Příspěvky uživatele - 65.132

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podnoze, 7.4.2014
Těžká půda obsahuje (velmi zjednodušeně) větší podíl jílovitých částic. Tedy velmi jemnou frakci. Pokud zeminu rozmícháte s vodou a suspenzi "procedíte" sadou vhodných sít, bude mít lehká půda naopak jemných částic méně. Takže mezi pískem nebo... celý příspěvek >
Rozkvétající broskvoně, 27.3.2014 Obsahuje fotku
Moje Flamingo vypadalo včera dost pocukrované. Ale je v pořádku.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 26.3.2014 Obsahuje fotku
Led byl ráno i na květech, ale jenom trochu. Mohly by to přežít.
Roubování meruněk, 20.3.2014
Nevím, čím to je, ale u meruněk očkovaných Forkertem se mi skutečně nestává, že by z očka rostl jenom květ. Ačkoliv za ty pěkné meruňky na švestce by to občas stálo. Možná budou lepší rouby z mladých a řezaných stromů a mladé podnože. Ale já jsem... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 18.3.2014 Obsahuje fotku
Jen pro informaci: z mnoha ujatých meruňkových oček mi už vyrazily výhony. Z žádného se nevytvořil květ a už vůbec ne jenom květ. Mohlo se stát, že z dvojpupenů ty květní opadly, ale nevšiml jsem si toho. Na očkování jsem použil rouby z řezaných... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.3.2014 Obsahuje fotku
Už to kvete. I ten hmyz se najde. To je tak krásné, že ikdyby z toho nebyly plody, stálo by to za ten pohled.
Skleník z polykarbonátu, 17.3.2014
Poprvé mě po letech polykarbonátový skleník také zradil. Vichřice mi ho posunula o půl metru, ale je celý. Budu ho muset nasadit zpět na dřevěné podložky, což je dost namáhavé, ale snad to dokážu sám. U sousedů jsem viděl roztrhaný fóliák.
"Forkertovo nikolování", 5.3.2014
Máte někdo zkušenosti s dvojitým očkem vsazeným Forkertovým způsobem? Chtěl bych ještě naštěpovat několik kdoulí odrůdou s horší afinitou a už asi nebudu mít dost materiálu na dvojité rouby. Taky to déle trvá. Samozřejmě můžu roubovat i naočkovaným... celý příspěvek >
Štepenie sliviek /roubovani/, 4.3.2014
O té pláňce nic nevíme, takže se úspěch skutečně nedá zaručit. Potřebovali bychom vědět, jaký byl průměr kmene, jestli to je skutečně semenáček (pláňka) nebo odkopek a jestli jste to přesadil hned s kořeny obalenými hlínou nebo dokonce s kořenovým... celý příspěvek >
Komule davidova, 3.3.2014
Komule mi letos vůbec neomrzla. Má krásně zelené listy. Dokonce ani mladé sazenice ani ve volně postaveném květináči neshodily listy. Prostě slabá zima. Někdy vymrzá až k zemi. K dřívější diskusi o vegetativním množení mohu doplnit, že se komule... celý příspěvek >
Meruzalka, 26.2.2014
Pokud neseženete odkopek, stačí, když ustřihnete nezakořeněný planý výhon z podnože stromkového rybízu nebo angreštu a zapíchnete ho do země. Většinou se v předjaří nebo na podzim chytne v jakékoliv zemině.
Roubování meruněk, 13.2.2014
V celku dobré rady. Způsob za kůru však u meruněk nedoporučuji. Neznám nikoho, komu se to povedlo. Kopulace, kopulace nestejně tlustých řezů spojených u jednoho okraje, plátkování, sedélkování i anglická kopulace jsou u meruněk spolehlivé.... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 28.1.2014
Viděl jsem před týdnem mírně narašené rouby meruněk ustřižené z jižní strany stromu. Snad se něco i z toho chytí. Moje stromy nemají stopy rašení a budu řezat rouby určitě ještě dlouho. Za kůru meruňky nebudu roubovat. Pokud se mi stane, že... celý příspěvek >
Meruňka do vyšších poloh, 23.1.2014
Dobré zkušenosti z 480 m mám s těmito: Bergeron, Veharda, Leala, Leskora. Ovšem na chráněném stanovišti.
Clingy, 23.1.2014 Obsahuje fotku
Řekl bych, že spíš barva plodu připomíná meruňku velmi silně. Pokud Vám nevadí neodlučitelnost, plody jsou velmi chutné k jídlu a jedinečné jako zavařenina. Stromky jsou navíc velmi odolné (jeden mi dobře plodí i v 520 m). Ale výborných broskvoní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika