Příspěvky uživatele - MZ

Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 12.4.2010 Obsahuje fotku
Tak u nás na zahradě (Ludkovice na Zlínsku) nám měruňka (Karola)  rozkvete nejspíš o víkendu. Vypadá to, že by mohl být slunečný a teplý. Jen se asi nevyhneme ranním mrazíkům. Zatím nám tu téměř každý den mrzne. Dnes bylo minimum -3,3°C.... celý příspěvek >
Odrůdy melounu vodního, 13.3.2010 Obsahuje fotku
Tak odrůda Charleston Gray se řadí k odrůdám s delší vegetační dobou, asi 90 dní  - o něco více jak Crimson sweet. Roste bujněji a kvete později. Pokud je však normální léto dozraje vždy. Tvoří dlouhé šlahouny a oproti odrůdě např. Lajko, která... celý příspěvek >
Mičurinův Granátový, 10.3.2010
U nás je - Ludkovice na Zlínsku. Jinak stromy jsou samozřejmě roubované a podle listů odpovídají stejné odrůdě jakou nabízí pan Pešek na starých odrůdách v Bojkovicích.
Mičurinův Granátový, 9.3.2010 Obsahuje fotku
Tak nevím zda-li je to co by to mělo být ale u nás roste kolem cesty pár jeřábů jak klasických zřejmě jedlých tak i těch druhýh tmavě červených snad těch granátových viz foto. Ty tmavé jsou o něco větší. Z obou mám odebraná semena, které... celý příspěvek >
Tajemná oskeruše, 26.2.2010
Taky stratifikuji pár semen ze dvou stromů. Jinak včera jsem oskeruše rouboval anglickou kopulací na jeřáb ptačí tak uvidím co z toho bude.
Odrůdy paprik, 21.2.2010
Taky pro klíčení používám radiátor. Přesněji - položím na něho desku. Na ni kelímky a přikryju sáčkem. Zhruba za hodinu se prohřeje deska o něco později i kelímky se substrátem a semínka do 7 - 10 dnů vzejdou bez problémů. Začal jsem to tak dělat... celý příspěvek >
Roubovaný meloun, 5.2.2010
Je fakt, že pro pěstování v nádobě je to zbytečné.Roubováním získáte rostlinu, která bude asi bujněji růst a to je dané kořenovým systémem, který je taky větší. V nádobách se pěstují málovzrůstné odrůdy. Roubovaný meloun zasaďte na volné místo, kde... celý příspěvek >
Pěstování melounů v Praze, 5.2.2010
Víceméně naroste a uzraje skoro každá. Samozřejmě záleží i na oblasti či nadmořské výšce a v neposlední řadě i na počasí v letní sezóně. Pokud je špatné počasí - tím myslím déletrvající vlhké a chladnější - zvláště v době hlavního kvetení, kdy... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 1.1.2010
Borovinku to připomíná, ale jestli odrůda zraje na začátku srpna a plody jsou sladké tak to Charlamowski (Borovinka) nebude ta zraje na přelomu srpna a září a plody jsou nakyslé.
Melounoviště 2009, 8.11.2009 Obsahuje fotku
Také ještě přidám poslední foto plodu utrženého na konci října. Přežil jednu mrazivou noc s teplotou -3°C ale to mu neuškodilo.Odruda ORANGE FLESH TENDERSWEET. Vážil něco málo přes 8kg a vyrostl ze sazenic zasazených v druhé polovině června.Už... celý příspěvek >
Fíkovník, 3.11.2009
Venku ano, ale v nejteplejších oblastech nebo chráněných polohách. Mě už například omrzla rostlina o tomto víkendu 31.10 - 1.11. Takže smůla
Ruže svraskalá, 29.10.2009
Máme ji u potaka asi 10ti metrovou hráz. Každý rok bohatě kvete (nekolik set až tisíc květů za sezónu), bývá plná včel a čmeláků v jednom květu i 4. Bohužel nemá žádné plody. Po upadnutí květních lístků zelené pludky seschnou a opadnou taky. Jen... celý příspěvek >
Jabloň na M9, 28.10.2009 Obsahuje fotku
Rád bych věděl, jakou má podnož zakořeňovací schopnost. Ptám se proto, že jsem udělal při roubování chybu. Narouboval jsem pár jabloní na kořenové výmladky od podnože. Ty byly od kmene vzdáleny 15cm. Teď na podzim jsem se rozhodl, že je přesadím.... celý příspěvek >
Ananas, 27.10.2009
Ano jak píše pisatel nademnou. Jen doplním, že se někde doporučuje (a já to tak i dělám) celou ružici (zakořeňujete-li ji přímo v květináči v půdě) zakrýt sáčkem, aby měla větší vlhkost vzduchu - vesměs je to tropická rostlina. Ale nezapomnět do... celý příspěvek >
Mandlovník, 27.10.2009
Taky jsem zkoušel mandloně pěstovat a to celkem dvakrát. Podmínky v zásadě nevyhovující ale zkusil jsem to - samozřejmě neůspěšně. Trefil jsem se vždy do chladnějších zim. Popravdě řečeno problém je v tom, že mohou být 3-4 zimy relativně teplejší... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika