Příspěvky uživatele - 157.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkušenosti s lignohumátem, 2.4.2012
Nemám zkušenosti s aplikací lignohumátu v paprikách či rajčatech ale osvědčil se mi při množení a následném dopěstování révy z řízků. Šlo o lignohumát s označením Lignohumate AM. Mimochodem dostal jsem ho od mé známé, vědecké pracovnice (v oboru... celý příspěvek >
Jakou odrůdu meruňky zvolit na vysočinu, 28.3.2012
Dobrý den pane Palo, rád bych se Vás zeptal na názor k mému problému s meruňkami. Vyzkoušel jsem postupně pěstovat více odrůd (mj. Veecot, Bergeron, Karolu, Harlayne, Goldrich, Kompaktu). Všechny až na Veecot pár let sice dobře plodily, ale u všech... celý příspěvek >
Vrtáky Allround-Bohrer, 10.3.2012
Je to trochu problém. Když někdo chválí rýč Fiskars, je to osobní zkušenost, když vrtáky Allround, je to nutně reklama, že. Mimochodem, před 40 lety jsem koupil vrtáky s plátky ze slinutých karbidů, s kterými jsem vrtal bez problémů beton, dlažbu i... celý příspěvek >
Dolomitický vápenec, dusíkaté vápno, 9.3.2012
Dobrý den, dolomitickým vápencem dodáte do půdy vápník a hořčík a můžete ho použít v podstatě kdykoliv. Dusíkatým vápnem dodáte do půdy dusík a vápník, ale musíte ho použít nejméně dva týdny před výsevem nebo výsadbou, jinak může dojít k poškození... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 6.3.2012
Díky moc za vyčerpávající odpověď, zdraví jenamater.
Množení vinné révy, 6.3.2012
Díky za podrobnou odpověď. Mám ještě doplňující dotaz, týkající se výsadby. Četl jsem doporučení při výsadbě nezahrnovat hned výsadbovou jámu až do povrchu půdy, nýbrž asi 15 cm pod úrovní terénu zamulčovat černou textilií pro lepší... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 6.3.2012
Pane Palo, zdravím z Českého ráje a prosím o radu s tímto problémem: Množím révu z řízků stejným způsobem jako Vy. Po zakořenění zasadím do dvoulitrových kontejnerů, umístím do stínu a koncem května vysadím do volné půdy. Tyto sazenice téměř... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 5.3.2012
Vážený pane PP, v literatuře se občas můžete dočíst, že otloukání ořechů bidlem má skutečně vedlejší fyziologický efekt. Kromě toho, že se odstraní část suchých větví, se tím "probudí" vyrašení ze spících oček v další sezóně. Vím něco málo o vinné... celý příspěvek >
Okus stromu - ořešáku, 5.3.2012
Stalo se mi totéž, ovce mi okousaly stejným způsobem kmen asi sedmileté třešně, také kolem dokola. Rozsah poškození byl zhruba stejný jako na Vašem foto. Zatřel jsem celé poškozené místo štěpařským voskem a po roce jsem zjistil, že třešeň přežila bez... celý příspěvek >
Ako osetit podu pred siatim a sadenim proti burinam, 4.3.2012
Domnívám se, že by vám mohlo aspoň zčásti pomoci dusíkaté vápno, zapravené mělce do vlhké půdy, která se následně zakryje fólií. Je třeba provést tři týdny před výsadbou nebo vysetím plodin. Další možností je solarizace půdy (zakrytí vlhké nahrubo... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 21.2.2012
Výhon, který vyroste z "nultého očka" čípku (na bázi čípku), použiju pro nový čípek, zbytek starého čípku odstraním. Pokud je výhon z báze čípku špatný nebo chybí, použiju pro nový čípek další výhon nejbližší k rameni. Ramena jsou u mé révy 1 až 2... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 21.2.2012
To je přece běžný vodorovný kordon, dobře použitelný pro jakoukoliv sortu, pro kterou je vhodný krátký řez, typicky třeba Arkadia, Vostorg, Rusbol, Pleven ustojčivyj, Alden, Muscat bleu, Osella, Agat donskoj, Iljičevskij rannij, Bianka, Rubín, Rondo,... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 21.2.2012
Ještě jednou pro pana A. Vondráka doslovná citace z odkazu, který jsem uvedl: "Kurzfassung: Durch diese kontrollierte Experiment demonstriere ich, dass die wärmende Wirkung in einem echten Treibhaus nicht durch langwellige Infrarot-Strahlung die... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 20.2.2012
Pro pana A. Vondráka: Přejete si reakci fyzika, máte ji mít. Vaše tvrzení, že při průchodu světla sklem skleníku dochází ke změně vlnové délky záření z délky viditelného na délku infračerveného je skutečně blábol. Navíc skleník "pracuje" daleko... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 20.2.2012
Napsal jste:"Pro tepelné ztráty u proskléné plochy jako je skleník jsou rozhodující ztráty sáláním a ne vedením jak je často prezentováno." Toto tvrzení jsem zpochybnil. Ostatně v rozporu s tímto svým argumentem sám tvrdíte, že přes sklo neuniká... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika