Příspěvky uživatele - MZ

Melounoviště 2010, 26.7.2010
U některých odrůd se to stává. Je to stejné jako u rajčat či třešní. Po suchém období přišlo hodně vlhké a jeto. Krásně prasklý a to naštve. Mě se to často stává u odrůdy Cream of Saskatchevan.
Melounoviště 2010, 23.7.2010 Obsahuje fotku
A dalši fota.
Melounoviště 2010, 19.7.2010 Obsahuje fotku
Tak opět Vás po roce všechny zdravím a konečně mám čas sem taky přispět. Letos pěstuji 25 odrůd + 11 ze semen sebraných z vlastních plodů, které jsem si označil a čekám co z toho vyleze. Jinak tento rok opět než s počasím, bojuji hlavně s kvalitou... celý příspěvek >
Prosím o radu - melouny a dýně, 3.7.2010
Dobré ovšem je vybrat květy, kde je na prašnících dost pylu. Čím víc pylu se na bliznu dostane tím je větší pravděpodobnost že květ neupadne. Bohužel co se týče opylování - hmyz je hmyz.Taky je dobré, pokud máte více odrůd, přetřít bliznu více... celý příspěvek >
Vodní meloun, 25.6.2010 Obsahuje fotku
Aby nedocházelo ke křížení, musela by se pěstovat jen jedna odrůda a ta by se opylila vlastním pylem.Osivo pak můžeme vybírat z vlastních plodů a opakovaně vysévat.  Platí to ovšem jen u nehybridních odrůd. U hybridů by se potomstvo štěpilo na... celý příspěvek >
Vodní meloun, 24.6.2010
Jelikož mají melouny (jako všechny tykvovité rostliny) rozdělené květy na samčí a samičí, potřebují opylení. Pochybuju ovšem o tom, že nepříjímají vlastní pyl. To by pak osamocené rostliny neplodily a ty bohužel či bohudík plodí.Je ale pravda, a to... celý příspěvek >
Tak po sedmi letech vykvetla, květy opadaly, 27.5.2010
Tak zrovna u odrůdy Clapova je nástup do plodnosti o něco pozdnější. Já jsem čekal 6 let. U většiny odrůd se dočkáte plodů po třech letech od výsadby. Na podzim kupovaná Isolda nám kvetla hned letos. Vroubování jiné odrůdy do stromu má smysl hlavně... celý příspěvek >
Semenáček jabloňky, 20.5.2010
V květináči na balkoně určitě poroste. Mimo jiné bude zřejmě nutné rostlině přes zimu zajistit vegetační klid, protože jako opadavá rostlina ho potřebuje tzn. zhruba 3-4 měsíce teploty kolem nuly či pod ní (ale pozor na promrznutí substrátu, kořeny... celý příspěvek >
Množení ořešáku, 20.5.2010
Nám letos prvně kvete pětiletý semenáč, tak jsem zvědav jestli se nějaký vzorek urodí. V roce 2005 jsem našel klíčící ořech v zemině, kterou jsme dovezli a tak jsem ho hodil do fóliáku, kde narostl do dvoumetrové výšky a na jaro 2006 jsem ho nasadil... celý příspěvek >
Vše o tykvích, 9.5.2010
No jen bych dodal, že je dobré místo dobře prohnojit (např hnůj). Dýně se zaštipovat nemusí. Většinou první samičí květy rostou na hlavním šlahounu, později na bočních.
Množení ořešáku, 3.5.2010
Tak jak jsem zde před rokem psal tak jsem i učinil. Dnes náš milovaný Seifersdorfský vyletěl komínem, když ani po 12 letech nebyl schopen zaplodit. Nahradil ho Mars. Jestli ani ten nepřesvědčí vykašlu se na roubovance a vsadím na semenáče.
Odkvétající meruňka a studené noci, 22.4.2010
No určitě víc než třešně, které mě narozdíl od meruňek dost pomrzly a to mají do květu ještě dost daleko. Třešně jsou snad nejchoulostivější na mráz ze všech ovocných dřevin - aspoň tedy u nás.
Melounoviště 2009 - shrnutí, 22.4.2010
No nevím jak je to přesně s křížením mezi těmito plodinami - asi to nejde. Ale pokud nebudete semena z plodů znovu sadit tak je to jedno. Ze semen, které zasadíte vyroste to co jste nasela ať se to opylí od čehokoli.
Foto meruňky - je uschlá?, 19.4.2010
Přeci jen je lepší sadit meruňky a broskve raději na jaře.Delší zima tomu taky moc nepomohla.
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 19.4.2010
No snad nevýjde předpověď na pátek. To by pomrzlo asi vše.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika