Příspěvky uživatele - 141.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Papriky - klíčivost semen, 21.2.2011
Přidávám moje letošní zkušenosti s klíčivostí semen paprik. Měla jsem prošlý sáček Polňásku, semínka jsem naklíčila v hadříku při konstantní teplotě 27 C, z 21 semínek 20 začlo klíčit, po objevení se klíčku jsem opatrně přenesla semínko do... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 9.2.2011 Obsahuje fotku
Zkusím sem vložit fotku loňské úrody ze dvou rostlin při jednom sběru. J.
Melounoviště 2011, 9.2.2011
Melouny od nás nejsou chutné ani roubované, ani neroubované. Moje roubované okurky (plody) rodině i přátelům velmi chutnají, nikdo tykev necítí. V okolí jsem se setkala s názory lidí, že v roubované okurce cítí pachuť tykve, a proto je odmítají. Má... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 9.2.2011
Výhoda roubování se projeví zvláště v méně ideálních podmínkách. Z roubovaného melounu mi narostl porost 3X3m, to je několikrát větší plocha než u neroubovaného v našich podmínkách. Neroubované hadovky bych již do skleníku nechtěla,... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 6.2.2011
Jsem ráda, že znám charakter růstu Černého maura, tomu přizpůsobím pěstování sazenic a umístění rostlin v zahradě. Ve skleníku ho budu pěstovat ve formě rajčatové stěny u zdi a nad ním v dalším patře poroste hadovka. Bejbino pěstuji obdobně, ale... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 5.2.2011
Již mi byla doručena semena z Ruska přes zprostředkovatele. Poštou šlo 6 týdnů. Dostala jsem balíček žádaného Černého maura, nedošla Sladkaja děvočka, omylem jsem zprostředkovateli napsala na lístek Krasnaja, nikde ji nemohli sehnat. Možná příště.... celý příspěvek >
Odrůdy paprik, 18.1.2011
Letos vyzkouším nový způsob výsevu paprik, loni jsem měla velké ztráty zhnilých semen. Objevila jsem místo v bytě, kde je stálá teplota 27-28C, je to na elektrickém ohřívači vody v kuchyňské lince. Když se dané místro svrchu přikryje bublinkovou... celý příspěvek >
Okurky nakládačky, 13.1.2011
Zuzanu jsem pěstovala loni, měla jsem ji naroubovanou na tykvi /poprvé/. Okurek jsem sklidila hodně, ještě v září jsme zavařovali. Porost zničil až mráz. U Zuzany mi nevyhovoval tvar plodu, stopka přecházela v plod takovým zvláštním návalkem, zbytky... celý příspěvek >
Kukuřice na zahradě, 12.1.2011
Doporučovali tam izolaci prostorovou nebo izolaci časovou, aby se nesetkalo kvetení kukuřice sladké s kvetením kukuřice polní.    U nás ZD pěstuje kukuřici do bioplynky k vyhnívání, erozí tím likviduje pole /svahy Vysočiny/, na takové... celý příspěvek >
Kukuřice na zahradě, 12.1.2011
Odpověď jsem se letos dočetla v kalendáři pro zahrádkáře. Zkráceně přepisuji: U kukuřice se konzumní část vyvíjí až po opylení, je to endosperm semene. Kukuřice je rostlina větrosnubná a u sladké kukuřice může opylení "końským zubem" ze... celý příspěvek >
Papriky na rok 2011, 4.1.2011
S Polňáskem mám z loňska výborné zkušenosti, odrůda je poměrně raná, semena dobře vzcházela, rostliny byly vyrovnané, zdravé, větší množství plodů na rostlině, chuť dobrá.  Dále mám dobré zkušenosti s odrůdou Jiřka F1 (Jiřka pěstuje Jiřku),... celý příspěvek >
Papriky na rok 2011, 4.1.2011
Jistě je to správné pěstovat papriky, tak jak to děláte Vy. Je to pěstování sazenic k prodeji. Většina zde diskutujících má nějaké zaměstnání a na okenním parapetu pěstuje od deseti do padesáti sazenic v kelímkách a snaží se jim dát co největší péči... celý příspěvek >
Jak vypadají Vaše brambory?, 2.1.2011
Souhlasím s paní Marií. Rané brambory na kopání je potřeba zasadit co nejdříve, samozřejmě dle polohy, v nížinách na Josefa a ve vyšších polohách v půlce dubna. Brambory na uskladnění stačí později, včas zasazené narostou do nástupu plísně... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 27.12.2010
Zdravím všechny příznivce pěstování čehokoliv. Po delší úvaze jsem se rozhodla skončit s pěstováním melounů na Vysočině (500m n.m.). Melouny jsem pěstovala jedenkrát ve skleníku, tam zabraly mnoho místa, musela jsem je pracně vyvazovat do sítěk a... celý příspěvek >
Rajčata dvoumetrová, papriky nic, 27.11.2010
Tím, že jsou rajčata dohromady s paprikami to asi nebude, pokud nemáte z rajčat prales, který zastiňuje papriky. Sama mám vše v jednom skleníku léta (více skleníků nemám), rajčata mám při stěně, která je na severu a papriky jsou v prostoru před tím,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika