Příspěvky uživatele - 202.78

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Buckingham Tayberry x Tayberry, 10.9.2012
Nevím jak tento rok, ale minulý podzim jsem v Baumarktech apod. narážel na trnité Tayberry. Je klidně možné, že letos ho nahradil beztrnný kultivar. Buckingham Tayberry ale nebude určitě jediný beztrnný. Vzhledově to vypadá stejně a chutí se to asi... celý příspěvek >
Žluté fleky na listech, 10.9.2012
Využiju existujícího tématu - napadá rez hrušňová i kdouli? Před lety jsem si tu vysadil Clappovu, která má být na kdouli štěpovaná, ale letos vyrostl od země vlk, který je docela dost napadený rzí. Četl jsem o nekompatibilitě kdoule vs Clappova, ale... celý příspěvek >
Jablone, stihle vretena - choroba, 5.9.2012
Taky se mi pár takových stromků objevilo, původně jsem to přičítal tomu letošnímu suchu u nás, ale nepostihlo to všechny. Pro změnu zas podnož MM106. Těžko říci, vypadá to na potíže s výživou, resp. problém s kořenovou soustavou. U mě je to... celý příspěvek >
Jaké ovoce na balkon?, 29.8.2012
Jak se to vezme, ve formě bonsaje lze pěstovat prakticky cokoliv, ale to určitě neni to, co požadujete. Podle mě ani jedno z uvedených nepůjde. Jediné, o čem jsem zatím slyšel  (stromy/keře) a co jsem také chvilku zkoušel bylo pěstování fíku.... celý příspěvek >
Pestujete na záhrade huby zo sadby?, 13.8.2012
Už vidím, mají tam i bedlu, ale u ní mají alespoň uvedeno, že je určena pro extenzivní výsadbu. Podobně by to mělo být i u toho Vatovce. Jak jsem psal výše, ono je to tak na hraně, vyrůst z toho něco může a nemusí, věřím tomu, že garanci Vám k tomu... celý příspěvek >
Muchomurka ruzovka - masak, 12.8.2012
Jenom paní Lídu doplním. Růžovka roste i mimo jehličnany, např. v břízkách nebo v dubinách, kdy se mezi sebou lehce liší "masitostí" plodnic. Nejméně červavé bývají ovšem ze suších jehličnatých lesů. Vše je to ale o cviku, ta barva klobouku je celkem... celý příspěvek >
Pestujete na záhrade huby zo sadby?, 12.8.2012
S Vatovcem je to sázka do loterie i u jeho přirozeného výskytu, on klidně může růst, ale plodnice se jen tak neobjeví. Stejně tak i bedly. To neni klasická houba pro pěstování, vyžaduje poměrně specifické podmínky. Těch inzerátů na Aukru jsem si také... celý příspěvek >
Jakou odrůdu na Chomutovsko, 12.8.2012
Tak to je nemilé, nečekal jsem, že by tam měli nyní takový nepořádek. V Kadani je jen malé zahradnictví s omezeným sortimentem, v Klášterci to neni o moc lepší. Z této strany je prý další větší zahradnictví až ve Varech. Můžete zkusit ještě... celý příspěvek >
Buckingham Tayberry x Tayberry, 11.8.2012
Podle popisu bude základní rozdíl v tom, že tohle nemá trny, což může být docela výhoda. Petr L.
Jakou odrůdu na Chomutovsko, 11.8.2012
Dobrý den, v uvedené nadmořské výšce (Kadaň) pěstuji z broskví bez obtíží Redhaven + jsem podědil s rozšířením zahrady několik dalších odrůd včetně jedné bělomasé, která dozrává už začátkem července. Podle mě neuděláte chybu s žádnou z odrůd,... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 19.7.2012
Vím, ale já narážel na něco jiného, zejména na bezpečnost. O kyselině chlorité přitom nebyla řeč. Příprava z chloritanu je snadná, ale podstatně jednodušší a elegantnější je využít reakce s hydrogensíranem a připravit si potřebnou koncentraci ClO2... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 19.7.2012
Nikdy jsem nebyl příznivcem chemického pokusničení a bastlení v rukou nechemiků a tady nešlo jinak, než zareagovat. Ty koncentrace máte už od pohledu chybně, minimálně u kyseliny citronové. Opravdu je chloritan sodný kyselina? Žíravina to je, ovšem... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 13.7.2012
Dobrý den Paľo, děkuji za návrh s přeroubováním. Jakmile se umoudří počasí, tak se podívám, zda-li bych nenašel vhodný zdroj roubu a zkusím to podle Vaší rady do rozštěpu. Většina ostatních sazenic má po dvou výhonech, tak bych mohl jeden zakrátit.... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 12.7.2012
Děkuji oběma za odpověď. Porovnat to bohužel nemůžu. Kupoval jsem to sice všechno v páru (chtěl jsem si nejprve ověřit vhodnost zdejších podmínek), ale druhá sazenice odešla už hned zjara a z této vyrostlo tohle. Příští rok to tedy zkusím znovu a... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 11.7.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer všem. Dovolil jsem si použít tohoto již existujícího threadu ke svému dotazu. Na jaře se mi s novými sazenicemi příliš nedařilo a u jedné mám pochybnosti o správnosti odrůdy (viz foto) - původně se má jednat o Rulanské šedé. Měl jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika