Příspěvky uživatele - mikej1

Sbírka švestek a slivoní, 16.5.2008
Díky panu Boštičkovi za příspěvek o téměř vymřelé odrůdě. Myslím že si datlovka zaslouží se dostat do genofondových sadů. Citlivost k šarce je hodně limitující, ale třeba to časem nebude problém. Našel jsem malou zmínku v knize Ovoce Bílých... celý příspěvek >
Jestě k šarce, 16.5.2008
Ač bych sám všechny zavirované stromy nejradši vymýtil, tak nejpraktičtější je asi nechat si ty co slušně plodí. Pořád uvažuji o tom zda by tyhle dilema neřešila výsadba rezistentů "Jojo". Mohl by být pokoj.
kustovnice čínská, 10.5.2008
Také zdravím kustovnici zdar! Našel jsem celkem slušné rozdíly mezi tím co uvádí literatura a co prodává Starkl a co mám doma. Na cedulce v zahradnictví mají "Lycium barbatum(GOJI)". Kustovnice čínská je ale lycium chinense.  Starklovy... celý příspěvek >
Černo-červená rajčata, 5.5.2008 Obsahuje fotku
Ano, tam jsem je také objednával. Z jednoho balení seju už třetí rok. Odrůda je sice citlivá na praskání, ale v podstatě to následně vůbec nevadí.
Sbírka švestek a slivoní, 2.5.2008
Ze seznamu starých odrůd na začátku vlákna mne zaujala odrůda Datlovka červená. Zajímalo by mne zda ji někdo ze zdejších přispívajících vůbec někdy viděl.  Zdá se že je dnes tato odrůda z nějakého důvodu opravdu vzácná. Pro zajímavost jsem našel... celý příspěvek >
Zelená rekloda Ontario, 1.5.2008
Ontario má středně pozdní kvetení a je samosprašná. Je dobrým opylovačem.Zelená renkloda kvete středně ranně.
Šarka - eliminace choroby, 29.4.2008
Nebylo by to špatné, nastavit troubu na 65 a začít ozdravovat  No ale věřím že to může fungovat. Chtěl jsem dodat že co vím z literatury, tak semenem by k přenosu viru na další generaci nemělo dojít ve většině případů. Třeba je to opisovaný omyl... celý příspěvek >
ostření, 23.4.2008
Naposledy jsem to udělal tak, že jsem ty nepěkné mezery pokud možno obalil neprodyšně páskou. Jsou tam pak vidět i kapičky vlhkosti pod páskou. Jde to nedobře a asi to není standartní postup roubování za kůru, jsem přece jen pokusník a ne... celý příspěvek >
Hokaido, 23.4.2008
Možná je problém že se mi rostliny plazí po zemi. Hnilo asi tak 50% malých plodů když bylo deštivé a chladné počasí. Když plody vyrostli přes průměr tak 10 cm,  tak pak vždy dorostli. Zkoušel jsem dýňky podkládat, ale v tom dešti stejně hnily.... celý příspěvek >
ostření, 23.4.2008
K hostovi 111.206, který rouboval za kůru. Napadlo mne že to zamazávání jak píšete mi také jednou spíš způsobilo problém než něčemu pomohlo. Štepařský vosk zatekl mezi roub a podnož a spolehlivě je oddělil. Už to teď jen zabaluji do pásky.
Hokaido, 23.4.2008
Pěstuju je bez vyvýšeného záhonu, zdá se mi to škoda práce, rozlézají se sami po travníku po zahradě. Zalévám je stylem, udělej rybníček u kořenů a nalej do něj jednu nebo dvě konve vody když jsou pařáky. Plodí dobře, škoda jen toho odumírání mladých... celý příspěvek >
broskvoň z pecky, 17.4.2008
Také jsem očkoval spící pupeny a pár jich je už věčně spících. Myslím že se může při očkování mechanicky poškodit jádro pupenu i když to není vidět... a to jak řezem tak třeba stahováním. Ale stejně to stahuju fest.
švestka, 17.4.2008
Odkopky od pravokořenné domácí švestky se dají nalézt poblíž nebo i ve ve větším kruhu okolo matečného stromu(3 metry a více). Pokud švestka obrůstá zespoda u kmene, tak vypadá že je naštěpovaná na myrobalánu, z něj by byl odkopek k ničemu.
Cox a Bramley, 13.4.2008
Já jsem Coxovu renetu viděl tak před 14 dny u jednoho nejmenovaného zahradnictví v Kalabousku u Čáslavi   Pěkná v květináči ale i za "pěknou" cenu. Zkuste tam zavolat.
hybrid švestkomeruňka, 1.4.2008
Četl jsem že Shiro je taková jedna základní odrůda japonských slivoní, ale jestli by tady pravidelně rodila, to mám velké pochyby. Např. v pražském klima bych to možná zkusil..
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika