Příspěvky uživatele - 152.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Založení záhonu, 18.2.2013
V některých tvárnicích mohlo být použito radioaktivní škváry, strusky nebo popílku (záleží dost na tom, odkud konkrétně pocházely). Pokud si dobře pamatuji, problém byl v tvorbě radonu. A radon je plyn, se kterým bych si venku nedělala... celý příspěvek >
Jedlý les, 13.2.2013
Uváděný myrobalán, trnky (a tím nemyslím švestky) a šípkové růže si prosím každý dobře rozmyslete. Jedlý les z nich se mi pořád tvoří jaksi samovolně a nechtěně na zahradě a je s ním opravdu těžké pořízení. Zuzana
Kompost z kompostáren u skládek, 7.2.2013
Látky, které se používají na postřiky nejsou tak stabilní, aby v přírodě vydržely navěky. Pokud chcete mít jistotu, nechte "podezřelou" zeminu rok či dva volně loženou venku, ať na ni prší a svítí slunce.
Smutnice, 1.2.2013
Na smutnice nám většinou stačí nechat substrát, ve kterém už jsou rostliny, občas vyschnout. Rostlinky to přeschnutí na krátkou dobu vydrží. Rozhodně je ale lepší nový substrát před použitím nějak přežíhnout. Já to dělám 2 hodiny ve... celý příspěvek >
Řez třešně, 31.1.2013
Tou houbou je sírovec (který tam ale asi nebude sám). Mladé plodnice sírovce, které jsou ještě masivní a měkké, jsou jedlé, a podle mého názoru i dobré, a mají široké využití. Na internetu je řada receptů na jeho zpracování. Druhou stranou mince... celý příspěvek >
Jak granulovaný kravský hnůj, 22.1.2013
Krtonožkám intenzivně využívané zahrady naopak vůbec nevadí. Na zahradě mých rodičů (Mělnicko), jich je nejvíc v záhonech jahod a cibule. Žijí jen v písčitých a záhřevných půdách. Jsou dravé a kořeny rostlin okusují, protože jim překážejí v budování... celý příspěvek >
Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť, 15.1.2013
Já dávám přednost nakládačkám vlastním, protože syrové se nám zdají chuťově lepší než salátovky, a tak je jíme hlavně syrové. Hrášek je naprosto jasný - koupit dobrý čerstvý hrášek ke konzumaci za syrova prakticky nelze. Mám cíleně i vlastní cibuli,... celý příspěvek >
Jsme ještě národem zahrádkářů?, 14.1.2013
Vůbec nerozumím tomu, proč v současné době tak vadí vysoké stromy. Vždyť přece hrabání listí po určitý časově omezený úsek roku není taková katastrofa a ani žádná velká dřina. Pokud má někdo malou zahrádku, pak se nedivím, ale často vidím velké... celý příspěvek >
Moze nevykvetly petour na kompost?, 11.1.2013
Máte úplnou pravdu, je to merlík, a nikoliv lebeda. Zuzana
Svatava - docela povedená zimní odrůda, 12.12.2012
Připojuji se k p. Vinšálkovi. Podle mého názoru je to chuťově výborné jablko. Plody, které jsou dostatečně osluněné, jsou i velmi vzhledné - s takovým růžovým přísvitem. Náš strom je vysokokmen v selském sadu, který je starý desetiletí. Plodí... celý příspěvek >
Popel na zahradu?, 27.11.2012
Těžké kovy jsou normální součástí přírody! Člověk je nevyrábí! Pokud popel z uhlí bude obsahovat těžké kovy (v naprosté většině tomu tak je), rozhodně z něj nezmizí tím, že se popel bude 2 měsíce máčet. Uhlí není dřevo a obsahuje řadu příměsí, včetně... celý příspěvek >
Sova loví kočku?, 23.11.2012
K poslední větě příspěvku p. Vyloužila: Doufám, že těch tušících nebude tak mnoho. Existují přece mnohem šetrnější metody! Zuzana
Sova loví kočku?, 23.11.2012
Na vlastní oči jsem před 5 lety viděla výra, který nalétl na kočku našich sousedů, která seděla na plotě. V poslední chvíli mě zaregistroval, těsně nad námi přeletěl a sedl si na chvíli na strom. Kočka vůbec o ničem nevěděla - let je úplně bezhlučný.... celý příspěvek >
Kanzi, Rubens, Redprince, 20.11.2012
Tuším, že někdy před rokem se o zkoušení zmiňoval pan Boštička. Prosím, zda by nám nenapsal, jak to letos dopadlo. Zuzana
Choroba plodů odrůdy Jonathan, 19.11.2012
A jak je na tom slupka? Jste si jistý, že to opravdu není křenčení? Jinak to může být tím, že jablka vně koruny byla vystavena nižší teplotě než jablka, která byla alespoň trochu chráněná listy. Jinými slovy, mohla by za to příliš pozdní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika