Příspěvky uživatele - Mortimer

Zmlazení strarší broskvoně, 21.3.2016
Mám mladú brokyňu vysadenú minulý rok na jar, terminál nemá. Potreboval by som 2 konáre do určitého smeru, ktoré by vyrastali z kmeňa. Stromček už raší, ale nevidno žiadne lístky, ktoré by vyrašili z kmeňa (len na konároch). Dá sa prinútiť, aby strom... celý příspěvek >
Postrik proti prezimujicim skudcum, 21.3.2016
Tiež mám takú informáciu (na Slovensku) ohľadom Calypsa, že bude zakázaná, preto som si radšej zakúpil do zásoby. Ináč dájú sa postreky zakázané úniou nakúpiť aj na Ukrajine - my to máme blízko.
Kordia je nepřekonaná, 14.3.2016
Myslíte si, že Kordiu opelí Lapins alebo Summit? Mám na záhrade aj zopár višní (Érdi botermo, Debreceni botermo, Skorý meteor a aj "bez mena")
Comice, 8.3.2016
Má niekto túto hrušku na podníku dula MA? - chcel by som z nej volne rastúci zákrpok. Ako rastie, alebo radšej na podpníku semenáč? Nerastie príliš bujne na podpníku dula? Nemám veľa miesta pre stromček.
Veharda a Velkopavlovicka, 7.3.2016
Ja by som ich vysadil. Pri uskladnení aj tak ich treba dať do pôdy, tak už je to jedno, keď ich normálne vysadíte.
Z čeho založit terminál u této 2-leté jabloně?, 7.3.2016
tenší konár na pravej strane priviazať ku kolíku, a ten ľavý konár by som odstrihol tak, aby horný púčik smeroval do tej strany, kde nemáte konár, čiže smerom ku vám (ako ste fotili). Prípadne nechať bez terminálu - s dutou korunou.
Zmáčadlo, 1.3.2016
Používate pri postrekoch zmáčadlá? Keď áno, tak pri všetkých? Aký je rozdiel medzi Agrovital, Silwet L77 a Silwet Star-om? Ktorý doporučujete? Ďakujem.
Nůžky Felco 2, 8 (6) nebo Bahco PX-M2(3)?, 20.2.2016
Zabudol som ešte napísať, že ak stojíte pred takou dilemou (F6 alebo F8) a nemáte možnosť si vyskúšať, kúpte si cez e-shop obidva, do 14 dní môžete vrátiť tie, ktoré vám nesadli. Ja by som asi tak robil.
Nůžky Felco 2, 8 (6) nebo Bahco PX-M2(3)?, 20.2.2016
Nožnice by som nevyberal podľa veľkosti strihu (20 alebo 25), lebo na takú hrúbku mám pákové nožnice. Vyberal by som podľa veľkosti dlane: F6 je na malú ruku, F8 je na veľkú ruku. F6 je o 35 gr. ľahší. Ak máte veľkosť na hranici S-M (podľa Bahca),... celý příspěvek >
Nůžky Felco 2, 8 (6) nebo Bahco PX-M2(3)?, 20.2.2016
Tiež by som nekupoval kvôli pár stromom nožnice nad 1000 Kč. Ale keď už, tak: BAHCO má na stránke supernaradie.sk veľkostnú tabuľku pre nožnice - zmeriate si šírku a dĺžku dlane a zistíte veľkosť. U bahca arabské číslo vyjadruje veľkosť noža,... celý příspěvek >
Rez marhule, 18.2.2016
Možno potrebuje viac času na zotavenie. Spodné konáre (tenké) komplet odstrániť a keď chcete dutú koruru (bez terminálu), tak ponechajte 3-4 pekné konáre (do všetkých strán) a skráťte tak na 10 cm na vonkajší púčik. Ak chcete s terminálom, tak ju... celý příspěvek >
Řez naroubované hrušně, 18.2.2016
zakráťte tak, aby posledný púčik smeroval k ohybu, kde sú teraz tie dva konáriky, ktoré odstránite. Tým bude rovnejší strom.
Rez marhule, 18.2.2016
Ohľadom hrušky som zabudol, konáre by som vyväzoval alebo vyšprajcoval nejakým drievkom - otvorte korunu.
Rez marhule, 18.2.2016
Rezať na jar - úrodu ešte nečakajte, aj keby kvitli stromčeky. Veľmi by sa vysilili. Marhuľa: skrátil by som minuloročné prírastky na cca 15 cm na vonkajší púčik. Keď som dobre videl na fotke, druhý konár z hora bude asi zbytočný, lebo spodný... celý příspěvek >
Zbytky postrekovej látky, 16.2.2016
Ak sa Vám zvýši postreková látka, vylejete to alebo naplníte PET-ku a použijete to ešte?
Další diskuze:  6,  7,  8  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika