Příspěvky uživatele - 141.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Problém se zemí z kompostu - předpěstování paprik a rajčat, 10.4.2011
Nemohu si pomoci, mně to poškození připadá jako po herbicidu. Přehnojení dusíkem nedělá kroucení srdíček, spíše by rostliny vadly na slunci, či zasychaly listy od okrajů. Jiřina
Je možný výsev rajčat ještě v této době?, 6.4.2011
Ještě se chystám vyset nějaké Šejky k výrobě kečupu, nejde mi o ranost, budu je pěstovat venku na poli s minimem péče, doufám, že dozrají.    Jiřina
Sprinter nebo tykev fíkolistá, 31.3.2011
Letos roubuji okyrky 3. rok, rozdíl mezi Sprinterem a t. fíkolistou jsem zatím nezjistila, též by mě zajímal, používám obě dvě podnože. Sprinter má o něco delší a tenčí lodyhu, více se vytahuje než t. fíkolistá. V dalším růstu a plodnosti rozdíl... celý příspěvek >
Papriky na rok 2011, 28.3.2011
Dneska budu sázet do skleníku několik pokusných paprik, to ale neznamená, že je pozdě na výsev. S klidem můžete vysévat do konce března. Sama vždy pěstuji na parapetu dvě generace, jednu zasadím do skleníku, druhou přepikýruju do kelímků na uvolněné... celý příspěvek >
Roubování rajčat, 26.3.2011
Určitě se zlepší odolnost vůči chorobám kořenů a kořenového krčku. To by v případě zamořené půdy mohlo způsobovat např. předčasné vadnutí rajčat. Sama nemám problém s pěstováním pravokořenných rajčat, proto o jejich roubování neuvažuju. U okurek mohu... celý příspěvek >
Odrůda Princess, 26.3.2011
Loni jsme sázeli též odrůdu Princes. Byl netypický rok, proto zkušenosti možná nebudou reprodukovatelné. Má být poměrně odolná proti plísni, plíseň stejně dostala i přes aplikaci třech postřiků. Loni dobře vzešly, narazily hlízy, i přes podmáčený... celý příspěvek >
Sázení rajčat do skleníku v březnu - pokus, 26.3.2011
Každý rok sázím několik rajčat do nevytápěného skleníku v březnu. Loni to bylo 22.3., včera jsem si datum ověřovala zde na Zahradě mezi staršími příspěvky, protože si to nepamatuju a co je psáno, to je dáno. Mám skleník při jižní zdi stodoly a mám... celý příspěvek >
Vyséváte tykve na roubování?, 18.3.2011
Dnes jsem roubovala první zkušební várku okurek, pracovala jsem ve skleníku, mrzly mi prsty. Další dávku jsem vysela. Rostliny mám v obýváku na parapetu. Pro výsev rostlin, které budou později ve skleníku, již nastal čas. Pozdě však určitě není,... celý příspěvek >
Výsev rajčat, 18.3.2011
Určitě jde o rajčata. To s odlišnými "bramborovými"  listy se podobá našemu Stupickému polnímu ranému, pěstuji je několik let a od ostatních je poznám podle těchto listů, žádná jiná mnou pěstovaná odrůda takovéto listy nikdy neměla. Letos mám... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 12.3.2011
Na ujímání rostliny dýně bez kořenů jsem zvědavá, sama považuji tento postup (na videu) za nesmyslný, možná mě přesvědčíte o opaku. K předchozím dotazům na datum výsevu semen.  S výsevem prvních rostlin k roubování okurek do skleníku začínám... celý příspěvek >
Odrůdy paprik, 9.3.2011
Stalagnit jsem pěstovala několik let, rostly dobře, poměrně brzy červenaly, rostliny spíše nižší, plodnost střední, nevybavuji si žádnou vadu této odrůdy. Stalagnity mi doporučoval místní zahradník, prodejce semen. Letos je nemám vyseté, zkouším... celý příspěvek >
Loni zakoupený substrát, 5.3.2011
Kamarádka použila otevřené balení substrátu od loňska, nevím firmu, nevzešel jí celer, pór ani rajčata. Loni bylo vzcházení bez problémů. Vysvětluji si to pomnožením nějaké patogenní plísně v průběhu roku. Váš substrát bych určitě nevyhazovala, to by... celý příspěvek >
Potíže s výsevním substrátem, 5.3.2011
Připojuji své zkušenosti s výsevními substráty. Loni jsem tady někde na fóru pohanila substrát fy Agro, že mi v něm shnila semena. Letos jsem koupila k výsevům substrát s názvem Florcom, byl určen k výsevům, konzistence hrozná, rašelina, kousky kůry... celý příspěvek >
Mohu prodávat zeleninu z domu?, 1.3.2011
Nenechte se odradit od prodeje výše uvedenými příspěvky. U nás v okolí si několik zahrádkářů důchodců přivydělává baví se pěstováním sadby rajčat, celeru, paprik..., zisk mají jistě minimální, jestli vůbec nějaký. Pochybuju, že by měli svoji činnost... celý příspěvek >
Výsev rajčat, 26.2.2011
Mohu potvrdit, že úrodnost "chuťových rajčat " jako je Bejbino, Pollicino, Stupické polní rané je v jednotkách hmotnosti nižší než např. Tornádo a jemu podobná.  Své pěstování stále modifikuji a někam posunuji.  Dříve jsem léta... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika