Příspěvky uživatele - mikej1

švestička, 22.7.2008 Obsahuje fotku
Už je otrhaná. Tyto měli 60 a 68 gramů.
Co je to za odrůdu?, 22.7.2008
Našel jsem pološvestku u cesty. Teď je zralá, plody vážili mezi 60 a 70 gramy. Plod je červeno-fialový, oválný až válcovitý tvar, výrazná rýha. Pecka byla veliká, U jednoho plodu byla ulomená samovolně špička. Vypadá dobře a je docela chutná, co by... celý příspěvek >
Rez na hrušni, 5.7.2008
Myslím že by se pěstovat daly na kdouli v nízkém tvaru a v určitý termín na jaře je stříkat. Ale ještě jsem to nezkoušel. Když si projdete diskuzi o pěstování ovoce/hrušně a témata o rzi tak detaily najdete.
ptačí zob vzdálenost, 1.7.2008
Koupil jsem ptačí zob varietu Aureum -zeleno žlutý, je to takový pokus na kratší živý plot. Jsem zvědavý jak to bude vypadat až ho budu řádně stříhat.
šeřík čínský do živého plotu, 24.6.2008
Má někdo zkušenost s volně rostoucím živým plotem z tohoto šeříku?
Mrazuvzdorne ginkgo? Mytus alebo fakt?, 17.6.2008
Dá se určitě roubovat a očkovat. Očkování v létě se mi zadařilo ze dvou oček jedno(forkertovo očk.). Mám dojem že mi jeden stromek jednou také namrzl, bylo to snad tím že byl přes léto a podzim hodně přihnojen.
Kdy povesit lepove desky?, 9.6.2008
Ano desky byly bílé, pilatkám se líbily. Já je použil na dvouleté stromky. Možná kdybych měl obalené velké stromy, tak by mne 80% ztráta tolik nemrzela, vždycky by něco zbylo.
Kdy povesit lepove desky?, 8.6.2008
Dělal jsem letos pokus s lepovými deskami, dal jsem na mladé stromky Tophit, žlutý špendlík a čač. rannou na každý stromek 2 desky. Bylo to fiasko. Všechno bohatě odkvetlo a na desky se nabalil všechen hmyz včetně pilatek. Zbylá hejna mi nakladla... celý příspěvek >
Vypěstování podnoží, 26.5.2008
Taky by mne zajímalo kolik sem chodí profesionálů..Jinak já se hlásím, že jsem opravdu čekal až pan Bostička uvede zdroj informace o přenosu šarky semenem. Budu rád když to někdy dopíše. Já co se tu dozvím tak i praktikuji. Myrobalány jsem letos... celý příspěvek >
Vypěstování podnoží, 25.5.2008
Nezkušený poradí že se např. podnož Saint Julien se pěstuje vegetativně. Vypěstování např. myrobalánů, který se nejvíc používá, se zde diskutuje, zda není riskatnií i generativní rozmožování...
Ginko biloba, 22.5.2008
Na Slupi jsou 2 velké samice biloby obě jinde a třetí strom je před skleníkem. Pendula to není, je to samostatná forma(tvar) nazvaná Praga. 
Rajčata, 21.5.2008
Pěstuji rajčata v černých plastový kbelících které mají objemy snad 15 nebo 20 litrů. V nich například hybridní tyčková odrůda Start s F1 dokázala vyrůst do velké výšky, ale potom už měla problém s deficitem vápníku a plody trpěly černáním spodní... celý příspěvek >
kustovnice čínská, 21.5.2008
Semínka kustovnice čínské mám od pana Rezla. U Starkla jsem viděl mladé rostlinky a byly v dobrém stavu, asi jim ta doprava dává zabrat. V některém čísle časopisu Knihovnička zahrada jsem také zahlédl radu jak pěstovat kustovnici s kmínkem, někde v... celý příspěvek >
dýně - prosba o radu, 20.5.2008
Dýňka odloni je stále OK, leží nahoře na skříni kde může být i 25 stupňů.
Sbírka švestek a slivoní, 17.5.2008
Narazil jsem také na více odrůd, tohle je snad další z této pomologické skupiny.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika