Příspěvky uživatele - 157.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou odrůdu na pergolu?, 14.6.2012
Dobrý den pane Palo, máte samozřejmě pravdu v tom co píšete o Oselle (poměrně velká semena) i Muskat bleu. Jen u Muskat bleu je občas problém se sprcháváním. S tím souvisí můj dotaz na Vás. Děláte nějaké opatření proti sprchávání? Vyčetl jsem,... celý příspěvek >
Problémy s Vostorgem, 12.6.2012
Místo bylo vždycky jiné, nadbytek dusíku mohu vyloučit, růst byl ve všech třech případech nejvýš střední a úroda spíše podprůměrná. Nejsem si ani úplně jistý vymrzáním, prostě po zimě vždy vyrašilo jen pár oček, během léta keř živořil a... celý příspěvek >
Problémy s Vostorgem, 12.6.2012
Mohu se zeptat, kterým modrým ranným stolním odrůdám byste dal přednost před Kodrjankou, případně proč? Dík za odpověď, zdraví jenamater.
Problémy s Vostorgem, 12.6.2012
Dobrý den, Vostorg jsem měl od Z. Jedličky, I. Knížka a jednoho prodejce ze severní Moravy, jméno si nepamatuji. Vždy šlo o štěpované sazenice, listy, hrozny, rannost i špatné zakořeňování řízků odpovídaly popisu Vostorgu. Prim znám,... celý příspěvek >
Jakou odrůdu na pergolu?, 11.6.2012
Mně se na pergole dlouhé 6m a vysoké 2,5 m velmi osvědčila německá Osella, ranná a odolná. Je velmi vzrůstná, jedna rostlina mi spolehlivě pokryje každý rok stěnu i strop takto velké pergoly. Má sice jen střední velikost modrých hroznů a bobulí, ale... celý příspěvek >
Problémy s Vostorgem, 11.6.2012
Už několik let se marně snažím pěstovat Vostorg. Vymrzá, trpí značně houbovými chorobami a nakonec zajde. Odolností vůbec neodpovídá proklamovaným vlastnostem. Přitom s jinými stolními odrůdami, údajně méně odolnými (např.Kodrjankou) takové... celý příspěvek >
Jsou kočky nebezpečné pro kuřice?, 9.6.2012
Udělal jsem na zahradě výběh pro 12-týdenní kuřice. Po zahradě se toulají kočky ze sousedství, pro které není 1,5 m vysoký plot překážkou. Představují pro kuřice nebezpečí? Díky za odpovědi.
Jak naklíčit pšenici a slunečnici pro kuřice, 9.6.2012
Prosím o podrobnější radu jak naklíčit pšenici a slunečnici pro kuřice a v jaké fázi klíčení ji zkrmovat, případně s čím ji míchat. Nenaklíčenou pšenici a slunečnici, ani když ji namočím na 24 hodin moje slepičí dámy nežerou. Děkuji za odpovědi.
Betonování plotového sloupku - jak na beton?, 26.4.2012
Potřebuji do betonových patek s otvory o průměru 7 cm upevnit plotové trubky o průměru 4 cm. Nevím, zda zaplnit otvory řidším betonem nebo nějakým lepidlem na obklady a pak zasunout sloupky nebo postupovat nějak jinak. Za rady předem děkuji, s... celý příspěvek >
Saponát v zahradě?, 17.4.2012
Před lety jsem četl studii, podle které tenzidy (např. Jar atp.) v koncentracích používaných v domácnostech nejen neohrožují kulturní rostliny, nýbrž naopak podporují mírně jejich růst. Roky zalévám stromy vodou použitou k mytí nádobí bez sebemenších... celý příspěvek >
Řízkování, 15.4.2012
Zdravím pane Palo a prosím o radu v této věci: pěstuji odrůdy Red Haven, Harbinger a Harbrite. Kadeřavost i ostatní choroby zvládám, úroda by byla každý rok velká, ale kolem 50 % broskví je napadeno a znehodnoceno vosami. Lapače, které se mně... celý příspěvek >
Réva na východní a západní stěně domu, 8.4.2012
Lze pěstovat na východní nebo západní stěně domu případně v polostínu révu tak, aby hrozny dozrály? Pokud ano, jakou odrůdu pro tento účel použít? Za konkrétní rady a osobní zkušenosti děkuje jenamater.
Síla kmínku odrůdy versus síla podnože, 5.4.2012
U starších révových keřů mám často podstatně silnější kmínek naštěpované odrůdy než je síla kmínku podnože pod místem štěpování. Rozdíl je minimálně 30%. Mám pochybnosti, zda to není důsledkem nevhodně zvolené podnože a zda to neovlivňuje negativně... celý příspěvek >
Zkušenosti s lignohumátem, 3.4.2012
Vážený pane Vysloužile, coby donedávna učitel Ústavu biofyziky 1. lékařské fakulty v Praze (nyní důchodce) nemám zapotřebí cokoliv propagovat, ani Lignohumát AM, B, či jakýkoliv jiný. I když pokud se mi něco osvědčí, samozřejmě to propagovat... celý příspěvek >
Podnožová réva, 2.4.2012
Většinou se používá řez na hlavu s 10 až 12 dvouočkovými čípky, takže 20 až 24 letorostů, rozvedených na vysokém vertikálním špalíru s 4 až 6 dráty. Během vegetace se odstraňují zálistky, květenství i úponky a provádí se osečkování (vegetační doba do... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika