Příspěvky uživatele - Mortimer

Velké přírůstky, 6.6.2016
DSR sa nepoužíva pri jarnom reze? Prvý rez na jar a podľa intenzity rastu - druhý bude letný alebo nasledujúci jarný rez.
Roubovat už peckoviny za kůru?, 5.6.2016
Slivku je lepšie vrublovať alebo očkovať v auguste? Zatiaľ som nemal úspech pri očk. (okrem broskyne) slivky. Mám mladú Valjevku na myrobaláne, zatiaľ neplodí, rozmýšlal som, že naočkujem do terminálu Katinku, ako bude rásť? Rastovo sú približne... celý příspěvek >
Zmrzlá mandloň?, 5.6.2016
ten kolík nemá chybu . v predošlom príspevku má pisatel pravdu, vykopať sa dá aj v jeseni, teraz už aj tak na to miesto nič nevysadíte. Ináč pred dvoma rokmi som v jeseni vysadil 2 mandle a len jedna sa ujala, druhá vyrašila o mesiac neskôr ako prvá... celý příspěvek >
Vrubľovanie?, 3.6.2016
Robíte to s čerstvými - zelenými vrúbľami?
Roubování nazeleno, 1.6.2016
Navrubloval som 4 jablone - 3 kopuláciou a 1 za kôru + 2 konáre čerešní, na každý vrubel som dal igelit. V tomto čase asi za pár dní zistím, či sa to podarilo nie? Vrúbel by nemal zvädnúť. Igelit dokedy treba nechať na vrúbli?
Roubování nazeleno, 1.6.2016
vrubloval by som jabloň, priemer podpníka je asi 1,5 cm? akým spôsobom? do rázštepu alebo radšej za kôru?
Uz nekde uzraly tresne?, 31.5.2016
Tiež mám vraj Burlat - podľa ceduľky. Tento rok prvé plody, ale len teraz sa začína vyfarbovať, preto nie som si istý, či to bude burlat. Podobná nadmorská výška ako v BA - východné slovensko okr. Trebišov 110 mnm. Alebo že sú to prvé plody a preto... celý příspěvek >
Uz nekde uzraly tresne?, 31.5.2016
Aká je to odroda a v akej nadmorskej výške máte záhradu?
Burlat mi kvete až teď. Poloha? Řešení?, 28.5.2016
Trocha zle som sa vyjadril, tých 40 cm na máj nie je málo, ale na minulý rok sa mi to málilo. Ešte ohľadom známeho. Má dve čerešne, vraj podľa neho Burlat a Kaštánka. Pred troma dňami som chutnal obidve, Kaštánka bola trochu menšia a sladšia,... celý příspěvek >
Burlat mi kvete až teď. Poloha? Řešení?, 28.5.2016
Neviem, či môj príspevok pasuje do tejto diskusie, ale nechcel som kvôli tomu otvoriť novú tému. Mám 2-r. burlat na mahalebke, prvýkrát plodí (3 kusy). Plody sú ešte stále zelené (plody nie sú tienené, stromček je docela vystrihaný), ale môj... celý příspěvek >
Řez tresne, 27.5.2016
A ten Burlat ponechať tak, alebo konáriky pod terminálom zaštipnúť? Ďakujem za odp.
Řez tresne, 27.5.2016 Obsahuje fotku
Je to dvojročný burlat na mahalebke, chcel by som dvojposchodovú dutú korunu. Na prvé poschodie už sú 4 konáre do všetkých strán, ale hneď pod terminálom mám 3 silnešie konáre, ktoré nebudem potrebovať, nakoľko z terminálu o rok by som založil druhé... celý příspěvek >
Váš názor - minianketa, 26.5.2016
Sušené šípky dávate do hroznového vína alebo do domácej pálenky? Alebo šípky namočiť do vody + cukor = víno (alebo pálenka)?
Váš názor - minianketa, 26.5.2016
Ako zvyknete zúžitkovať karpatiu? Sušíte na čaj, príp. robíte lekvár?
Bodruška hrušňová (Janus comressus), 26.5.2016
Tiež som mal hrušky napadnuté bodruškou, ale nie všetky odrody. Zvädnuté listy nevidel som na boscovej, lucasovej, konferencií a bohemice. Na žltej wiliamsovke boli asi 2 konáre napadnuté a mám 2 hrušky (mne neznáme), nakoľko som ich dostal, ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika