Kdy povesit lepove desky?



mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?)
8.6.2008 22:44

Dělal jsem letos pokus s lepovými deskami, dal jsem na mladé stromky Tophit, žlutý špendlík a čač. rannou na každý stromek 2 desky. Bylo to fiasko. Všechno bohatě odkvetlo a na desky se nabalil všechen hmyz včetně pilatek. Zbylá hejna mi nakladla vajíčka skoro na všechny květy.  Zbylo mi na každém stromku tak 10 plodů. Dával jsem je když už stromy začínali kvést, možná to byla chyba. Každopádně úroda skoro žádná a už desky používat nebudu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 78.3 (?), 15.4.2007 8:02, zobrazeno: 10122x

Zdravim,maji se vyvesit na strom  uz na zacatku kveteni nebo tesne pred koncem kdy pilatky zacinaji napadat plody?Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 15.4.2007 16:01
Pred kvetenim aby se nalakaly na bylou barvu po odkvetu uz je pozde .       ilou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 8.5.2007 15:15
Chci se zeptat na zkušenosti s lepovými deskami na pilatky. Dá se tím nahradit ochranný postřik při odkvětu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.5.2007 17:45
Nahradit se samozřejmě dá, otázkou je, jaká je květní násada, jak silný bude nálet a co na to k konečném důsledku řekne úroda. Pan Boštička mě bude mít za kacíře, ale já velký rozdíl mezi výnosem u postříkaných a nepostříkaných stromů nevidím. Jednou jsem si dal záležet a slivoně jsem postřikem umyl  celkem 3x .  Pak přišla puchrovitost. Na podzim jsem sbalil svých pět švestek a šel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 8.6.2008 22:44

Dělal jsem letos pokus s lepovými deskami, dal jsem na mladé stromky Tophit, žlutý špendlík a čač. rannou na každý stromek 2 desky. Bylo to fiasko. Všechno bohatě odkvetlo a na desky se nabalil všechen hmyz včetně pilatek. Zbylá hejna mi nakladla vajíčka skoro na všechny květy.  Zbylo mi na každém stromku tak 10 plodů. Dával jsem je když už stromy začínali kvést, možná to byla chyba. Každopádně úroda skoro žádná a už desky používat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 9.6.2008 8:31

A byly ty desky bílé?

Protože já s nimi mám docela dobré zkušenosti (stromky mám malé 6 leté). Dávám tak 2 desky na 1,5 průměru korunky.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 9.6.2008 16:13

Ano desky byly bílé, pilatkám se líbily. Já je použil na dvouleté stromky. Možná kdybych měl obalené velké stromy, tak by mne 80% ztráta tolik nemrzela, vždycky by něco zbylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.5 (?), 9.6.2008 11:48

Naprosto výstižný a ironický příspěvek pane Vysloužil. U nás na Čačanských pilatka, mšice, na domácích puchrovitost, Hálčivec Phytoptus similis (dle popisu), na mladých duranciích puklice švestková. Nepamatuji si, že by děda někdy stříkal a vždycky úroda byla. Už mě to štve, nechci jen chodit do drogerie pro dvacet postřiků. Asi si posbírám těch pět švestek na koláče, jak píšete, a nechám to přírodě :-) Zdraví Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 23.149 (?), 10.7.2008 23:04

Svestku uz jsem chtel po peti letech s urodou max. do 10 plodu vykacet, nez zjistil, ze takhle dukladne mi sklizela pilatka.Nyni strikam proti ni ihned po odkvetu a mam velkou urodu, ale cervivou i kdyz i proti nim strikam.Pros

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika