Příspěvky uživatele - 65.132

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Délka výhonů podnože a roubu, 27.5.2014
Ano, plané výhony ihned odstranit, zasadit do školky nebo na trvalé stanoviště, ale úvazek bych ještě chvíli nechal, když se nezařezává. K sazeničce dejte tyčku nebo i 3 tyčky, aby vám ji někdo neposekal křoviňákem. Já dávám jednu dlouhou a dvě... celý příspěvek >
Housenky, 21.5.2014
Stále těžká odpověď. Není to žádný z motýlů (housenek), kteří žerou výhradně chrpu. Pak tedy zbývají oligofágové a nakonec polyfágové, kteří žerou i chrpu. Dá se to postupně vyhledat pod heslem List of Lepidoptera that feed on Centaurea. Pokud... celý příspěvek >
Housenky, 20.5.2014
Snad všichni lišajové mají na konci těla ocásek nebo trn a to ve všech instarech (stadiích). Asi to tedy není lišaj. Řekněte, na jaké je živné rostlině. Determinace monofágů je pak lehčí.
Roubování angreštu, 15.5.2014 Obsahuje fotku
Roub i podnožový výhon by měly být bylinné (zelené), ale už tuhé. Měkké výhony mi nechytají. Některé angrešty mívají i velmi slabé výhony (2-3 mm průměr) a půjdou naroubovat i do tenké podnože. Po naroubování doporučuji na 2 týdny zabalit.
Poškozený kmínek angreštu - řízkování?, 11.5.2014
Meruzalka je plevel a lehce zakořeňuje. Pokud dáte kolem rány rozstřiženou PET láhev a do ní vlhký substrát, můžete ji zahřížit na stojato. Spodní kořeny nemusejí uhynout. Budete však muset silně ostříhat výhony. Už se mi stalo, že mi zakořenil úplně... celý příspěvek >
Broskvoňový semenáč, 11.5.2014
Pokud to jsou semenáče z letos vysetých pecek tak to se tedy zakracovat nemusí. Zbytečně by se začaly větvit. Zakracování je vhodné jen pokud jsou moc vytáhlé a mají sklon k zlomení. I v tomto případě bych však těch pár semenáčků raději vyvázal k... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 7.5.2014
Právě ve svahu má strom největší šanci. Žádná překážka nebrání odtoku chladného vzduchu dolů. Znamená to, že po relativně krátké době přiteče jiný vzduch, který nemusí být tak chladný. Nejnižší teplota však zůstane na záznamovém teploměru jako... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 7.5.2014 Obsahuje fotku
Mrazuvzdornost se nedá vyjádřit jedním číslem. Letos mi odkvétající Goldrich neošetřený ani boraxem ani championem vydržel -2 st. (květy a malinké plůdky, 210 m.n.m.). Myslím, že pod nulou bylo asi 2 hodiny, mírný vítr, vlhko. Květy byly ráno... celý příspěvek >
Meruňka Kioto - poškození plodu, 5.5.2014
Je to od krup. Po silném krupobití to mám na mnoha meruňkách taky. Ostatní plody (jablka, hrušky) a málo prořezané stromy nejsou tolik poškozeny. Teď je jen otázka, zda se rány u některých plodů zacelí nebo to půjde všechno pryč. S tím... celý příspěvek >
Řez broskve - prosím o radu, 27.4.2014
Ano.
Mráz - malé plůdky meruněk, 23.4.2014 Obsahuje fotku
Já už se letos mrazu nebojím. Viděl jsem dnes u sousedů na meruňce hrušňáky (Saturnia pyri), při páření. Letos tedy vylétli o dva týdny dříve než obvykle a jejich housenky jsou teplomilné. Zítra sázím rajčata.
Lze přesadit hrušni?, 22.4.2014
V loňském roce se mi to v březnu nepovedlo. Hrušeň na semenáči byla moc velká (průměr kmínku cca 8 - 10 cm dole) a dožila se jen do srpna. Možná, že by kdouloňová podnož zakořenila lépe, ale já už to nebudu nikdy zkoušet. Kdoule rychle... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 22.4.2014
Namrzlé plůdky sice dál dočasně rostou, ale obvykle chytnou nějakou houbovou chorobu a plod bude zdeformovaný. Je to škoda. Já jsem na své zahradě omrzliny nenašel a plody už mají 20-25 mm. Největší je Aurora. Teď už asi... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 8.4.2014
Na kopulaci není pozdě, pokud máte dobré rouby. Naopak, při míze je ještě úspěšnější a roub už po týdnu může rašit. Po opadu listí můžete stromek přesadit.
Očkování / roubování broskvoní, 8.4.2014 Obsahuje fotku
Já očkuji až koncem léta a také Forkertem. V září už jsou na výhonech vidět typické trojpupeny, u nichž je vždy růstový pupen uprostřed. Neohlížím se moc na počasí. V srpnu se mi už stalo, že zvolené očko mělo jen květní pupen. Právě se mi totéž... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika