Příspěvky uživatele - 141.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plisen rajcat?, 18.6.2011
Plíseň se mi nejeví na žádném ze snímků. Žloutnutí středů by mohlo způsobovat kromě chybění něčeho ve výživě např. přemokření či poškození herbicidem.      Zdraví J.
Neznámá choroba rajčat?, 14.6.2011
Možná jsem trochu paranoidní, ale po prohlédnutí obrázků a přečtení příspěvku tazatele se domnívám, že za poškozaním může být herbicid, kterým byl ošetřen trávník proti dvouděložným plevelům a tráva byla zkompostována. To že poškozeny nejsou všechny... celý příspěvek >
Okurky ve skleníku, 9.6.2011
Se zasycháním plodů bych si nedělala velké starosti, pokud rostliny vypadají zdravě a dobře rostou. Dostane se do Vašeho skleníku hmyz, kdyby potřebovaly opylit? Naše sousedka si mi také nedávno stěžovala, že jí všechny plody zasychají. Nyní říkala,... celý příspěvek >
Okurky ve skleníku, 8.6.2011
Pokud je mi známo, tak okurka je jednodomá, tudíž nepotřebuje další rostlinu k opylování. Navíc hybridy bývají partenokarpické, to znamená, že mají na dané rostlině jen samiččí květy, které tvoří plody bez opylení, opylení je u partenokarpických... celý příspěvek >
Rajčata - popálení od sluníčka nebo něco horšího?, 1.6.2011
To poškození vypadá jako popálení od sluníčka možná v kombinaci s něčím, co pálí i v půdě. O plíseň bramborovou se jistě nejedná, tu poznám, vypadá jinak. Při sledování předpovědi počasí mám však z plísně obavy, má denně přeprchat při vysoké vzdušné... celý příspěvek >
Lze rozpoznat tyčková a keříková rajčata, 29.5.2011
Na prvním snímku vpravo by mohla být Děvočka, ta je keříčková, odhaduji spíše dle tvaru listů a květenství, podobá se té moji ve skleníku. Rostlina na druhém snímku by mohla být též Děvočka, což je keříčková odrůda, ale též něco zcela jiného, třeba... celý příspěvek >
Žloutnutí listů rybízu, malin, angreštu i měsíčních jahod, 25.5.2011
U maliníku mi žloutly listy první léta po zasazení do půdy s přídavkem staré omítky. Malinám vadil přebytek vápníku v půdě. Po přihnojení kompostem bez vápna a rašelinou se stav zlepšil.    Jiřina
Roubování melounů a okurek 2011, 15.5.2011
Kroucení a lámání zabraňuji přivázáním k tyčce. Možno použít i špejli, sama používám jednoletý výhon z vrby či jabloně po jarním řezu. Přivazuji gumičkou, aby nedošlo k zaškrcení při sílení stonku, spoj časem zesílí, potom už opora není... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek 2011, 15.5.2011 Obsahuje fotku
Přidávám další postřehy a obrázky z letošního roubování. Jazýčkovou medodou jsem naroubovala asi 35 hadovek a 15 nakládaček. Hadovky jsem většinou rozdala, nakládačky mám pro sebe. Mimochodem už je mám na záhoně a není jim tam dost teplo. Toto... celý příspěvek >
Pěstování rajčat: Torino F1, Toro. Start, 11.5.2011
Torino F1 pěstuji několik let venku, již je mám vysazené, dozrává v pohodě 6 vijanů na rostlině. Vysočina 500 m n.m.     Jiřina
Sadíte už ven rajčata a papriky?, 29.4.2011
Na předpovědi počasí pro mou zemědělskou činnost mi nejvíce vyhovuje opocasi.com, je tam na jedné stránce všechno, německé modely na 9 dní, modely teplot, srážek, Aladin, norské modely, skouknu vše a potom si to v hlavě přeberu. Možná to někomu... celý příspěvek >
Sadíte už ven rajčata a papriky?, 28.4.2011
Podívejte se na předpověď počasí na příští týden. Mají být přízemní mrazíky po celém území.    Jiřina
Roubování melounů a okurek 2011, 15.4.2011
Při svém posledním pokusném roubování do vrcholu jsem použila tykev vysetou o týden dříve před okurkou, aby byla dostatečně silná a šla provrtat párátkem bez prasknutí stonku na boku. Okurku jsem použila s právě otevřenými děložními listy. Rostliny... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek 2011, 15.4.2011
U mne při roubování do vrcholu ať s vázáním nebo bez vázání přikrývám průhledným kbelíkem nebo petkou 7 - 10 dnů, při roubování do boku s ponecháním obou kořenů jeden až dva dny nebo vůbec.   Jiřina
Roubování melounů a okurek 2011, 12.4.2011
Připojuji moje letošní zkušenosti s roubováním okurek a nějaké obrázky, které mi syn nafotil. Za můj zlatý standard v roubování považuji metodu do boku se zachováním obou kořenů a vrcholů a jejich postupné odřezávání. Letos mám štěstí na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika