Příspěvky uživatele - 157.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vypěstování pravokořenných sazenic s hotovým kmínkem, 2.2.2012
Měl jsem asi napsat explicitně, že šlo o specializovaný vinohradnický web a uvedená věta byla bez bližších podrobností v tomto pětistránkovém článku, zabývajícím se množením révy z řízků. Zdraví jenamater.
Vypěstování pravokořenných sazenic s hotovým kmínkem, 1.2.2012
Na jedné zahraniční stránce jsem si přečetl větu: "Pro vypěstování sazenic s hotovým kmínkem řežeme řízky dlouhé 1,5m až 1,8 m, v závislosti na požadované délce kmínku." Máte někdo jakékoliv zkušenosti s vypěstováním takovýchto révových sazenic... celý příspěvek >
Stolové hrozno Nero, 27.1.2012
Pane Palo, myslím, že u Nera nemáte tak úplně pravdu s jeho vhodností pro vertiko tvar. Uvádí se běžně, že Nero při krátkém řezu má malé hrozny i bobule. Proto se u Nera doporučuje dlouhý řez. Viz např. Pavloušek P.: Pěstování révy vinné v... celý příspěvek >
Piliny a dřevěný odpad, 23.1.2012
Moje zkušenost ukazuje něco jiného. Používám k mulčování ovocných i okrasných dřevin drť z větví borovic, zeravů, habrů, břízy, lísek i ořešáku a nepozoruji žádný negativní účinek na mulčované rostliny. Mám i možnost srovnání, protože část svých rév... celý příspěvek >
Piliny a dřevěný odpad, 22.1.2012
Dovolím si zásadně nesouhlasit. Drť z větví rozdrcených nožovým drtičem používám roky pro mulčování broskvoní, třešní, jabloní, vinné révy a růží. Nikdy nedošlo k tomu, že by mulčované rostliny byly napadeny houbami z mulče. Domnívám se, že houby... celý příspěvek >
Nádrž na dešťovou vodu II, 12.1.2012
Osvědčilo se mně (zatím dva roky provozu) natáhnout stěny betonové nádrže ze ztraceného bednění na dešťovou vodu těsnící maltou Sika Seal (bez použití perlinky), určenou přímo pro tento účel (podle výrobce dokonce s atestem na pitnou vodu).... celý příspěvek >
Skleník ze dřeva, 1.1.2012
Nebylo by možné trochu popsat, jak máte připevněný polykarbonát ke konstrukci, případně připojit i fotku detailu připevnění nebo celého skleníku? Děkuji, jenamater.
Skleník ze dřeva, 31.12.2011
Myslím, že máte pravdu jen částečně. Dělal jsem před lety pergolu 6m*4m, čili stejně velkou jako plánovaný skleník, také s pultovou střechou z polykarbonátu, kvalitní borovicové řezivo jsem sehnal na pile bez problémů, dokonce i s nabídkou ohoblování... celý příspěvek >
Skleník ze dřeva, 30.12.2011
Kdybyste nahlédl do výše uvedené příručky, tak zjistíte, že i když má v názvu Zimní zahrady, týká se i skleníků (např. kapitoly Nevytápěný skleník, Skleník na hranici zamrzání, Trvale teplý skleník, i jiné). A pokud byste chtěl dřevěné konstrukce jen... celý příspěvek >
Skleník ze dřeva, 30.12.2011
Tvrzení, že skleník s dřevěnou konstrukcí za pár let shnije a spadne, je naprostý blábol. Ve světě i v tuzemsku se dřevo pro konstrukce skleníků a zimních zahrad běžně používá. Musí být ovšem kvalitní a kvalitně impregnované impregnací, která se váže... celý příspěvek >
Skleník ze dřeva, 29.12.2011
Tlakově impregnované hranoly jsem prohlížel v Hornbachu a OBI (nebo aspoň jako takové mi byly nabízeny) a známý truhlář mi slíbil, že mi je sežene v jedné dřevařské firmě, která se tím zabývá a odkud on odebírá materiál. Kromě toho se běžně dají... celý příspěvek >
Skleník ze dřeva, 29.12.2011
Řeším úplně stejný problém, přistavěl jsem ke stěně domu betonový skleník 6m*3,5m a na něm chci mít pultovou střechu z polykarbonátu. Krovy musí být pod polykarbonát podle výrobce min. 6 cm široké, takže cena za ocel (Jakly min. 6*6 cm) je příliš... celý příspěvek >
Z čeho (co lze "nasbírat" v přírodě) udělat živý plot?, 28.12.2011
Ještě pro doplnění: v podstatě libovolně vysoký a široký živý plot (stříhaný) můžete mít z habrů. Habry se dají snadno vypěstovat ze semen, případně je získat jako semenáče vyrostlé samovýsevem pod vzrostlejšími habry (i prodávané jsou ale... celý příspěvek >
Dusíkaté vápno a jiné herbicidy ve vinici, 27.12.2011
Dnes jsem našel zde herbicidy a postup pro použití proti plevelům ve vinici: Aplikovat při révě minimálně čtyřleté, několik dní předem odstranit zelené výhony na kmíncích (aby rány zaschly), aplikaci provést za bezvětří, malým tlakem postřikovače,... celý příspěvek >
Z čeho (co lze "nasbírat" v přírodě) udělat živý plot?, 23.12.2011
Z vyšších jehličnanů rychle rostou a používají se na vysoké živé ploty smrky (vhodný je třeba smrk Picea omorica, netrpí vývraty) a modříny (jde dobře tvarovat řezem je ale opadavý). Modříny i smrky se snadno množí semeny. Zdraví jenamater.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika