Příspěvky uživatele - 18.68

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsadba thují v prosinci?, 1.12.2014
Díky za odpověd. A když zasadím, ted kdyz není zamrzlo a během 14 dní třeba zamrzne?
Postřiky jabloní, 29.11.2014
Mám kamaráda ze školy, který je vedoucím sadů. Schválně jsem se ho ptal a u Goldenu proti strupovitosti je to 12 až 15 postřiků za rok. Záleží na průběhu počasí. Stanislaw
Tomel pro republiku, 24.11.2014
Dobrý den. Vaše představa, že by se na našem území dal úspěšně pěstovat tomel ve velkém je zcela iluzorní. Věřte tomu, že kdyby to bylo možné, tak toto ovoce ovocnáři dávno pěstují. Mám kamaráda, který pěstuje nějaký původní druh u Heřmanova Městce,... celý příspěvek >
Je tento materiál dobrý k mulčování, 24.11.2014
Výtrusnice přiletí od nezbedného souseda... No, výtrusnice přiletí klidně na obrovské vzdálenosti, v tom nemají žádný problém. Ostatně, všude kolem nás jsou spousty stromů a pod nima nikdo nic nehrabe. Dělám to nakonec taky tak a žádný problém.... celý příspěvek >
Prostokořenné maliny?, 21.11.2014
Dobrý den. Rozhodně se zastanu pana Standy. Většinou na každé prostokořenné sazenici je zbytek toho silného kořene, který původně vedl k matečné rostlině, takže ten se fest zakrátí, ale hlavně rostlina musí mít kořeny. Po zasazení ty kořeny... celý příspěvek >
Roubovací nůžky, 20.11.2014
No, já bych jen doplnil, že u všech dřevin které se roubují se materiál nejdříve třídí podle tloušťky. Takže výsledkem je to, že máte velmi přesně daný materiál podnoží o průměru, kterému zase vyhovuje průměr roubů. Ale to se dělá i při... celý příspěvek >
Roubovací nůžky, 20.11.2014
Dobrý den. Paní Lído, není to nic složitého, zdá se mi, že je tam vložený nůž, který provádí tzv. omega řez. Takže jedním stiskem vytvoříte řez v podnoži a druhým stiskem v roubu a pak to krásně spasujete do sebe. Mrkněte na You atd. tam je hodně... celý příspěvek >
Může se ořešák zasadit roubováním pod povrch zeminy?, 3.11.2014
Rozhodně to není zával po sesazení špičáku, protože to se ve školce nedělá. Je to jen vlastně vršek někdejšího roubu, ze kterého vyrašil pupen, nic víc. A ten teprve vytvořil špičák. Stanislaw
Nevíte, kde narazit na Moravě na mišpule?, 30.10.2014
Nádhera, nádhera, nádhera! Hluboce smekám! Naposledy jsem je jedl při procházení sbírkových výsadeb zahradnické fakulty v Lednici. Tam byl krásně porostlý docela velký násyp kolem vodárenské stavby. Za sebe napíšu, že mně chutnají moc. Stanislaw
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 21.10.2014
Pane J.R., já už neryju téměř nic. Důvody jsou dva. Na obdělávání mých ploch mám celkem dobrou mechanizaci, když už jsem tím zahradníkem a potom jsem byl docela nedávno poslán do invalidního důchodu, jelikož si mě našla ta potvora a jsem po... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 21.10.2014
Teda, hotové literární dílo! A co byste tomu obchodníkovi udělal? Zastřelil ho rovnou? No, sám jsem zahradník a ten kouzelný rýč jsem si pořídil v době, kdy ho firma uvedla na náš trh a nikdy jsem nelitoval ani sekundu. A to na rytí toho... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 13.10.2014
V pátek můj syn chystal pro mě záhon na výsadbu česneku. Délka asi tak 20 metrů, šířka 1,4m. Rýč Fiskars, nejtěžší verze. Protože syn je mohutný chlap, tak jen jednou odpočíval, to když jsem odmotáváním prodlužoval zahradnický provázek na boku toho... celý příspěvek >
Acer platanoides drummondii v malé zahradě?, 7.10.2014
Pane kolego, napsal jste to velmi kulantně. Já za sebe napíšu, že radit jak řezat javor kultivaru "Drumondii" je naprostý amatérismus. Zásadně neřezat. Stanislaw
Acer platanoides drummondii v malé zahradě?, 7.10.2014
Vámi původně hledaný javor je možná stále v nabídce školky v Litomyšli.  V jejich letní nabídce je uvedený. Stanislaw
Acer platanoides drummondii v malé zahradě?, 6.10.2014
Ing. Ferda Mravenec nemusí dělat žádnou změnu, protože správně upozornil na to, že tento javor není žádný lenoch a poroste velmi silně. Do menší zahrady vysadit tento kultivar je zcestné, patří na volné místo a nechat ho růst a potom vynikne to je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika