracnější metodu - zasadím všechny hlízky do truhlíku a až vyklíčí a vytvoří... celý příspěvek >
Lilek borůvkovitý S. scabrum Chichiquelite, 4.2.2016
Nemáte někde zatoulanou kuličku? Třeba i usušenou? mělo by to být jako rajče co se klíčivosti týká. Já to zkusím, semena ještě mám a třeba budou klíčit.
Jakon, 31.1.2016 Obsahuje fotku
Našel jsem ve sklepě malý nezkonzumovaný trs jakonu. Jelikož se mi přihodilo, že za mnou přišli lidé, kteří loni dostali sazenice jakonu a letos by chtěli zase, ptal jsem se co udělali s rozmnožovacími hlízami a oni řekli, že celý jakon snědli.... celý příspěvek >
Brambory ze semen - kvetoucí, netrpící pylovou sterilitou, 20.1.2016
Tady se ta semena dají koupit také - je to mezi Solanacea. Tady je článek, jak se to dá dělat pokud máte na poli nějaké brambory s plody.
Méně časté druhy tykví - pěstování, skladování, využití, 13.1.2016
Acorn je tykev C. pepo a kříží se s patizonem, cuketou, ojejnou, špagetovou a i okrasnými tykvičkami. Je plazivý, zaroste docela slušnou plochu. V mládí chutná jako cukety, později je moučnatý, trochu podobný Hokaidu. Bez problémů se skladuje třeba i... celý příspěvek >
Vrba jíva - množení, 28.11.2015
Jíva se od ostatních druhů vrb liší tím, že ji nelze množit dřevitými řízky, téměř vůbec nezakořeňuje. Pokud vám zakoření kočičky ve váze není to pravděpodobně vrba jíva, ale některý z podobných druhů - např vrba lýkovcová a nebo kříženec jívy s... celý příspěvek >
Králické jablko - Grulicher Apfel, 14.11.2015
Mně se ho podařilo (pravděpodobně) objevit v obci Vlaské (německy Blaschke nebo Walbergsdorf) - malá vesnice, část obce Malá Morava v okrese Šumperk.
Řez letošních vyrašených roubů, 14.11.2015
Máte někdo zkušenost s uschováním roubů v mrazničce? Sehnal jsem rouby starých jabloní, bohužel jsem musel stříhat už dnes (14.11.2015), později se tam nedostanu a řeším dilema jak je uschovat. Venkovní teplota byla +- 0, sněhová přeháňka, n.m. výška... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika