Příspěvky uživatele - 152.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Komposter na zahradu cca 1500m2, 28.5.2013
Tenhle kompostér by určitě fungoval i bez toho lina. Bylo by lepší do lina alespoň udělat otvory, aby byl zajištěn přístup vzduchu ze stran (pro spodnější vrstvy). Pokud by bylo suché léto a kompost by byl moc suchý, tak se dá vždy zalít, ale s... celý příspěvek >
Slimáci a měděné pásky, 26.5.2013
Četla jsem někde, že je pro plže nepříjemné překonávání povrchů s ostrými částicemi, jako jsou piliny nebo ostrý křemičitý ("sklářský") písek. Pokud se okolo záhonů vytvoří pěšinka z takového materiálu a záhony se zbaví plžů, aby se tam... celý příspěvek >
Obaleč svestkový - postřik, 24.5.2013
Já mám podezření na nějaké kněžice nebo něco takového. Zuzana
Nevím si rady s touto nemocí, 7.5.2013
Bejlomorka hrušňová? Zuzana
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 3.5.2013
No, právě. Jde asi o ten byznys. Protože tady se jedná o omezení pro hoby pěstitele, a nikoliv pro profesionály. Porovnejte si prosím, kolik pesticidů spotřebuje "průmyslová zemědělská výroba" a kolik zahrádkáři. To, že dědeček toho vypěstuje méně... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 2.5.2013
Ve druhém článku se jedná o působení detergentu, který je v přípravcích s glyfosatem obsažen. Ale je to zase působení přímé, a to na buňky v kultuře, a nikoliv působení nějakých reziduí tohoto detergentu v půdě nebo jinde. Ověřit, že přímé působení... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 2.5.2013
Pokud jde o první článek: nejedná se o žádný "novější výzkum", nýbrž o výsledky z výzkumu zveřejněné v roce 2006. Dále se jedná o přímou expozici glyfosatu, nikoliv o jeho rezidua v půdě. K podobným výsledkům by asi dospěl téměř každý výzkum, který... celý příspěvek >
Ohybani svislych vetvi na vodorovne a jeho vliv na nasledne smerovani prirustku a plodonosnost, 1.5.2013
Pokud se nějaké vlky objeví, je možno je vylomit (přibližně do června). Po takovém vylomení z toho místa už stromek neobrazí. Zuzana
Břečťan na starou zeď stodly?, 25.4.2013
Břečťan má kořínky, které dokáže procpat ledaskam. Třeba poškozené omítce rozhodně nepomůže. Zda by nějak dokázal narušit statiku zdi si netroufám odhadnout. Ale další věcí, se kterou je třeba počítat, je hmotnost takové rostliny, která může být... celý příspěvek >
Mahonie - mám ji vysadit?, 23.4.2013
Uvádíte, že se tráva seká. Tím se výmladky, které mahonie vyžene, snadno udržují na uzdě. Já bych s její výsadbou váhala spíš kvůli tomu, že jen málokterá mahonie vypadá okrasně. Přestože jsem také několikrát četla o její možné invazivnosti, zdá... celý příspěvek >
Hnojení, postřiky rajčat - rady, 13.4.2013
Kompost se propařením nepoškodí. Já ho propařuju v troubě ve velkém pekáči s poklicí půdu, do které pak dávám sazenice. S kotlem máte samozřejmě úplně jiné možnosti. Stejně to ale bude docela náročné - propařovat se má asi půl hodiny,... celý příspěvek >
Výsadba třešně do kompostu, 2.4.2013
Mně ty poznámky moc veselé nepřipadají. Spíš se mi zdá, že mají někomu, kdo si nechal postavit dům a teď si u něj ze zájmu chce založit vlastníma rukama zahradu, kazit radost. Fuj. Zuzana
Výsadba třešně do kompostu, 2.4.2013
Lze to vyřešit tak, že se jíl nechá vyschnout a vzniklé hroudy lze rozbít nějakou palicí. Za vlhka se opravdu mísit s kompostem bez hrozné dřiny nedá. Pokud se chcete tomu chcete vyhnout, smíchejte kompost alespoň s pískem. Pouhý kompost totiž... celý příspěvek >
Drnovite trsy travy, 7.3.2013
Je to druhem trav, které tam rostou - některé druhy prostě drny tvoří, jiné nikoliv. Nesmírně náročným řešením by byla celková likvidace porostu a opětovné vysetí lepší skladby trav. Naši sousedé, kteří si pronajali blízkou louku, to ale... celý příspěvek >
Co patří a co ne do kompostu, 21.2.2013
Kombinace odřezků zeleniny a slupek brambor s ubrousky a platy od vajec se mi zdá jako velmi vyvážená kombinace. Nevím, jaký pijete čaj, ale mně se sáčky od čaje nerozkládají a při přehazování zůstávají na sítu. Ale i kdyby se dostaly do půdy,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika