Příspěvky uživatele - Janst

Hromada malých brouku na strome, 16.10.2018
Na kmenu stromu sa objevili malé brouky, je jich hodne na kope jako vošky ale jsou velké do asi 1cm, mají tmavo červenou barvu a jsou takové oválne vzadu. Nevím jestli jsou to škudci a mám je vyhubit.
Narážaná studna - postup, 2.10.2018
Jaký je postup, jak se delá narážaná studna. Je potrebný hrot s dírkami, na ten se šroubují trubky a to se postupne vráží do zeme.Firma používa strojový buchar.Ručne jsem kdysi videl jako dva chlapi zvedali závaží na trubce a to padalo dolu a... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 7.9.2018
Teď jsem našel namátkou na slavném Spomyšl.cz zahradnictví orechy na semenáči -neroubované, orech královský a orech jacek, a kdo ví jestli ostatné orechy jsou roubované.Takže semenáč to není žádné 19.století. Spíš roubované budou rarita.V jednom... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 7.9.2018
Tak proto chcete videt celý strom, já že stačí videt jenom orech. Tak z mých orechu na semenáči celý mozek dostanu jenom ojedinele.Dva motýlky dostanu jenom pracne, vetčinou jsou to čtvrtky a drťky. Takové hezké pulky jako v obchode nejsou, nevydelal... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 7.9.2018
A to jste už nemohl rovnou napsat které orechy to jsou s vyšším obsahem tuku. Necháte se prosit. Možná že je to Mars, nevím.Staforšírsky to není ani Apolo.
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 7.9.2018
Mladý strom chcete zmladit? Mrzí vás že rodí? Když nekterý rok nebude mít plody tak poroste víc.
Doporučte odrůdu ořešáku, 7.9.2018
Mám taky malý semenáč 60cm, prímo z vlastnýho orecha, teď roste, nevím jaká je to odruda, nízky, široký,možná Jupiter, taky semenáč koupený ve školce pred 30lety.Mužu si ho nechat podle vás? Co je lepší Jupiter nebo Apolo? Stačí když dosáhnu... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 7.9.2018
Napadnutá je len zelená šupka, na jadro orecha to vraj nemá vplyv. Nájde sa i zo pár nekvalitných, u vnitŘ červivých orechu ale to je asi jiný škudce ale vetčina je konzumovatelná. škoda kácet dobrý orech.
Doporučte odrůdu ořešáku, 7.9.2018
To já chtel zrovna roubovanýMars na menší prostor, takže bych se pořádné urody nedočkal.Co je platné že brzo rodí ale pořád málo.To je podobné jako jabloň M9 taky velká prednost brzo rodí ale jenom 2,3 jabka za rok, co z takové brzké rodivosti. To je... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 6.9.2018
Zadajte si do googlu :orechy semenáč predaj a uvidíte kolik prodejcu prodáva orech semenáč, na Slovensku hodne. Zajímalo by mne že v kterém roce po výsadbe roubovaného orecha se urodí tak za 5 litrový kbelík orechu.
Doporučte odrůdu ořešáku, 6.9.2018
Jedine podle mne na rust orechu má výživa. Všimnete si orech nekde u cesty opustený, nikdo se o nej nestará má 25-35 let a je malý jako jabloň na MM106. My máme na dvore orech v betonu, je tam asi 70cm ryha ale ho porád zalévame každý den kolem 30l... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 6.9.2018 Obsahuje fotku
Považujete výsadbu semenáču za amaterizmus.Proč potom porád prodávají školky a zahradnictva orech semenáč. Ješte jsem nevidel i když jsem toho až tak moc nevidel že by nekdo posadil kvalitné semeno orecha a o pár let zjistil že z toho vyšlo neco... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 6.9.2018
Mám 3 semenáče na zahrade do 60cm same narostli ale štepit neumim. Koupili jsjsme v roce 1990 semenáč ve školce neroubovaný a už do 10 let mel asi 1-4 kg orechu v patnácti letech už mel 10kg určite a po dvaceti letech mel tri bedínky asi v... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu ořešáku, 5.9.2018
V kile orechu bylo 26 kusu, to znamená že jeden orech v prumeru váži 38,5 gramu. Nikde nemužu najít jaká je to odruda, to bude asi ze západu, nejaká holandská.
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 5.9.2018
Všechno to hnije 50% už opadlo a schnilo, nic moc hrušky celkove chúlostivé ovoce nevydrží do zimy, hnije to ješte za zelena.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika