Hnojení, postřiky rajčat - rady



host - 152.34 (?)
13.4.2013 18:23

Kompost se propařením nepoškodí. Já ho propařuju v troubě ve velkém pekáči s poklicí půdu, do které pak dávám sazenice. S kotlem máte samozřejmě úplně jiné možnosti. Stejně to ale bude docela náročné - propařovat se má asi půl hodiny, tedy půl hodiny přibližně při teplotě 100°C. S hnojem zkušenosti nemám (obávám se ale, že by to byl asi dost hrozný proces). Zuzana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 11.4.2013 19:09

Ale bacha na ten dusík. Nedám si pokojsmileysmileysmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 11.4.2013 20:18

to ja dávam odhadom tak dve deci... keď vyberiem z kelímku priesadu, naberiem do nej usušene hovňousy, nasypem do jamy, na to zemina, rastlina, zemina, zalejem a druhý deň mám svalovicu jako kráva laugh... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 11.4.2013 21:17

Myslím, že za měsíc, co bude slepičinec v zemi, nějaký ten dusík vyprchá, ne?

Co je to "svalovica"? Namožený sval z té přemíry námahy :-))?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 12.4.2013 9:07

Svalovica je pocit az bolest, co citite v rukach, nohach a tele po prvej jarnej dlhej robote na zahrade, ked ste sa predtym celu zimu vyvalovali pri televizii, a nanajvys si studovali nejaku tu zahradkarsku literaturu.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 12.4.2013 19:16

uznávam - som padavka wink... ja na rozdiel od mého táty totižto na záhradke nepracujem v predklone ale v drepe...  a verte, že keďže ich bežne doma nerobím, tak pri zasadení 40 koreňov si tie moje stehýnka pekne zamakajú... a to ani nemám televizi! :) adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 12.4.2013 22:17

Tak to mám tu svalovici už dnes :-) a to jsem včera jen nasázela kilo cibule sazečky, vysela pytlík karotky a připravila další dva záhony. Je to tak. Po zimním lenošení je to vysilujicí činnost, na kterou se ale s přicházejícím jarem čím dál víc těšíme. Pěknou úrodu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 13.4.2013 18:23

Kompost se propařením nepoškodí. Já ho propařuju v troubě ve velkém pekáči s poklicí půdu, do které pak dávám sazenice. S kotlem máte samozřejmě úplně jiné možnosti. Stejně to ale bude docela náročné - propařovat se má asi půl hodiny, tedy půl hodiny přibližně při teplotě 100°C. S hnojem zkušenosti nemám (obávám se ale, že by to byl asi dost hrozný proces). Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Violeta - (23) - 18.229 (?), 29.4.2013 13:42

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdy k rajčatům přidávat granulovaný hnůj - mám pouze ten. Až budu dávat rajčata a papriky ven, mám k nim přihodit hnůj v granulích nebo dávat do půdy před výsadbou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 29.4.2013 14:03

Můžete to dát při sázení... několik let dávám gran. hnůj. Do díry kýbl kompostu, hrstičku gran. hnoje, hlínu, promíchám to, proleju půlkou konve a už sázím wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.21 (?), 3.5.2013 21:01

Cau lidi, ja davam do stonku rajcete medenej dratek tak, ze stonek propichnu tesne nad urovni terenu prostrcim a zahrabnu. Pri zalevani dratek oxiduje a pusobi jako prevence proti plisni. Vzdyt Cuprikol je vlastne na bazi medenky. Mam to vyskouseny a nemam problem z zadnou plisni. Tak ahoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika